Dcera, 20 měsíců, hlavní stravou je mléko. Co s tím?

jitulst
19. pro 2020

Dobrý den,
Prosím o radu nebo o uklidnění 🙏 dcera má 20měsiců a její hlavní stravou je UM (dáváme nutrilon). Dřív jedla hezky, ale poslední cca 3-4 měsíce co ji rostly stoličky a teď rostou špičaky je převážně na UM. Normalní jídlo maximálně ochutná. Zkoušela jsem ji trochu vymrčet, ale stejně se pak rozplače mliko mliko.. Nevím co s ní 🤷‍♀️ jidlo ji pořád nabízím 🤷‍♀️ v noci se také budí cca 1-2x 🤷‍♀️ mléko ji si tak stačí, ale mám strach ať se ji nezkazí zoubky nebo tak 🤷‍♀️ děkuji za rady 🙏

kuttu
19. pro 2020

@jitulst Dceři,když rostly špičáky tak taky nejedla,kojila se,byka na lipankach a presnidakach,ovoci a zelenině...teplemu jidlu moc nedala,jedla špagety,těstoviny...jedla mizerně,přešlo to

pavcatko
19. pro 2020

Dcerka to také tak měla až do doby,než se sama "odstavila" ve 2,5r. Do té doby byly dny, kdy měla jen UM a max rohlík či kousek jablíčka...Neřešila jsem to,postupně se jíst naučila. Ted ve 4r jí mín ale jí 🙂

deaneira29
19. pro 2020

Když synovi rostly zuby, byl s jídlem celkem na pěst, musela jsem se smířit s tím, že se jeho jídlo skládalo z UM a jogurtu, termixu a takových věcí. Teplé jídlo bylo doslova k ničemu, pak už jsem se ani nenamahala, takže klid 😉

jitulst
autor
19. pro 2020

To jste mne trochu uklidnily, děkuji 🙏 je to malá chytrolinka, chodí i na nočník. Ale v tomhle mě opravdu zlobí 🤦‍♀️

vladienka
19. pro 2020

@jitulst tak ja to chapem, boli ju to moc, tiez by som nechcela jest teple jedlo.. trojky su fakt spatne, ale ze sa v noci budi 1-2x, to je totalny luxus. Vydrzat, prejde to, vydrzi aj len na mlieku 👍

deaneira29
19. pro 2020

@jitulst fakt si to vůbec neber, já v době nejhoršího období potkala naší sestřičku od dětské doktorky a ta mi řekla, že ať to vůbec neřeším a normálně zkouším i klasické jídlo jen studené a víš co najednou ten malej skřet snědl krupicnou kaši, rizoto, husté polévky. Prostě to jen vše muselo být studené, ale na studených kapsickach nebo jogurtech není nic špatného. Syn už pak po nějaké době zase začal jist úplně normálně tak jen výdrž.

antoinet
19. pro 2020

Já se přiznám, že jsem v tomto věku za své děti rozhodla, že nechci, aby byly o mlíku, ony by ho taky rády pořád. V noci jsem ho utnula úplně a konečně dosáhla spánku a odpočinku pro trávení. A přes den omezila, maso a zeleninu nenutila, ale hodně nabízela, aby měly železo, vitamíny apod. Teď jsou větší a taky by rády jen sladké jogurty, křupky apod., ale já hlídám, aby byl jídelníček vyvážený. Nějaké fňukání mě nikdy nerozhodilo a děti pochopily 🙂

vladienka
19. pro 2020

@antoinet ale tak je rozdiel ked to tie deti boli