Padání hlavičky. Zkušenosti?

eicul16
26. bře 2020

Zdravím všechny,

chtěla jsem se zeptat, jestli to některá z Vás měla stejně. Malá, 3 měsíce a týden, se sama už přetáčí na bříško. Koníky pásla krásně, hlavicku držela, nepadla jí, otevírala dlaně, zkoušela se zvedat potom už na natažené paže. Teď ale pár dní na bříšku se jí ručičky jakoby rozjíždějí - prvně to začalo tak, jako by chtěla pro něco dosáhnout, padá jí pořád hlava a ryje nosem o zem a u toho začne rozhazovat ručičkama kolem sebe a nohy se snaží krčit. Měla to některá z Vas podobně? Napadlo mě ji nedávat na bříško, ale ona se tam přetáčí sama.

Děkuji za odpovědi

amazonkajanik
26. bře 2020

@eicul16 syn mi to dělá do dnes,když je už unavený,nebo ho to na bříšku nebaví a to je mu 9.měsíců. Zpočátku to bylo tím,že byl na ručičky moc těžký,dokonce nám v půl roce doktor nařídil dietu ,vážil 8,95kg

eicul16
autor
26. bře 2020

@amazonkajanik dietu? :D znám miminka, která mají Teda více kg a doktoři nic neříkají :D Teda pokud se kojí.. Ale je pravda, že máme taky otesanka. Spíše mi šlo o to, že dříve jí hlavička nepadala - resp. ji vůbec nepokládala, což neumí ani teď - hlavu na břiše na bok tak, aby např. Spala, nedá. Naše malá má 58 cm a 6200g ve 3 měsících :D a při narození měla 46cm a 2955g, doktor to akorát zhodnotit slovy, že je dobré, že jí chutná :D ale u nekojenych dětí se to myslím řeší no

amazonkajanik
26. bře 2020

@eicul16 no,malý je od 3měsíců výhradně na UM a dieta byla,že směl jen čistě zeleninové příkrmy. Porodní váha 2,66kg.Jako spát na břiše,to u nás taky nehrozí,měla jsem podezření na kiss syndrom,ale hlavičku jinak normálně otáčí,ale prostě na bříšku nebude,to se raději zakousne do hračky,nebo si vyvzteka otočení na záda. On je lempl celkově v pretaceni. Stačí mu na bok,aby dosáhl na hračku a když do něj stouchnu,aby se prevalil,tak se okamžitě vrátí na záda. Ale sedět,to by se mu chtělo,aby viděl kolem sebe. A když ho chovám,tak se odpichuje nohama,snaží se stoupat. Je to lenoch a pohodář 😁 mudr prohlásil,že je blahobytný 😂

eicul16
autor
26. bře 2020

@amazonkajanik :D tak to ona je na bříšku ráda, akorát poslední dobou jí prostě padá ta hlava zničehonic... Jinak se rozhlizi na všechny strany atd. a je to zvědavka. Kdyby jí hlava padala od začátku, tak bych to řešila už dávno, ale dělá to pár dní, od té doby, co se snaží být na těch natažených rukách

amazonkajanik
26. bře 2020

@eicul16 tak se asi neudrží. Ještě nemá zesílené sijove svalstvo. Ono na těch natazenych rukách je to jinej zápřah na svalstvo

lula86
27. bře 2020

@eicul16 rekla bych ze to bude z únavy to padání hlavičky. Ještě je dobre nosit na tygrika protože posilují svaly a držení hlavičky.

eicul16
autor
28. bře 2020

@lula86 na tygrika i v klokankovi drží hlavicku krásně 🙂 během včerejška už tolikrát hlavou po zemi neryla, takže asi to vyčerpaní no 🙂

lula86
28. bře 2020

@eicul16 syn to taky dělá když začíná být unavený, jinak hlavičku drží krásně.