Přetáčení na bříško. Jak bylo u vás během spánku?

martinatd
16. zář 2021

Ahojte, zajímalo by mě jak to fungovalo u vás s pretacenim na brisko během spánku. Maly 6 m by byl nejraději pořád na bříšku, na zádech nevydrží ani minutu, to mi samozřejmě nevadí ale v noci když se párkrát pretocil, tak ve spánku pasl koníčky ,neumí polozit hlavu na bříšku a odpočívat, strašně ho to baví, neví že tak může i spinkat.. takže v noci mu v tom bránim, v postýlce má hnizdecko tam se zatím nepretocil a když spí pak se mnou branim mu ja a polštáře. Každopádně ne zajímá jestli se to změní, donekonečna mu nebudu moct bránit a s takovou ho jbudu 30x přes noc pretacet. 😁🙈děkuji

zrzinda
16. zář 2021

@martinatd Hehe, máme stejný období 😊 Máme to stejně. V noci se mi několikrát pretocila na břicho, ve 3 ráno pasla koníky a děsně se u toho na me chechtala. Tak sem ji vždycky pretocila zpátky. Ale dneska ráno jsem se vzbudila a ona chrnela na břiše (ještě v takovým divnym kleku😄), takže hádám, ze se to proste musí jenom naučit 😊

martinatd
autor
16. zář 2021

@zrzinda když já se bojím jo nechat 🙈😅jednou jsem ho právě nacapala s obličejem zaborenym v matrací,vypadalo to ze pasl déle.a už němel silu protože s tou hlavičkou v te matrací hybal, nevim jak lépe to popsat, no a mám strach ze SIDS🙈 neumi se pretocit ještě zpět na záda a tak jsem z toho nervózní 🙈😅🤦‍♀️

moonulka
16. zář 2021

Úplně normální, dcera pak později i pérovala na 4, na břichu se naučila spát až v 11 měsících. Když tak spala poprvé, tak jsem z toho byla tak vyjukaná, že jsem nemohla usnout a po hodině ji otočila na záda 🙈

zrzinda
16. zář 2021

@martinatd Jo, tak z toho sem měla taky silenej strach 😔 Furt jsem hlídala a moc se nevyspala. Docela se mi pak osvědčilo, ze sem si lehla na bok, malou sem měla k sobě celem (taky na boku) a dala sem si nohy jakoby do klubicka, čímž sem si malou “zahakla” nohama. Nevím, jestli to je srozumitelný, ale když se mi chtěla pretocit, probudilo mě to 😊

veroniqess
17. zář 2021

Většinou mě vzbudilo vztekání, že už nechce být na břiše, tak jsem otočila na záda a spala dál. Někdy to bylo často, do té doby, než se naučil na břiše spát a byl klid. 😊
Do devíti měsíců spal malý pouze ve své postýlce s monitorem, takže jsem obavy neměla. Je to normální fáze, neboj