Propíchnutí uší. Jak probíhalo klasickou jehlou?

klokanka31
11. led 2021

Holky, vy které jste nechaly propíchnout ouška klasicky jehlou, jak to probíhalo? Krvácí to hodně? Za jak dlouho se to zahojí? A pláče miminko dlouho? Já z toho mám nervy, ale malé je už 8 měsíců, a s manželem jsme usoudili, že pokud to nenecháme propíchnout teď, tak pak to bude akorát ještě horší...

leilinka1234
11. led 2021

A proč jehlou? V čem jsou pro vás plusy?

michaela666
11. led 2021

Zatím to u nás není aktuální,ale ňase pediatra jenom nástřeluje. Takže už jsem se informovala v tetovacím salonu, kde píchají i uši a piercingi a bylo mi řečeno, že mrňata to většinou zvládají perfektně a hojí se to rychle.

michaela666
11. led 2021

@leilinka1234 Jehla je ostrá a vpich je vedený vždycky rovně. Při nastřelení vlastně ouško proráží tupý konec naušničky, takže tu chrupavku na sílu protrhneš a ne vždy se to musí provést tak, aby to prostřelení bylo rovné. Navíc hygiena se u vpichu dá líp ohlídat, používá se jednorázová jehla. U nastřelení zůstává možnost přenosu krve po předchozím dítku, kompletní dezinfekce není vždycky 100%.

lachtanice86
11. led 2021

@michaela666 hádat se nechci, ale ty náušnice co nastřelila dětská dceři opravdu nemají tupý konec. Mají tam normálně špičku. Ja dceři nechala nastrelit, během chvilky o ničem nevěděla a udelala jsem to na základě svých zkušeností. V obou uších mam celkem 12 vpichu. At uz piercing nebo nastreleni a tam kde byl vpich od piercera byl vždy problém s hojením. U nastrelenych v pohodě.

klokanka31
autor
11. led 2021

@leilinka1234 My jsme volali k doktorovi, kde to dělají, a tam jen klasicky jehlou...

klokanka31
autor
11. led 2021

@michaela666 Náš pediatr nenastřeluje ani nepropichuje, budeme muset s malou normálně na chirurgii 🙄

michaela666
11. led 2021

@lachtanice86 Tak pořád je špička jehly ostřejší než špička náušnice...U nás se o to zajímal spíš manžel. Když jsem začala jak jednou nastřelíme malé náušnice mi řekl, že neexistuje a poslal mi článek obou metod i s popisem a klady a zápory. Ať si sama vyberu co mi přijde lepší. On má zkušenost s oběma způsoby narozdíl ode mně. Samozřejmě bych to nechala dělat u někoho, kdo to dělá ve velkém, má s tím zkušenost u dětí a má adekvátní hygienické podmínky.

Je to individuální pohled, určitě to nikomu nevnucuju.

gramar
11. led 2021

Mě nechávali uši propichovat když jsem byla malá a ještě v osmi letech jsem s tím měla velký problém a uši pravidelně zanícené... Když jsem byla v pubertě tak jsem si nechala uši prostřelit a s tím jsem nikdy problém neměla...
Vlivem zkušeností z dětství nejsem zastáncem náušnic u dětí, myslím že když budou jednou chtít tak si řeknou a v takovém případě bych šla do nastřelovaček...

sigyn
11. led 2021

Když jsem zjištovala informace, tak mi vyplynulo, že u jehly je větší riziko vzniku zánětu. V okolí mám jeden případ, kdy se rodiče rozhodli pro jehlu, a to kvůli tomu, že se dají rovnou použít normální naušnice, zatímco u nastřelování se musí pár týdnů počkat než se vymění. Mně to nastřelení přišlo pro dítko lepší. Cvak cvak, trochu breku (spíše kvůli tomu zvuku) a za 10s ani nevěděla, že ji něco dělali s uchem. 🙂

michaela666
11. led 2021

@klokanka31 A zavolat jinému pediatrovi co nastřeluje? Jestli ti to přijde lepší, než píchnutí zkusila bych to. Někdo kvůli financím bude určitě brát na nastřelení i děti ,co nejsou jejich pacienti.

klokanka31
autor
11. led 2021

@gramar No my s manželem hodně zvažujeme jestli dát-nedat... Je nám proti srsti malou vědomě vystavovat bolesti (když to není nutné jako např. očkování), ale zase se bojím aby nám pak nevyčetla, že jiné holčičky mají náušnice a ona ne...

dat
11. led 2021

Dceri jsme nechali pichat primo v hellu (piercing a tatoo salon), kde jim to picha primo uzasny Mila, ma s tim opravdu velike zkusenosti. Peclive ouska prohlizi aby to bylo tip top, asistentka tam tajtrlikuje s hrackama. Na kazde ousko mel cca 20-30 sec max, opravdu fofr..ano mala plakala dost, ale jak bylo hotovo velmi rychle se uklidnila. Dostali jsme jejich cinky z bioplastu, mela je tam pul roku, hojilo se to paradne, krvacelo to trosku 😊 male bylo 7m kdyz jsme tam sli. Pichaj usi do roju. Na strankach hell.cz ma primo napsano plusy pichanych ousek 🙃

michaela666
11. led 2021

@dat Díky za osobní zkušenost. Jejich stránky jsem procházela a uvažovala, že kdybychom nesehnali nikoho poblíž objednali bychom se k nim.🙂

gramar
11. led 2021

@klokanka31 Já holku tedy nemám, ale kdyby v určitém věku řekla že chce náušnice, tak bych jí v tom nebránila a bylo by jedno jestli jí je pět, nebo víc... Ale jak říkám je to o osobních preferencích, já bych si to trápení z dětství klidně nechala ujít, i když jsem si potom nechávala dělat další díry ;)

gramar
11. led 2021

Jinak zmiňovaný Hell doporučuji, jsou tam fajn a je to kvalitní salón ;)

klokanka31
autor
11. led 2021

@gramar Ale stejně tam teď kvůli koroně mají zavřeno ne?

brusinka91
11. led 2021

My jsme taky byli v Hellu, ve 3 mesicich, a uplne bez problemu 🙂

gramar
11. led 2021

@klokanka31 Jo jsou zavření :/

anginka25
11. led 2021

My nechávali malé propíchnout ouška v šesti měsícich. Řev byl, ale jen chvilku. A ouška pak byla v pohodě. Jen jedno ouško malinko krvácelo. Nic hrozného.

klokanka31
autor
11. led 2021

@anginka25 Snad to u nás bude taky dobrý...

anginka25
11. led 2021

@klokanka31 určitě. Držím palce 😉

klokanka31
autor
11. led 2021

@anginka25 Děkuju 🙂

leilinka1234
11. led 2021

@michaela666 naše nastřelené náušničky měly teda pěknou špičku. Ale jen se ptám... U nás byla volba jasná, jednoznačně jsem pro nastřelení. Naše doktorka mi píchání oušek dokonce nedoporučila (neptala jsem se proč, nezajímalo mě to). Nastřelení je prakticky bezbolestné, nekrvácí to a dítě za chvíli o ničem neví. To u píchnutí není.

lachtanice86
11. led 2021

@michaela666 ostřejší je, ale jak říkám, ja z každého piercingu i z hellu mela problémy vlastně hned od pichnuti, 2 jsem musela uplne vyndat. A nastreleni bylo v pohodě. Proto jsem to zvolila pro dítě, prave proto ze mam tyhle zkušenosti.

michaela666
11. led 2021

@lachtanice86 Po takových zkušenostech se nedivím, že jsi to u malé nechtěla riskovat. Já v okolí nemám asi nikoho, kdo by s tím měl problém. Doufám že se to vyhne i naší malé, ať mě potom nehlodá takové to co by kdyby.

jako_mala_holka
11. led 2021

My nechali náušnice nastřelit u našeho pediatra někdy mezi 5 a 6m a super, samozřejmě plakala, ale spíš se lekla, pak se hned v náručí uklidnila a doma už byla veselá a o ničem nevěděla... Žádné komplikace, nic, všechno úplně ok, teď někdy budeme vyměňovat náušnice za klasické zlate... Osobně jsem taky pro nastrelovani oproti píchání, ale je to jen můj osobní pocit

ba2te
11. led 2021

@klokanka31 Já se přimlouvám za to, aby jsi to ještě zvážila. Já si nechala někdy kolem 15, 16 let píchnout ještě jednou ucho a hojilo se mi to pak strašně dlouho, nehledě na tu bolest, jak mi tam doktor rval tu naušnici 🤐 Původně jsem dceři taky chtěla nechat uši píchnout, ale měla jsem z toho hroznej strach, jak to zvládnu ... Přece jen představa, jak jí píchnou jedno ucho, do té živé rány rvou tu naušnici a pak ještě druhý ucho, u toho ten řev. Nakonec jsem si nechala poradit a zjistila si, která Dr. zde ve městě nastřeluje a objednala jsem nás. Sice jsem se taky hrozně bála, jak to dcerka zvládne, ale bylo to úplně v pohodě. Během chviličky to bylo za náma a dcera plakala max. minutku. Smála se už když jsem zavírala dveře ordinace. Na ouška si vůbec nesahala, hojilo se to dobře - nebylo třeba s tím nic dělat a po pár měsících jsme naušnice vyměnili za jiné. Ta nastřelená naušnice měla na konci špičku a nechávali jsme nastřelit po 2. Hexe zhruba v půl roce 🙂 Od té doby nedám na nastřelení dopustit a už bych nikdy nenechala ucho píchnout. Ale rozhodnutí bude samozřejmě na Tobě 😉

korin
11. led 2021

Mladší dceři jsme nechali nastřelit v 10 měsících, té starší myslím o něco dřív. Bez problémů. Nenuťte se do toho. Holčička bez náušnic není žádná tragédie. Až z toho bude mít rozum a bude je chtít, řekne si. Jinak teda nedokážu si představit píchání u staršího dítěte, ví někdo, jak to probíhá, jsou u toho rodiče? Osobně mám dobrou zkušenost s nastřelením, takže bych píchnout nenechala.

kjp
11. led 2021

@klokanka31 Přimlouvám se za nastřelení. Jak tu holky píšou, bylo to cvak cvak, minuta pláče, žádná krev, žádné zanícení, ani zarudlé to neměla. Někdo tu psal, že hrozí infekce... To určitě ne, většinou se používají náušničky z chirurgického plastu, jsou jednotlivě sterilně zabalené od výrobce. Pokud u vás nenastřeluje pediatr, zkus pohledat na googlu...u nás to dělají třeba na ORL, dá se objednat i paní co přijede domů a náušničky nastřelí...

kami2262
11. led 2021

@klokanka31 ono je v podstatě asi jedno, jestli se propichne ucho jehlou, nebo se náušnice nastřelí (většinou se nastřelí náušnice se spicatym koncem)... A pediatr by měl vědět, jak to udělat správně... Je to jako u všeho, sto pediatrů má sto názorů... Podle mě je nejdůležitější, aby byly náušnice u malých dětí hodně kvalitní... Mě jako malé náušnice nastřelil a vše ok, do páté třídy jsem nosila ty původní (byly zlaté)... Pak jakmile jsem začala střídat všemožné materiály náušnic, tak se mi začali dírky hnisat... V 15ti jsem si nechala nastřelí náušnic z chirurgické oceli a celkově nosím jen stříbrné nebo ty z oceli... Mám je pořád a nikdy jsem neměla žádný problém.