Jak naučit na dudlík? Máte tip?

beatty
18. srp 2020

Prosím o rady a tipy jak naučit půlroční dítě na dudlík.

Po porodu jsme se o dudlík nijak zásadně nesnažili. Syn ho nechtěl a já jsem byla spíš ráda, protože mi víc záleželo na kojení. Jenže teď si dost cucá palec. A tím vehementněji, jak mu rostou zuby.
Dokonce i při uspávání (kojením) pak přestane sát prso a douspí se s palcem v puse.
Brát mu ho nemá moc efekt, protože třeba v noci ho tam strčí bez mé pozornosti.
Mám mu nasadit dlouhý a zašitý rukáv...?

Nechci za další měsíce řešit, že má zdeformovaný palec, patro, zuby, řeč...
Dudlíky jsme zkoušeli silikonové i kaučukové. Značky chicco, mam, sauvinex, nuk.

Takže. Nejaké rady co s tím prosím?

kachna001
18. srp 2020

Jen tak pro upozornění, dudlík taky ničí patro a všechny tyhle věci, stejně jako palec.... Jen ten palec zůstane ušetřen 🤷‍♀️ Každopádně zkus ještě jiné druhy dudlíků, co jsem tak pochytila, tak největší úspěch mívá ten klasický starý s kytičkou... Připrav se ale na to, že odnaučit dudlík může být pěkná makačka, u nás to bylo naopak, dcera z dudlíku přešla na palec... Nejdřív jsem ji nechala, ať se ududá a pak jí ho vytáhla, později jsem jí ho vytahovala už těsně než usla, pak ještě dříve až se naučila si tam ten palec nestrkat vůbec

jjasmina
18. srp 2020

Já si myslím, že nenaučíte, my taky nemáme a máme jich doma asi 25 druhů. Ona si vezme 5 sekund dudlá a pak se s ním chvilku hraje a to je vše

trlik
18. srp 2020

Mamka mi říkala, že jsem si cucala celou ruku (mám i takovou pěknou fotku 😃), tak mi ji strkali do pepře, aby mi to nechutnalo (tím samozřejmě nenabadam, ať to děláte taky..jen 30 let starý tip 😃)

beatty
autor
18. srp 2020

@kachna001 mam strach z toho, ze odnaucit palec je jeste vetsi makacka nez dudlik. A kyticku zkusime, to je dobry tip. I jsem si rikala, jestli dudlik necim potirat na ochuceni... 🤷🏻

@jjasmina to je jak u nas. Do pusy ho vezme, ale spis bych rekla ze jenom pro tu srandu a hrani. :D

@trlik na pepr treba taky dojde, pokud si to casem nevysvetlime. Akorat kde je ta hranice, ze? 3 roky? 4 roky?
Budu doufat, ze to do te doby nejak zmakneme. 😄

ondruchovat
18. srp 2020

Každý zubař vám řekne ze dudlík je hruza , ale stále je lepší než palec !!! Dudlik vzít nejlépe po roce života , je to těžké ano , ale dudlik zahodite . Sestrenky dvera si Duda palec ještě teď v 5...

puhelin
18. srp 2020

Dejte mu spis kousatko

beatty
autor
18. srp 2020

@puhelin kousatko mame. Dokonce si muze vybrat kestli chce drevene, plastove, gumove... 😀
A palecek ho asi uklidnuje, dudla treba prave pred tim usnutim. Prso misto toho nechce.
Nebo jestli to ted neresit a zamerit se na to treba po 1. roce...?

puhelin
18. srp 2020

@beatty Moje deti palec taky hledaly, tak jsem jim vzdycky nabidla prso a palec se brzo odboural. Mozna tri dny, dele ne. Nenechala jsem jim palec dudlat.
Cim pozdeji se to bude odnaucovat, tim narocnejsi to bude :(

me_druhe_ja
18. srp 2020

Kytku doporučuju!! Všechno jinak flusal. 🙂 Dudlík je super vynález. 😀 a malej naštěstí závislák není.

malenka3
19. srp 2020

U nás jsem na to ještě v 9 měsících nepřišla. Ani slavnou kytku nechce 🤦‍♀️

lolam10
19. srp 2020

U nás taky dudlik neprošel.a palec jsme nakonec odbourali ve 3,5letech pred nástupem do skolky...desny ale aspoň ze tak

dashyyy
19. srp 2020

Seš dobrá, že to vůbec řešíš.. máme v rodině holčičku 5,5 roků maminka palec neřešila a holka s ním usíná doteď, patro i zuby ani nemluvě ☹

jjasmina
19. srp 2020

Holky, kteréb ste kojily, když vám děti nechtěly pít z láhve, pomohla třeba ta láhev Medela pro kojené děti nebo to budou vyhozené peníze?

petrasipkova1
19. srp 2020

Dcera se naučila ve 4 měsících na kytičku, potom měla dudlík do 3,5 let, z toho poslední rok jen na usinani večer a hned jsem ji ho vyndala z pusy. Zuby ma v pořádku. Podle mě když se pak odbourá brzy a na sílu hrozí opět cucani palce.

speku
25. srp 2020

Mě malá odmítala dudlíky, ale snažila jsem se vytrvat a dávat ji ho vždy v kocarku a autosedacce.Má ho jen tam... Nevyžaduje ho pořád, ale když má tendence strkat do pusy co nemá( kameni, drobky palec tak ji ho dám a je klid- u nás prošel z těch tisíce Avent.

klecanda
3. zář 2020

@jjasmina syn byl kojený a žádnou láhev mi nikdy nechtěl. Naštěstí, aspoň jsem si nevědomostí nezkazila kojení 🙏😁