Jsou dny, kdy jí Vaše miminko méně než obvykle?

lastovenka
5. srp 2019

Ahoj holky, jen se chci zeptat, jestli vaše miminka mají dny, kdy jedí mnohem méně než normálně? Například o polovinu mín?

michaelllas
5. srp 2019

Nevím jak máš staré miminko, ale malý to dělá, když ho bolí zoubky. Nechce nic jist, jen mléko. Takhle to má od 6 měsíců. Třeba 3 dny nejí a pak zase normálně 😊

lastovenka
autor
5. srp 2019

@michaelllas jsou jí 3 měsíce

kittyy17
5. srp 2019

@lastovenka oba kluci jedli pořád normálně, i když rostly zuby. Druhý syn měl období asi měsíc, kdy jedl minimálně, v pěti měsících vypil sotva 450 ml UM za den, ani příkrmy jsem kvůli tomu nedávala. Pořád jsem řešila s doktorkou, třikrát týdně, a když během 14ti dnů shodil půl kila, šla jsem s ním do nemocnice. Prý mu nic není, abych dala pokoj, poslal nás na rentgen plic, a až podle toho zjistili, že má lehký zápal plic. 24 hodin po první dávce ATB byl zase jedlík...
Takže, pokud se ti zdá, že miminko jí několik dní polovinu obvyklého množství, můžou to být zuby. Dokud přibírá, neřeš, pokud hubne, jdi k lékaři a nenech se odbýt...

michaelllas
5. srp 2019

@lastovenka tak to je ještě malinká, takže jenom na mléku. Jestli víte, že jí o polovinu méně, to jsme asi na náhradní výživě že? Nevím no v těch vedrech, raději bych zašla k dr., pokud takhle nejí už více dní..🙂

chiara75
5. srp 2019
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@lastovenka Ahoj, ano, měli nebo spíše máme to občas také tak. Když mu bylo kolem třech měsíců, byly dny, kdy jedl snad ještě méně než polovinu obvyklé denní dávky. Nejhorší to bylo ráno a dopoledne, nejlépe jedl v noci. Hodně jsem se tím trápila, ale ukázalo se, že je to normální. Nejí, protože potřebuje snížit příjem - měl předtím např. spurt nebo zkrátka potřebuje ulevit od trávení (zoubky jsou asi také možné). Radila jsem se s pediatričkou, ale hledala i informace jiných odborníků, abych měla dost informací - a fakt se není čeho obávat. Ještě jedna informace: kdyby u toho hodně plakal, mohlo by jít o reflux, který se vyloučí na sonu. I tyhle děti jedí lépe v noci (v polospánku). Nedostatek tekutin bych řešila až při výrazněji propadlé fontanele - to se pak řeší infúzemi a není o co stát, spíše bych více krmila v noci.

zelenaesmolda
5. srp 2019

@lastovenka
ty jis kazdy den stejne?

la_amanita
5. srp 2019

Ano. Nevím tedy, jestli poloviční množství, ale malého kojím méně ve dnech, kdy jsme hodně venku a on více spí v šátku nebo v kočárku. V běžných dnech, kdy jsme více doma a on tedy více bdí, kdy si hraje, čímž se rychleji unaví a má hlad, kojím více. Řekla bych, že takové výkyvy jsou normální.

jannym
5. srp 2019

Obe deti maji dny kdy jedi mene a zaroven jsou dny rustu ci vyvojoveho pokroku a meni se v otesanka (dny mensi spoteby u nas vetsinou predstavuji nejakou nemoc, prehrati, zuby, nebo fyzicke pretazeni z navstevy atd.)

miba10
6. srp 2019

@lastovenka synovi jsou také 3 měsíce a každý den mi nejí stejně. Někdy 120ml,nekdy 150ml a někdy i z té 120ml nechá. Neřeším to. Pribira krásně, hladem nekrici, stále vychechtany, tak je spokojený a není důvod se v tom rejpat 😉

lastovenka
autor
6. srp 2019

@miba10 kolik váží a měří?😀

miba10
6. srp 2019

@lastovenka v pátek jsme byli v poradně a má 6 kilo a 61 cm. Porodní míry byly 2900g a 48cm