Dvouleté dítě stále nespí celou noc

baterie
17. únor 2015

Ahoj, jsem už úplně zoufalá. Dceři je 23měsíců, až do nějakého 19-tého měsíce se budila v noci po třech hodinách na mléko, vzhledem k tomu, že má dlouhodobé potíže s váhou, jsem jí mléko dávala. Někdy v prosinci jsme jí ho přestali v noci dávat a kupodivu celkem bez problémů si zvykla a začala spát celou noc. To ale ještě spala s námi v ložnici. Asi před měsícem jsme jí přestěhovali do vedlejšího pokoje a zase se budí co tři hodiny. Na pokojíček i postýlku si zvykla, nepláče, ale přicupitá za námi a dožaduje se mléka. Když jí ho nedám, trvá i přes hodinu, než zase usne. Klidně bych ji nechala spát u nás v posteli, ale to ona nechce. Chce spát u sebe, ale musíme tam s ní být. A ještě jsem si jí tak rozmazlila, že tam s ní musím být já, když pošlu manžela, strašně pláče a volá mě. Vůbec nevím, jak správně postupovat, jsem už vyčerpaná, protože v noci nespím ani 4 hodiny a za měsíc mám rodit a jak to budu dělat s dvěma nespavci to vůbec netuším.

tiburcia
17. únor 2015

Můžu tě uklidnit že nespí ani tříleté 😀 😀 proto mám svoje oba nespavce v ložnici, protože si nedovedu představit, že bych v noci k němu chodila. To bych se uchodila 😀 ...má žízeň že by ti vypila i vodu, nebo chce jen mléko? je to prostě zvyk, chce to odbourávat postupně. Když tě tam chce, tak se tam cítí sama, musí si zvyknout, že jste jinde, podle mě to chce všechno čas. Děti nejsou rozmazlené, prostě chtějí to, co jim dělám dobře a co je uklidňuje 😉

beruska1989
17. únor 2015

u nás se taky nespí celou noc, a v květnu jí bude 5 let☹, ale lepší se, už vstávám jen 2x za noc. a většinou hned zase usíná

pejtho
17. únor 2015

Mladší dceři je 28 měsíců. Budí se v noci na mléko někdy i 10x za noc, do toho mívá pauzičky, že je třeba od 1 do 3hod ráno vzhůru.
Střídáme se s manželem ve spaní u ní v posteli, protože jinak běhat za ní každých 10minut je nemožné.

Starší dceři je 3,5 roku, budí se tak 1x-2x za noc na čůrání a pití.
Většinou pak usne sama, ale nastěhovaná ke mě do postele. Usíná ve své, ale v noci se prostě přestěhuje.

pejtho
17. únor 2015

@baterie Jinak mám od sebe děti 15 měsíců. Obě nespavé fakt od malička. První půl rok jsem spala třeba 2 hodiny za noc a to ještě né v kuse.
Po narození miminka se starší dcera upnula na mě a manžela odmítala a ta mladší se v noci budila na kojení co 2 hodiny. Manžel chodí na noční a být s nimi sama doma večer byla moje noční můra. Před každým jeho odchodem do práce mi bylo skoro šoufl z toho, jaká zase bude noc. Začala jsem trpět na migrény, přes den padala na hubu. Sem tam mě manžel přes den vystřídal, že jsem usnula na gauči nebo si mohla hodinku zchrupnout.
Vlastně nespí dodnes, ale už je tak nějak srovnávám. Víc jak 4 hodiny v kuse nikdy nespím. Nejvíc za noc spím tak 6 hodin, ale samozřejmě je to rozdělené třeba 10x vstáváním, podáváním mléka, vyléváním nočníků, utěšováním apod.
Vyspím se pořádně, když jsou holky na hlídání-a to se z toho pak 3 dny léčí babička 🙂

Každopádně i když jsem si myslela, že jsem vyčerpaná, nemůžu a zkolabuju, tak jsem vždycky v sobě nějak tu sílu našla a dneska už mi to asi tak hrozné nepřijde 🙂

martina_kremlova
18. únor 2015

My máme spaní tak napůl. Spí do jedné v noci v kuse, v druhé půlce noci se budí i po hodině, kolem páté usne a zase spí do sedmi, osmi. Tak aspoň část je v klidu...🙂

tiburcia
18. únor 2015

@pejtho u nás jsou ty noci podobné, spím strašně málo, když 3 hodiny, oslavuju 😀 ...ale uklidnila jsi mě, že si na to člověk časem zvykne, já mám totiž pocit, že brzo umřu 😀

sikulik
18. únor 2015

mám to podobné s oběma dětmi (2 a 4 roky) a někdy mám pocit, že už vážně ráno nevstanu, strašná únava, dokonce už mi z toho věčného nočního buzení začla nespavost, takže když čirou náhodou děti spí, tak nemůžu usnout nebo se stále budím a čučím do stropu 😀

martina_kremlova
20. únor 2015

@sikulik Se dvěma dětmi to je asi ještě veselejší, já mám zatím jedno, tak to ještě jde. Ale když budí jedno druhé...🙂 Mám ale s nedostatkem spánku hrozný problémy, zvyknout si ne a ne 🙂

kerolo
1. bře 2015

Tak jak to čtu nejsem v tom sama. Tak trochu mě to uklidnilo.Taky se dcera budí i6x za noc homeopatika nám moc nezabírají ani ty na předpis.Je jí 18měs. Začala jsem taky trpět nespavostí 😒 Ale nato mi pomohl Dormian rapid, sice v noci k malé vstávám , ale nemám pak problém hned znovu usnout což je super.Vyspím se aspoň trochu.

martina_kremlova
12. bře 2015

Já mám spíš problém, že pak kam sednu, tam usnu. Nespavost jsem si zatím nevypěstovala, ale ta nepravidelnost mi nedělá moc dobře. Brzy to ale přejde, doufám, že většina dětí z toho vyroste 🙂

sikulik
15. bře 2015

@martina_kremlova 🙂 , to byla má první fáze, že jsem spala i ve stoje 😀

acacia
15. bře 2015

@baterie Spánek je o vývoji v mozku. Dceři jsou dva a půl a rozhodně nespí celou noc v kuse. Odstavená je půl roku.
Mléko umělé je o zvyku, to se mělo odbourat dřív než teď před porodem. Teď už to podle mě nemá cenu, žádné velké změny. Po porodu bývá vše jinak.