Lezení. Kdy začne a je tenhle vývoj normální?

strasidelko
3. čer 2020

Ahojky všem,
Naše malá měla včera 7 měsíců a od 6,5 měsíce začíná si stoupat na kolinka a peruje na nich.
Ale nedá si ty kolinka pod sebe tak, ze by je soupla pod sebe, ale stylem tak, ze se na ne nasune. Zvedne prdelku a ruce a je na kolinkach.

Už dva týdny na nich peruje a neví jak dal. Vždy se vzteka a pak pustí kolinky na zem. Nenapadne ji je dat pod sebe.
A dnes začala delat to, ze když je na kolenou, tak nozicky nasponune a propne se v nich, ze to vypadá jakoby dělala most.

Mám strach zda je to dobrý vývoj a zda přijde na to, ze ty nozicky musí dat pod sebe aby mohla začít lézt.

Neplazi se nic.
Děkuji všem.

m.e.l
3. čer 2020

Kliiid, perovat muze i mesic nez zacne lezt. Musi jeste trochu zesilit. 😉 Mne zacal lezt skoro v osmi mesicich, nabytek obchazel od pul roku a plazeni vice mene neprovozoval i o valeni sudu by se dalo polemizovat. 😁

puhelin
3. čer 2020

Urcite je to dobrr, pokud to dela sama od sebe a nikdo ji nesmerujete do faze, na kterou jeste neni pripravena.
Moje deti se obe nejprve plazily, pak se postavily, pak perovaly a pak lezly.

areh
3. čer 2020

@strasidelko syn se třeba neplatil vůbec. Na to jak se leze musí přijít sama. Syn tohle všechno dělal taky a pak lezl jak drak 🙂 nech jí čas a užívej si, že ti zatím nikam neuteče 🙂

strasidelko
autor
3. čer 2020

@areh děkuji moc. Já mám totiž obavy aby neměla nějaký chybný vývoj nebo tak. Pořad knoura ze nedosáhne na hracky atd.

lula86
4. čer 2020

@strasidelko buď v klidu syn 7 měsíců (zbývají mu 2 týdny do 8 m) a teprve minulý víkend začal s plazením dopředu a perovanim na kolinkach. Předtím se plazil do zadu a stoupal si na kolínka ale neperoval. Ještě potřebuje posilovat a uvidíš že to brzy přijde. Hlavně bych se nebála každé dítě je jiné a má svůj biorytmus.