Látkové pleny Bobánek. Máte zkušenosti?

lucka1606
7. lis 2020

Dobrý den,
Ráda bych znala vaše rady a zkušenosti. Čekáme druhé dítko, první bylo ,,odchováno" na jednorázových plenkách, u druhého bych to chtěla změnit. Líbí se mi látkové plenky od zn.Bobanek. můžete mi prosím napsat kdo má s nimi jaké zkušenosti a jestli latkoval čistě od téhle značky? Líbí se mi ty jejich sady a vzhledem k tomu, že je teď vše téměř zavřené a žádné veletrhy se nepořádají by mě zajímal názor.
Dále by mě zajímalo, kolik ks kterých plenek je potřeba alespoň odhadem. Prát nechci každý den, spíše obden.
Předem vám děkuji za odpovědi

atekram42
7. lis 2020

Bobánek vyrábí v Číně, raději bych se podívala po čistě české značce... Jinak já peru každý třetí den a nejvíc jsem si oblíbila klasické čtverce a na noc kalhotkové pleny. Doporučuji nějakou skupinu o látkových plenkách na Facebooku, třeba "Látkové plenky - bazar, rady, poptávka", tam je to studnice informací 😉

normalnimatka
7. lis 2020

tyhle věci se tam často řešej, mrkni do skupinky. já doporučuju NEpořizovat celou sadu od jedný značky... je hodně individuální komu co sedne. do začátku spíš nasbírat - klidně si napůjčovat různý typy plenek a zkoušet, a pak postupně doobjednávat další. taky pravděpodobně v průběhu plenkování se ty preference budou měnt. takže do ničeho bych asi moc neinvestovala velký peníze.

lucka1606
autor
7. lis 2020

@atekram42 děkuji za názor. Ale o tom co je a není vyráběno v Číně se moc bavit nechci. Páč málokdo ví, odkud dané látky jsou... A nebudeme si nic nalhat ale každá značka která pouziva PUL vrstvu a napise u nich že jsou české by si měli uvědomit že konkrétně tato látka se jinde než v Číně nevyrábí... Proto nedávám na názor nekupovat je to vyrobeno v Číně. Omlouvám se jestli někoho tím teď pohořím.

lucka1606
autor
7. lis 2020

@normalnimatka děkuji, možná vyzkouším více značek.

normalnimatka
7. lis 2020

@lucka1606 no já bych řekla, že některý puly jsou americký, a je to teda úplně jiná kvalita. sama jsem si oblíbila svrchňáky americký značky nejvíc ze všech... a o tom kvalitnějším pulu jsem se dozvěděla až mnohem pozdějc;)

puhelin
7. lis 2020

@lucka1606 A proc proste nepodporit ceske svadleny?

atekram42
8. lis 2020

@lucka1606 chápu, že ani u jiných značek není vždy znám původ látek, ale mě tedy přijdou lepší plenky ušité místní švadlenou, než dovoz z Číny, s čímž souvisí i kvalita, Bobánek obecně nikdo moc nedoporučuje. Ale tak pokud vám to nevadí, tak to si rovnou můžete objednat nějaké pleny za pár korun z Aliexpressu, každého věc..

verca988
8. lis 2020

Se tu strhla protibobánková diskuze.
AIO Bobánek používám, chápu, že hodně lidí je nechce, protože jsou vyrobeny v Číně. Popravdě, mě to nevadí, používáme je cca od půl roku (předtím jsem měla jenom čtverce), mám jich 15, potom kalhotové plenky od Unuo (již se neprodávají), těch mám taky 15. Doma používáme převážně stále čtverce (40 ks). Peru obden a nikdy jsem neměla problém, že bych neměla plenky =) Ale jestli chcete jenom AIO, tak se říká, že by člověk jich měl mít 28? Ono to pak člověku nedá a když vidí nový hezký vzor plenek, tak dokupuje =)
Jinak na další dítě plánuji dokoupit plenky Bobánek pro novorozence 😉

verca988
8. lis 2020

jenom dopíšu, nekupujte ze začátku všechno od jedné značky. Nám třeba Bobánek sedí. Nejdřív vyzkoušejte a uvidíte, jak Vám budou vyhovovat

veunka17
8. lis 2020

Nám třeba bobánek nesedí, zkoušela jsem je. 😉 Ale zkoušela jsem pouze novorozenecké AIO

lucka1606
autor
8. lis 2020

@puhelin tady nejde vůbec o to jestli podporovat či nikoliv

lucka1606
autor
8. lis 2020

@verca988 moc vám děkuji za hezkou odpověď. Aniž by jste se rozčilovala, že jsou čínské. Mě se od nich líbí to, že je to jako klasická jednorázová plena (potřebuji aby to zvládl i manžel). Ráda bych se ještě Potála, někde jsem četla, že hodně zmolkati jaká je vaše zkušenost?

inkheart
8. lis 2020

Mám od nich pár plenek typu extra savé aio, nejsou špatné, ale ironicky je nepovažuji za moc savé v porovnaní s jinymi plenkami, co mám ve výbavě. Jsou super co se týče pocitu sucha na rozdíl od třeba bavlny nebo konopí, ale zároveň jsou spíš méně savé. Ale pokud prebalujes často, proč ne

verca988
9. lis 2020

@lucka1606 Také jsem to četla v recenzích, když jsem si je pořizovala. Občas na nějaké plence žmolky jsou. A jinak je mohu doporučit. Přebalit zvládne tatínek, babička i dědeček =) Občas jsem měla problémy s protečením plenky, ale to byla moje chyba, že jsem jí špatně nasadila zdrhajícímu dítěti 😉

lucka1606
autor
10. lis 2020

@verca988 já u prvního dítěte používala jednorázové, vůbec mě nenapadlo latkovat a zkoušeli jsme několik značek plen a nakonec jsem zjistila, že je to úplně jedno, za nás byli nejhorší Pampers i u jednorázových se stalo, že občas protékaly. Teď jsem se rozhodla latkovat a tak uvidíme, z naší strany nejde úplně o tu ekologickou část, ale nedovedu si představit, že s dvěmi dětmi se budu tahat s balíky plen. Mě ty látkové v tomhle směru přijdou pohodlné a i když se ze začátku větší investice tak ve výsledku i levné. Uvidíme co vybereme a u jaké značky skončíme 🤣

verca988
10. lis 2020

@lucka1606 mě právě taky od začátku odrazovalo, že budu lítat po slevách, kde vyjdou plenky levněji. A taky lítání každou chvíli s odpadem😅

a levné asi nebudou. Já už jsem si musela zatrhnout kupovat další. On opravdu jak člověk vidí nové hezké vzory, tak má tendenci nakupovat další a další, i když je nepotřebuje 😀

verca988
10. lis 2020

@lucka1606 a jinak přeji hezký výběr. A uvidíte u čeho zůstanete😉