Asi jsem špatná matka

micka1
6. bře 2015

Tak nevím podle některých jsem špatná matka. Mám tři děti ( 7 let, 3,5 roku a 7 měsíců) Vzhledem k naší finančí situaci jsem nastoupila tento měsíc do práce. Syn chodí do školy, dcera do školky a mimčo nám hlídá babička a děda. Nastoupila jsem na ranní směnu a manžel dělá na tři směny. Moji rodiče se sami nabídli že budou děti vypravovat a hlídat než přijedu z práce. Včera jsem měla takovou depku že jsem byla rohodnuta zůstanu doma. Finančně jsem vycházeli tak tak. Včera jsem právě zaslechla dvě holky co mě prostě sepsuli že se nestarám o děti a nastoupila jsem do práce. Jsem z toho neštasná. Moc dobře mě není když ráno vstávám a děti ještě spí. ☹ ☹ ☹

andrrriiik
6. bře 2015

@micka1 Ahoj,vubec si jich nevsimej,nejspis to jsou namyslene pipiny,co nemaji starosti.Moje mamka taky musela jit do prace od pulrocniho ditete,protoze mela chlapa na prd,a meli spatnou situaci financni.Je to normalni,kdyz to jinak nejde,tak se neda nic delat 😉

ilaura100
6. bře 2015

@micka1 Podivej, pokud to jinak nejde a je jasne, ze od tak maleho ditete se mame neodchazi lehce, je to spise ukazka tve statecnosti.Ja byt tvuj muz tak jsem velmi pysna, jak schopneho mam partnera.
Na ostatni zvysoka kasli, oni ti slozenky platit nebudou.
Mmch moje mama sla take v sesti mesicich do prace, prezila jsem a mam ji rada😀.

mahulena
6. bře 2015

Ahoj, vse si sedne, zvyknes si ty i ostatni, dej tomu cas, rika se tak pul roku. Jen babi a dedovi preju hodne sil, az mimi zacne chodit, mit obdobi vzdoru atp, tak to je tezky i pro mladyho cloveka..., ale kdyz chodis na smeny, tak mas treba nejaky dny volno? Nejsi spatna matka, delas to pro vas vsechny...

orchidis
6. bře 2015

@micka1 Ahoj, taky máme víc dětí, ale jsou ještě hodně malé. Abych nezblbla, trochu pracuju. Nemusím, chci, nicméně vím, jak se cítíš. Nikdo mi do očí nic neřekl, ale sem tam něco vycítím. Nejhorší jsou supermatky, co si válej šunky, dětem se nevěnujou, čumí na seroše a čekaj na dávky 😀.

Nicméně, podle toho, jak to vnímám já, je ještě hodně brzy, abys šla od mimi na plný úvazek. Opravdu si ji neužiješ, budeš jí chybět a ona tobě. O starších dětech ani nemluvím 😅.
Kdybys chodila třeba jen na dva dny v týdnu, to by vám nestačilo? Já osobně právě chodím vždycky tak od roku a půl nejmladšího děťátka na dva zkrácené dny (9-13,30) a naprosto nám to tak vyhovuje, je to takovej kompromis 🙂. Do té doby pracuju jen z domu, když spí.
Hlídaj taky naši a školka 🙂.
Nic si nevyčítej, z pipek si nic nedělej, ale zamysli se, jestli by to nešlo trochu jinak... nějakej kompromis napůl, pže malá je fakt malá.

elu
6. bře 2015

zavidí, že máš takový servis od rodičů, nic jiného v tom není!

teriszek
6. bře 2015

Ahoj jsem na tom stejně v 5 měsících syna sem se vrátila kuli financím do práce. Akorát ten pocit špatné matky mám já. ☹ Strašně mě mrzí že nemohu být doma.

lensta
6. bře 2015

@micka1 špatná nejsi, asi kdybys nemusela(kvůli financím), tak zůstaneš doma...jen spíš kvůli tobě, nešlo by chodit jen nějaký den v týdnu do práce? Já jsem šla ve věku dvou let syna do práce a na rodičovské půl roku zůstal manžel, pak šel syn do školky (ke mně do třídy) a ač jsme spolu celý den, tak poslední rok mám pocit, že jsem ho "okradla" o pohodové dětství a je mi to líto, že jsem nezůstala doma...
Tak jen jak to cítíš ty, na ostatní kašli 🙂

pisisvori
6. bře 2015

Moji sefove se konecne podarilo mit ve 42 letech prvni dite,ceka ho v dubnu a v zari pry bude zase v praci a to je rumunka a zije tady, takze hlidat bude urcite chuva a penize urcite nepotrebuji😉. Zalezi na tvych pocitech,kdyz ti to bude lito a budou ti deti chybet,tak muzes vzdy tase zustat doma😊. Kdyz ne,urcite nejsi spatna!

micka1
autor
6. bře 2015

@teriszek taky mám ten pocit Bohužel žádnou práci ve svém okolí na půl úvazku nenajdu. ☹
@orchidis právě u nás na zkrácený úvazek nemůžu nic najít a kdyý už něco najdu tak se to nevyplatí dojíždět. ☹ Manžel dělá na tři směny tak s dětma bude víc. Prostřední dceru si moc neužil zrovna jsem přestavovali dům tak se teď těší že si té nejmenší užije.

Tp vítě že bych raději byla s dětma doma, ale co se dá dělat.

jge
6. bře 2015

Ja do prace sla take po pul roce, ne financne, ale kvuli tomu, ze jsem proste potrebovala byt s dospelymi a odpocinout si - mam rvouci deti! Chodin na 3 puldne, neni to tedy tak moc, ale me to vyhovuje, mam pauzu od deti, ale i cas s nimi. Plno lidi me odsoudilo, mrzi me to, ale takto jsem ja spokojena. 🙂

ladyhacek
6. bře 2015

no nic bych jim neřekla protože taková nejsem > ale myslela bych si: musíme platit hypotéku, účty....... jestli mi dáte 10000 velmi ráda budu se svými dětmi místo toho abych tady poslouchala vaše keci .........
> jinak já se také brzo vrátím do práce na částečný úvazek (živnost.list) jsem dohodnutá s jedním majitelem firmy ke kterému jsem dříve docházela že asi po 6-nedělí budu 1x-2x docházet > manžel bude hlídat - ale já mám výhodu, že si budu moct vzít i práci domů, ale myslím si že ej lepší v klidu někde sedět 6 hodin než to mít kvůli malému rozkouskované .

v dnešní době je hodně pracujících maminek protože někdy se to utáhnout nedá,ale společnost na ně kouká jak na vola a dělá z nic špatné matky > tak máme být doma a nemít dětem co dát? > nechat je půl dne v jedné plínce abychom ušetřili?????

petule12
6. bře 2015

@micka1 netrapte se, ty pipiny za to nestojí 😉

leia1
6. bře 2015

nejsi a netrap se tím. podle mě seš velice statečná, že to takhle zvládáš. vůbec nemysli na názory jiných lidí. bohužel, když je situace taková, že není jiné řešení, tak to se nedá nic dělat. ale musí to strašně náročné, asi seš i unavená, vid.na ostatní se vykašli. myslím na tebe🙂

kacca11
6. bře 2015

To si nevybereš. Buď na děti kašleš a chodíš do práce, nebo jsi líná puťka, co se válí u telky a vydělávat musí "manža". Myslím si, že je to každého věc a jediná důležitá věc je, jak to máš srovnané v sobě. Máš pocit, že dětem něco chybí? Vrať se domů. Pokud máš djem, že je to v nejlepším pořádku, pak to tak prostě je.

medvedinka
6. bře 2015

@micka1 Ahoj, nejsi špatná matka, šla jsi přece do práce, aby se tvé děti měly líp, ne? Já šla v dceřiných 10 měsících, na půl úvazku...

micka1
autor
6. bře 2015

@elu za rodiče jsem velmi ráda. Bylo to oni kdo mě navrhnul že můžu do práce a oni budou hlídat. 🙂

micka1
autor
6. bře 2015

@leia1 zatím se to dá. Navíc mě dnes přeřadili na práci která mě baví. Nástup do práce po 8 letech co jsem byla s těma staršíma doma byl náročný. Při Míši to bylo dobrý že jsem chodila uklízet u nás do jedné firmy. Bohužel firma skončila a tím i práce. Manža si aspoň Martinky užije. Už se těší na příští týden kdy má noční. dopoledne bude Martinka s našima a po obědě bude s ním.

micka1
autor
6. bře 2015

Holky moc vám všem děkuji. Moc mě to pomohlo se tady trošku vypsat.
děkuji i za srdíčko které my někdo z vás poslal. 😲 😲 😲

leia1
6. bře 2015

@micka1 urcite bude lip;)

sabuse1
6. bře 2015

nejsi špatná matka, naopak snažíš se líp zabezpečit rodinu, co si myslí okolí na to se vykašli, ty sama víš nejlíp jak na tom jste a určitě se dětem věnuješ jen co přjdeš z práce. Já osobně si to neumím představit odejít od takového prcka,ale naštěstí to řešit nemusím, víc divné mi přijde když jde někdo do práce protože ho to doma nebaví, ale i tak je to jejich věc. Kdybych byla ve stejné situaci asi bych to musela řešit podobně s tím rozdílem,že bych si musela platit chůvu což mi přijde ještě horší než když hlídá babička a děda

nerreidda
6. bře 2015

já si nemyslím,že jsi špatná 🙂 Kdybych měla tu možnost, že by mi někdo hlídal malého a kdo by vodil druhého do školky, tak jdu do práce také. Bohužel tu možnost nemám.

mandala
6. bře 2015

@micka1 Ty, co tě pomlouvají zřejmě mají všeho dostatek a nemusí nic řešit. Naopak, já smekám klobouk, že jsi se "obětovala" pro dobro rodiny a odešla od tak malého dítěte do práce, přece musí všichni pochopit, že to pro tebe taky nebylo jednoduché. Špatná máma říkám ženské, která se o své děti nedokáže postarat, nechá je hladové a špinavé a to se tebe určitě netýká. 🙂 😉 🙂 Neboj, ted máš výčitky, ale za půl roku už ti to přijde jako normální věc, nejsi první a určitě ne poslední. 🙂

tvarohacek
6. bře 2015

na plný úvazek bych ve tvojí situaci nešla.

andrrriiik
6. bře 2015

@jge Ja zas se chodim odreagovat tim,ze mi deti hlida babicka,a s manzelem se vyrazime pobavit,jinak bych taky zblbla.Je pravda,ze kojim,a kdyz je maly na hlidani,tak je na UM(to je ale kazdy vecer a nekdy i pres den od 2m).Mozna,ze me taky nekdo za to odsoudi,ze jako kojici davam hlidat maleho na noc nebo cely den,ale ja se takto odreaguju 😉

@micka1 spatna mama teda rozhodne nejsi,nedelej si starosti z nejakych pipin 😉

luciebx
6. bře 2015

Na takovy pipky se vykasli... koukni ze CR dava takovou vymozenost mit materskou na xlet... a hodne lidi toho vyuzije neznamena ze kdyz se do prace musi nebo chce.. tak se jde... v UK je materska na 9 mesicu... takze clovek konci max mesic 2 tydny pred porodem a ma 9 mesicu materskou.. pak hura do prace.. a v zivote by nikdo nikoho nenarkl ze se nestara o deti ze jde radsi do prace... bud rada ze se mate lip a diky tve praci mate nejakou tu korunku na vic... a kor kdyz mas moznost hlidani.. nikdo nerika ze v praci musis byt donekonecna.. proste az se situace zlepsi.. budes zase doma s detma.. hlavu vzhuru.. spatna matka urcite nejsi.. do prace si nesla kvuli tomu ze se chces deti zbavit.. sla si.. abys jim doprala lepsi zivot. 😵 😵

rebarborar
6. bře 2015

lidem se vždy dobře soudí ti druzí.. lidi neřeš, každej ať si zkusí, co mu vyhovuje. pokud budeš na tom po psychické stránce víc v klidu- že máte v poho peníze, tak se to odrazí i na psychice dětí, budou taky rády.
hlavu vzhůru🙂

veruska007
7. bře 2015

To si prostě nemůžeš brát osobně, no. Lidé prostě soudí rádi. I když tě to mrzí, nemůžeš na tom stavět své sebevědomí. Se mnou se taky v baráku momentálně nebaví ani poštovní schránky, protože jsem si dovolila jít na dva měsíce do práce! Teď jsem už zase doma, lítám kolem dětí jak fretka, po nocích pracuju jak fretka... A koho potkám, ten mi vyčítá, že jsem chodila dva měsíce do práce a chudák manžel musel taxikařit děti. Teď ho mám prý poslat taky na dva měsíce na dovolenou, když musel tolik dřít!
Prostě srážky s blbcem, no 😅
A náhodou je super, že se Ti o děti postarají prarodiče, já musela u dětí od malička zaplatit hlídání, když jsem byla v nemocnici nebo v práci nebo jsme si děti přehazovali s manželem... a prarodiče přeci nejsou cizí lidé.

lu777
31. bře 2015

chtěla jsem něco napsat, ale @kacca11 to napsala dokonale, takže dodám jen - nikdy se nezavděčíš všem 😉

hlavní je, aby jsi to zvládala dlouhodobě, člověk se nesmí honit tak, aby z života nic neměl, na prvním místě musí být, aby byl zdravý....

jinak máš velkou výhodu, že dítě hlídají prarodiče, jednak ušetříte a vyplatí se ti jít pracovat vůbec a druhak je s někým z rodiny 😉

držím palce

lindaaax
31. bře 2015

@micka1 Správná matka jde do práce, když je třeba zajistit finančně rodinu. Špatná matka sedí doma a stěžuje si, že nemá pro děti na jídlo... Je to psychicky náročné jít od malého do práce a je to velice obdivuhodné, že se s tím životem rvete jako lvice. Kašlete na pomluvy. Dětem je u babičky a dědy taky dobře, lepší než v jeslích 😉

micka1
autor
31. bře 2015

moc děkuji všem za morální podporu. Myslím že děti se s tím vyrovnali celkem dobře. Podařilo se mě nastoupit do obchodu kde jsem ráda. Dělám 3 dny a 2dny jsem doma. Mám k sobě paní v důchodu tak chodí místo mě. 🙂
Dětem se snažím ten čas vynahrazovat nějakým výletem. Teď jedeme celá rodinka na velikonoce na hory. 🙂 Děti jsou rádi a my si jich řádně užijeme. 🙂