Nespí - budí se co hoďku a vyžaduje prso, máte radu?

ajurka
6. bře 2015

Ahoj malý (1rok) se budí celou noc co hodku a vyžaduje prso..pokud mu ho nedám řve a řve dokud ho nedostane... od narození hrozně trpěl na koliky, co ho uklidnilo bylo jen prso a tím to začalo... dudlíka nechce a večer pokud mu nabízím místo prsa flašku odmítá a ještě se začne více vztekat... v postýlce nikdy nespal (spí s námi na posteli) tak jsem jí prodala... takže když se tu ptám jak naučit malého spát každý mi tu radí nějakou knihu při které necháte mimino vyřvat... bohužel já ho nerada slyším brečet... máte nějakou radu? kdy se to polepší, mohu mu nějak pomoc?prodávají něco pro lepší spánek....budu ráda za jakoukoliv odpověd... 😕

lenjii
6. bře 2015

Tohle je fakt o zvyku. To půjde těžko. Myslíš asi estevillovu metodu. Ja ji chtěla zkusit ale dispozice bytu mi to nedovolují. Každopádně nejedna moje kamarádka ji pouzila a zabrala a deti jim spi opravdu celou nOc. Pouzivam homeo chamomilu a ještě na zklidnění homeo sirup ale ted nevím jak se jmenuje. Ted jsem odbourala jedno noční buzení a to ignoraci. Je to drsný ale hned se spi lépe mně i malé a jsme spokojeni.

valik
6. bře 2015

@ajurka Já jsem taky neměla srdce nechat vyřvat. U nás to nakonec bylo asi hladem, Chtěl se sice kojit, ale mléka už moc nebylo. Nakonec jsem dala ve 13m v noci láhev a spal pět hodin v kuse... Pak už to šlo rychle a do dvou týdnů jsme byli bez kojení. ☹ Bylo mi to sice líto, ale byli jsme s manželem jak zombie, vstávali jsme i 20x za noc téměř tři měsíce. Teď dostává po desáté jednu ve spánku a budí se na druhou až někdy mezi třetí a pátou hodinou, pak spí až cca do sedmi.

ajurka
autor
6. bře 2015

@lenjii taky se ti budí dítě tak často?

mandala
6. bře 2015

Mám to samé a známá mě radila, že mám přes noc přestat kojit, než to bude ještě horší. A to tím způsobem, že si lehnu do jiné místnosti a budu k němu co chvíli chodit a utěšovat, pak zas na chvíli odejít a takhle celou noc. Prý to vydrží maximálně 2 noci, pak už bude spát celou noc. No, já ještě nezkoušela, mě se do toho taky nechce, bohužel ze svých zkušeností vím, že bez pláče se to prostě neobejde, at vyzkouším cokoliv. Léky na spaní dávat nebudu, čajíčky nezabíraj, nacpat žaludek před spaním nepomáhá. Jsou prostě závislé na prsu a do té doby, než se odstaví to lepší nebude. ☹

ajurka
autor
6. bře 2015

@valik Já koupila sunar... ale malý to odmítá... už bych i s tím kojením ráda přestala.... mléka mám až až....

lenjii
6. bře 2015

@ajurka tak často ne a bohužel už ani nekojim ☹ mně sunar taky nechtela pit. Ani bebu. Nakonec jsem zkusila hami mlicko a to vzala a je to s um i v noci lepší.

valik
6. bře 2015

@ajurka Malý ze začátku taky nechtěl, když jsem ho učila pít z flašky. Ani čaj, ani mlíčko, ani vodu... Ale zkoušeli jsme to během dne, vždycky si jen párkrát loknul. První láhev v noci vypil 60ml... pak postupně navyšoval na nynějších 150ml. Teď dávám i normální, kravské. Ale na noc mám přichystanou vodu v termosce a Bebu. Já bych to zkusila klidně i v polospánku v noci. Ale u nás to bylo spíš o hladu, proto se furt budil na kojení, které ho neuspokojilo. Když mlíka máte hodně, tak to bude malý spíš zvyklý na prso jako utěšovátko....Celkem Vás teda chápu, je to šílené, tolikrát vstávat...

mandala
6. bře 2015

@lenjii
@ajurka
@valik Já si právě nemyslím, že by to bylo hlady, roční dítě by už nemělo mít potřebu v noci pít nebo jíst. Když jsem odstavovala kdysi holky, tak jsem jim jako náhradu dala léhev s pitím a pak se zase budily na pití, takže to už taky dělat nebudu.

eliska_z
6. bře 2015

U nás nepomohlo ani noční odstavení. Na vyřvání nemám. Takže vstávám maximálně po 3 hodinách noc co noc. Teď budeme zkoušet vlastní větší postel. V postýlce stejně nespí a s námi na 140cm široké posteli je to s ním složité se poskládat. Ale nejpozději v pubertě se to jistě změní 😀

ajurka
autor
6. bře 2015

@mandala prostě je závislí 😖

ajurka
autor
6. bře 2015

@eliska_z kéž by malej spal aspon 3 hodiny¨,... ale on vstává přesně na minutu... vždy po hodce....

valik
6. bře 2015

@mandala To mi taky všichni říkali: už hlad nemůže mít, to nevadí, že tolik mlíka nemáš... Budí se ze zvyku, nech ho řvát.... Měla jsem tušení-pocit, že to bude hlady. Ale trápili jsme se tři měsíce, vstávali jsme i několikrát do hodiny, pořád mrčel a chtěl prso... Po první flašce spal několik hodin. Zkusili jsme to tak po novém roce a funguje nám to od té doby bezvadně... 🙂

valik
6. bře 2015

@eliska_z Co tři hodiny je luxus... 🙂

mandala
6. bře 2015

@valik Jakože v roce se budil hlady ?

lenjii
6. bře 2015

@mandala adi jo. Je to prostě závislost se kterou se musí radikalne prestat. Natálka je taky zvykla caj caj um caj. Jeden caj jsem zrusila a ještě musim dal. Kolikrat bývá jen tak v noci vzhůru i dvě hodiny. K sobe do postele ji neberu. Jsem pro kontakt ale k sobe ne na noc. Aji muž spi jinde. Bych se s ni v posteli vůbec nevyspala.

valik
6. bře 2015

@mandala Ano, budil se cca dvakrát do hodiny...

ajurka
autor
6. bře 2015

@valik Hlad to určitě nebude... to vím na 100%t...před spaním dostane najíst... a ještě dostane prso... a stejně se budí...

mandala
6. bře 2015

@valik Tak to je asi velkej jedlík, to by mě nenapadlo, že by mohl mít ještě hlad. Nicméně u nás to tedy hlady určo nebude, protože mlíko zatím mám a hlavně poznám, že sotva si ho přiložím, tak zavře oči a klimbá. Prostě si ze mě udělal živej dudák. 😀

valik
6. bře 2015

@mandala Je to prceček, ve 13m měl pouze 8600g, proto jsem i ráda, že to mlíko v noci chce a ráda dám. Jednak spím i několik hodin, což jsem neznala a aspoň z toho třeba trochu přibere.. 😉

valik
6. bře 2015

@ajurka U Vás to bude asi zvyk....

ajurka
autor
6. bře 2015

@mandala právě přemýšlím o nějakem čaji pro lepší spánek nebo i třeba prášek na spaní nedávala bych to pořád jen třeba dva dny ... a naučí spát,,, už si opravdy nevím rady 😒

ajurka
autor
6. bře 2015

@valik určitě.... malý v roce váží skoro 15 kg... z mléka mi tolik přibírá... dr. říká, že musím mít salko 😀

valik
6. bře 2015

@ajurka Téda... 🙂 Tak to já kojila vodu... 🙂

mandala
6. bře 2015

@valik Tak to ti skoro závidím, že jsi přišla na to, jak ho uspat na delší dobu.
@ajurka Já to už bohužel zažívám po třetí, takže jsem s tím tak nějak smířená a už nedělám pokusy hokusy, to jsem dělala před 10 lety a prd platný. Ale zkus se poradit i s dětským lékařem, já vím, že mé známé něco předepisoval pro holčinu, ale matně vzpomínám, že taky nezabralo. 😉

ajurka
autor
6. bře 2015

@valik jo malý se narodil a vážíl 3kg v šestinedělí měl 6kg a tak to dal pokračovalo 😀

valik
6. bře 2015

@mandala Já jsem si vyčítala, že jsem chudáčka tak dlouho trápila hlady... ☹

ajurka
autor
6. bře 2015

@mandala no super... kamarádka porodila ve stejný den co já,... a její holčička spí celou noc nikdy neměli žádné problémy... a já normálně závídím 😠

mandala
6. bře 2015

@valik Prosím tě, já bych si mohla vyčítat věcí..., nejsme vševědoucí, hlavně, že už je dobře. 😉

mandala
6. bře 2015

@ajurka Nezávid, ještě budeš vzpomínat, jak se k tobě tulil 😀

valik
6. bře 2015

@ajurka Moje malá (teď má čtyři) spala první rok a půl taky celou noc. Tak třeba další bude větší spáč.... 😉