Bezplenková komunikační metoda (BKM)

petkris
11. lis 2018

Ahoj😀 Snažím se s dcerou (2,5m) o zavedení BKM. Je tu někdo kdo by se podělil o své zkušenosti a odpověděl mi na otázky a celkově poradil? 😉

olga_
11. lis 2018

@petkris Ptej se.

petkris
autor
11. lis 2018

Mám dvě misky, plus sem tam chodím nad umyvadlo. Většinou "velkou" už poznám 😀"Malou" jak kdy, tu většinou chytnu jen při kojení. Poslední dva dny se nad každou miskou hrozně vzteká, propíná se, musím se s ní jakoby prát, než ji vezme na milost. Proč? Mám měkké kryty na okrajích, studená taky není, zima v místnosti taky ne, proč? Kde je chyba

petkris
autor
11. lis 2018

A předem mooooc děkuji 😉

olga_
11. lis 2018

@petkris A nehrotíš to moc? Jak často zkoušíš? Jestli to už na mimčo prostě není moc... a na tebe třeba taky. Zkus procítit, jak to máš s miminkem nastavené, jestli svoji pozornost až moc neupínáš na to vyměšování a třeba zvolnist. S miskou jako takovou to nejspíš souviset nebude.

petkris
autor
12. lis 2018

No je pravda, že teď jsem se nějak do toho dala😲 zkouším vypozorovat to čůrání 😅 takže myslíš, že to mám nechat být, moc to neřešit a ono se to poddá? Mám ještě jednu otázku: heslo, říkám číčíčí na všechno co udělat. Neměla bych říkat ještě jedno při tlačení? Na druhou stranu chci aby udělala potřebu jakoukoli, tak snad je to OK😉

priefi
12. lis 2018

@petkris nevim jestli zrovna cicici je dobra varianta. Pak az bude starsi, kdyz to uslysi, bude curat a uvidite kocku nekdo rekne je to cici a zavolej cicici a uz Ti bude curat

olga_
12. lis 2018

@petkris Jednoznačně zvolni a neupínej se na 100% úspěch. Poddá se to. My máme čururučí a kakohm. Dcerka má vlastní znak, udělá pusou prrr. Druhému dvojčeti je to buřt, ale ona hlásí skoro vše tímto jedním znakem.

petkris
autor
12. lis 2018

@priefi já to špatně napsala, je to jen jedno č na začátku a dlouhé, dlouhé í 😅 má chyba 😂
@olga na signál čůrání nemůžu přijít. Proto jsem to furt zkoušela a zkoušela.
Jak dlouho vám trvalo než jste přišli na ty správné signály?

olga_
12. lis 2018

@petkris dvojče dcerka tak od 4 měsíců, kluk nic, vyjádří nespokojenost až po, nebo ani to ne...

petkris
autor
12. lis 2018

Takže je možné, že čůrání nijak nesignalizuje? Pač podle mě nic nedělá 😂
A jak jde praktikovat BKM při dlouhých výletech v tomhle špatném počasí?

olga_
14. lis 2018

@petkris Tak možné to asi je. Nedělala bych si z toho ale žádnou kovbojku... Já praktikuju BKM doma jako doplněk k látkování. Když jsou vzhůru, jsou většinou zcela bez pleny, jen v oblečení. Stejně jsem to dělala u staršího. Prostě tak, aby nám to sloužilo...
Jinak při dlouhých výletech v tomhle počasí bych se na to prostě s klidným srdcem vyprdla.

petkris
autor
16. lis 2018

Chapu-li to dobře, nemusí se na BKM úplně lpět a i tak si mimčo uchová signály? Někde jsem četla nebo mi bylo řečeno (už nevím), že když se to nebude ze začátku podporovat, tak se na signály mimčo vyprdne a pak to nepůjde poznat.
Ptám se jako blbec, ale jsem trošku (víc 😁) zmatená

amenophus
14. bře 2019

Jééé holky není tu někdo, kdo to zkoušel později? Já o tom bohužel dřív nevěděla, ale přitom mám dítě pro které to asi bylo vynalezeno - cca od 2 do 4 měsíců mi nutnost potřeby sdělovala velmi vehementně a jednoznačně, řekla bych že jsem věděla z 90% kdy co přijde. Ale bohužel když jsem si hledala kdy a jak přejít na nočník, všude na mě padaly šílený čísla jako že od roku a půl dál - já si tehdy řekla, že holt počkám až bude umět sedět, ale pak se do toho dáme (do té doby jsem se bála o její záda) - polohu v klubíčku jsem bohužel taky neznala, jinak bych možná objevila ameriku sama :D. Ale teď už jí bude skoro půl roku a už to s tou signalizací není taková sláva 😢. Myslíte, že když začneme teď, ještě se na to chytne a začne zase signalizovat, pokud zjistí že to má smysl? 🙄🙏

olga_
14. bře 2019

@amenophus Za zkoušku nic nedáš. Se starším jsem začínala kolem 4. měsíce.