Noční krmení. Jak u vás probíhá?

nagojka
1. led 2022

Ahoj maminky jak prosim u vas probiha nocni krmeni?mam 5 mesicni synka a probiha to u nas tak ze kdyz se vzbudi,koula povida si...ja pripravim mlicko(je na UM) potom ho prebalim v me velke posteli nakrmim,dam odkrknout a zase ukladam...Problem mam s tim,ze tenhle manevr syna ka tak probere ze prekypuje energii a trva treba hodinu nekdy 1.5 hodiny nez zase usne...😞jenze tu celou dobu si povida,brouka,vyplivava dudana,hraje a pomalu prechszi ke fnukani..Me napadlo ze bych se treba na prebalovani vynechala to vydrzi nikdy neni tak procuranej a krmila ho v postylce...Vubec bych ho nevyndavala..jenze kdyz ho nedam odkrknout bojim se ze bude rvat bolesti briska...do kolika mesici jste davali odkrkavat?dekuji za tipy jak to delate v noci vy...ja uz nejak nemam energii tvarit hodinu a pul hranim uprostred noci...

carameels
1. led 2022

Já teda kojím, ale u nás bylo to stejné. Nemožnost odložit po přebalení zpět, aniž bychom pak nebyli třeba i 3 hodiny vzhůru. Od cca 2, 3 měsíce nepřebaluju v noci (jen když mám pocit, že je opravdu plná plena) a nedávám odkrkávat. Přes den ano, ale v noci ne. A vždycky všechno naštěstí v pořádku. Když jsem teda měla pocit, že ho tam trápí vzduch, tak jsem ho zkusila zvednout, ať si uleví.

michaelarousova
1. led 2022

@nagojka ja bych zkusila neprebalovat jen..podle me to ho vzbudi nejvic…

lidija1234
1. led 2022

Malý mi v noci jak při přebalování tak krmení lahvičkou napůl spinká ale jak dám odrihnout tak se nejvíc vzbudí ale j ahoj zabalím do dečky a pustím mu šum a zase usne. Jinak mamka mě říkala že když jsem byla malá já tak jsem se jí vždy po odrihnuti vzbudila tak mě pak říhat nedávala. Dej mimco na bok a kdyby si náhodou ubliknul aby to nevzdechnul. Někdy to taky tak dělám když vidím že hodně spí tak ho dám na bok a spinká dál a občas si brkne i na tom boku a spinká dál. Jsou děti které si třeba neříhaji vůbec,nebála bych se toho a zkusila bych to popřípadě o to přebalování nechat n a později nebo prebalit v postýlce

hasara33
1. led 2022

@nagojka myslím, že v tomhle věku jsem už malou v noci nepřebalovala pokud nebylo vysloveně hodně pročurděná 🤔 každopádně zkus nepřebalovat, ale odkrknout dej a uvidíš jestli ho probudí nebo ne 😉 pokud ano, tak zkus nedávat odkrknout a uvidíš, co bude 🤷‍♀️ myslím, že v tomhle věku už by to nemuselo dělat problémy a bříškem 😉

nagojka
autor
1. led 2022

Diky za podporu...no on si obcas taky nekrkne vubec tak kdyz to neudela do 20minut tak pokladam...to prebalovani urcite vynecham...cistou plinku dostane po koupani kolem pul sedme a budi se vetsinou ve tri..nacurano ma ale neni to asi uplna katastrofa urcite to do pul sedme kdy vstava vydrzi...Ja se bala ho neprebalovat aby nebyl moc opruzenej...kdyz ho krmim v me posteli tak si zmoula ocicka vypada ze se mu chce spinkat ale proste pokazdy kdyz ho zvednu tak ma takovou radost ze hrozne procitne..Dneska to vyzkousim nejdriv bez prebalovani a pak popripade uvidim co to odrihnuti...moc dekuju za vase nazory a reakce ja sem asi potrebovala aby mi to nekdo schvalil

michaela666
1. led 2022

Já přebalovala v noci do 3 měsíců. Nejdřív čistá plenka, pak UM po tmě, u toho usnula a většinou ani neodříhla. Později už jen podle potřeby a většinou ve spánku. Mléko připravuju v noci u postele. Jen naliju vodu, nasypu z dávkovače porci mléka, netrvá to ani 20 vteřin takže se nestihne v postýlce ani pořádně probrat.

nagojka
autor
1. led 2022

@michaela666 taky mam pripraveno vse dopredu ze jen smicham ale me ten rarach vzbudi az kdyz se opravdu probere😂spinka sam v postylce a ja na druhom konci pokoje na posteli takze musim vstat...ale to je to nejmensi...kdyz pripravuju mlicko tak lezi v klidu a ceka ale jakmile natahnu ruce ze ho vyndam zacne kopat nohama machat rukama usmev od ucha k uchu..pri krmeni se uklidni mzoura ocicka,usina ale jakmile ho zase zvednu na odrihnuti jedem na novo a to uz trva hodinu treba...driv sem ho polozila a do 10minut byl tuhej..ted posledni dobou je to teda hruza...peklo je i ten dudlik🤦🤦🤦1000x ho vyplivme nebo si ho vynda schvalne ci omylem vyrazi zacne knourat...to mi byl cert dluznej...no jo no ale jaky si to udelas takovy to mas ze😂😂😂🤷🤷🍀🍀

nagojka
autor
1. led 2022

@michaela666 ale kdybych si to mliko prendala k posteli, tak treba bych to zvladla i po uplne tme vsechno a nemusela by h svitit...i kdyz mam jen lehke tlumene svetlo prikryte polstarem..

elesse
1. led 2022

Zkusila bych neprebalovat a nerihat, jen dat na bok. Syn nerihal vubec a potize nemel

nagojka
autor
1. led 2022

@elesse no nevim kestli mi na boku vydrzi vzdycky kdyz se o to snazim tak se akorat propine a bojuje semnou..lezi na zadech s ma otocenou jen hlavu..na boku spaval tak do 2 mesicu...

michaela666
1. led 2022

@nagojka Dudlík si časem najde v postýlce sám i v polospánku. Vydrž bude líp. 🍀 Malá má taky dudlík. Dřív jsem vstávala i 5 krát za sebou. Teď už mě budí jen mlaskání, když ho ve spánku hledá ručkou kolem hlavičky. Dá si ho do pusy, otočí se na bok a spí dál.

majena39
1. led 2022

Holky a jak to děláte s tím nepřebalováním 😮🙈 Já dávám poslední plenku cca v 19 hodin, nakrmim a jde spát... A kdybych v noci nevyměnila, když kolem 3 ráno jí, tak mi to nejspíš do půl 9 ráno nevydrží... Skoro 14 hodin 😮 To se Vám opravdu nepročůraj?

elesse
1. led 2022

@majena39 davam kalhotkove, prijde mi, ze maji vyssi savost. Kdyz se blizil hrane cisel, davala jsem i o cislo vetsi

michaela666
1. led 2022

@majena39 S klasickou plenkou se pročůrá i když jí přebalím. Hodně se ve spánku vrtí, takže to vždycky někde uteklo. Od té doby co používám kalhotkové mám klid.

majena39
1. led 2022

@elesse
@michaela666
Díky za tip! Kalhotkové jsem ještě vůbec nezkoušela 🙂

nagojka
autor
2. led 2022

Trhame rekord...krmeni v pul ctvrty a jeste nespi...jako tohle moje nervy nezvladaji...fakt ne...nevim kde je chyba a co delam spatne te se mi takhle zmenil...i bez prebalovani...ale jako at frajer zapomene na to ze si s nim od pull ctvrty budu hrat to me ani nenapadne...i bez prebalovani je to k nicemu...ach jo...a to v sedum bude zase vstavat to uz definitivne...jde je to moje spave miminko...ja sem fakt uz zoufala ted nevim jestli brecim vzteky,litosti nebo cim..

klchudik
2. led 2022

@nagojka měla jsem to úplně stejně, vždy když jsem přebalila, tak se tím probral. Takže já to přestala tak dělat někdy v 2-3 měsíci. Nechala jsem v postýlce a nepřebalovala, ani jsem od 4 nedávala krknout. Je mu 8 měsíců a praktikujeme ti tak pořád. Napije se a okamžitě usne.

michaela666
2. led 2022

@nagojka Je to vyčerpávající, ale nedělá to schválně. Nikde není chyba, prostě už je vnímavější a nerozlišuje den/ noc. Přes den si běž lehnout s ním nebo ho dej někomu do kočárku a jdi se dospat.
Na silvestra mi záviděli kamarádi, že mám zlaté dítě - od 19:30 do 7:15 spala, na mléko se vzbudila 1 a petardy vůbec nevnímala. Dneska byla noc peklo. Od půlnoci sice spala, ale neustále brečela že spaní, kopala mě a vrtěla se. Nepomohlo nic. Vypadám jak zombie, pod nohama mi leze vysmátá divoška a křičí ať si jdu s ní hrát. To bude den. 😃

nagojka
autor
2. led 2022

@michaela666 no jako chosit s nim spat pred den je za trest clovek ho uspava jako jako kreten aby spal 45 minut.to ja nestihnu ani poradne zavrat a uz je vzhuru a ja sem akorat rozespala a nasrana😂takze kdyz uz tak si lehnu a cumim do mobilu jenze se mi po chvili zacne chtit spat a to in uz zase vstava..jinak se taky uz obcas podari ze spi celou noc treba do sesti to je potom v pohode...treba na toho silvestra taky usnul asi v pul osmy a vstaval sest a zadnej kraval ho nevzbudil.ale tohle je fakt strasny...😞no co nadelam holt budu to muset nejak vydrzet a doufam ze se to zase vratido normalu

hladkamouka
2. led 2022

Mám 3 a půl měsíce miminko a od doby, co v noci nekaká, neprebaluju a nedávám ani odkrknout, pokud vyloženě není potřeba. Někdy hned usne, někdy hladím a masiruju bříško, než usne a občas už neusne, ale nedělám žádný noční uspávací manévry

hladkamouka
2. led 2022

Jo a po nočním kojení si ji dám k sobě do postele v hnízdečku. A na co nedám dopustit je Babycalm, když je v noci vic vzhůru a rozlitana, háže rucickama, plive dudlík, tak jí to dám na lžičku, strčím dudlík a jak je to nasladly, tak si mlaská, uklidní se a většinou usne 🥰