Půl roční syn se budí brzy. Je něco, co dělám špatně?

michaelasv14
29. bře 2020

Zdravím, mám takový problem. Synovi bude zanedlouho 7 měsíců jako miminko chodil spát kolem sedmé vzbudil se vždy kolem druhé a potom kolem páté na jídlo a spal klidně až do deviti. Buzení v noci zůstalo až tak do pátého měsíce, celou dobu chodí spát stejně déle to nejde je hrozně protivný. Momentálně se budí v noci jen jednou a to kolem třetí potom kolem šesté někdy v pět a proste už neusne celou dobu vstával dřív pomalu co měsíc se mu to posunulo o hodinu bojím se ze za chvíli bude vstavat ve čtyři. 🤦‍♀️ Ještě donedávná třeba zabral a spal ještě hodinku a do oběda krásně vydržel a teď díky vstavani musí spát chvíli před obědem, po obědě a po svacine když ho po svacine nedám je protivny a schopny mi usnout i ve vane. Je něco co dělám spatne? Kdyby ráno spal déle tak bude ve Ok ale on se otáčí, dělá bejkárny a nespi i když si kolikrát mne oči a je na něm vidět ze by by si ještě aspoň tu hoďku dal.

kuttu
29. bře 2020

@michaelasv14 Dcera 18 měsíců vstava od narozeni v 5 rano,nekdy spi do 6 hodin a asi 3 x spala do pul 7,neudelas nic,prostě vydrzet,hodně dětí to tak má

veruuu_kubesovic
29. bře 2020

nic neděláš špatně, ale prostě dítě se vyvíjí a ne každé spí na povel, mě se i 5letá budí v noci stejně tak jako se mladší 22měsíční syn v noci vzbudí a dokáže dělat blbosti, než zase zpátky usne...a ráno jak se mladší syn vzbudí je jedno jestli je 5h ráno nebo 7h ráno prostě se vstává....

martt
29. bře 2020

@michaelasv14 Neděláš nic špatně. Můj syn, když byl malý tak ráno vstával od pul 5 do 7 hodiny. Občas když vstal treba o pul páté, tak jsem ho po 6 hodinach dala do kočárku a tam si ještě vetsinou na hodku pak usnul. Ted mu je 8 let a občas vstava také v 5 hodin ráno. Takže to bude asi ranni ptace 😊.

vladienka
29. bře 2020

To sa zmeni este milionkrat 🙂 skoro 3 rocna dcera spavala v noci 11 hodin a posledny mesiac spi len 9 🙂 potom zase pride nieco ine

puhelin
29. bře 2020

Syn se mi ted taky budi driv. Ma 7,5 mesice. Vstava v 6. Do cca pul 7. se mi dari ho uspesne ignorovat, on si me preleza a ja se pomalu probouzim. V chvili pred 7 vstava dcerka. Pres den spi 9:30 - 11:30 a pak 14 - 16 (nekdy spi 3 hodiny, nekdy pul hodiny). V noci se ted budi bud po hodine (zuby), nebo treba jen jednou na piti. Je plne kojeny.

amazonkajanik
29. bře 2020

@michaelasv14 malý je jak slepička,se tmou chodí spát,se světlem vstává 😊 takže teď dle letního času bude vzhůru už v 5h,horší to bude večer,než si zvykne,že je ještě světlo. Přes den si zdrimne mezi svacinou a obědem,dřív chodil i po obědě,ale teď jen když jsme venku,jinak usne na chvíli až po svacine. Večeři -mlicko má na osmou. Dnes mi ale usnul už 18h(dle zimního času v 17h) a ještě se neprobral,takže čekám noční vstávání. Jinak od narození spí celou noc,jen první 3měsíce jsem ho brala o půlnoci prebalit a dala mlicko,ale to byl pořád v polospanku. Za celých 10měsíců bylo snad jen 6x noční vstávání

ivis_b
29. bře 2020

To je uplne normalni, nic vyjimecneho. Syn chodil v tomhle velu spat po 8 a vstaval pravidelne v 5:20, mohla bych si podle nej ridit hodinky. A v noci vzhuru treba tak 5x urcite. Vydrzelo mu to dlouho, dnes 3,5 roku a vstava casto pred 6 (v noci se stale taky budi), jen spat chodi pozdeji, mezi 9-10. Pres den uz davno nespi. Proste nektere deti spi min a nektere vic, s tim nic neudelas. Rozhodne s vekem bude spat min, nez vic.

veronika_aki
30. bře 2020

U nas to vypadalo (a stále v 8 mesicich vypada) hodne podobně a nenadelam nic. Naopak jsem si zvykla. Dcerka se budi kolem druhe, treti na jidlo, pak spi do sesti a budicek... I kdybych se stavela na hlavu, hned znova neusne. Takze vstaveme. Pak si da kolem osmé, pul deváté sloficka a pak jde az po obede ven do kocaru, kde spi zhruba dve hodinky. Pak vstavacka a jeste chodi jednou spat pred hlavnim spanim. Ale neni to pokazde. Nekdy si jeste schrupne kolem půl pate. Kdyz ne, jde kolem sedme, pul osme do postylky a jedeme odznova 😀

michaelasv14
autor
30. bře 2020

Aha, no mě to ani nevadí spis mě jde o to, že jak rano vstává brzy tak je na něm vidět ze by ještě tu hodinku spal minimálně před měsíce mi ještě ráno prave zabral ale teď nezabere ať dělám co dělám a přitom by chudák chtěl spát a na to je hned protivnej spis o to mi jde.

mariegroth
30. bře 2020

A neni v tom pokoji prilis svetla? Mne to syn zacal delat take. Ted mame opravdu kvalitni zatemnovaci zavesy a v tom pokoji je tma. Spi do cca 7-8 rano. Budit se nejakou chvilku okolo 6.

astyna88
30. bře 2020

Ahoj,ja mam taky ptacata. Pred patou jsou vzhuru,v lete jeste drive. Co nadelam 😀 jak jsou vetsi,tak jim uz pustim pohadku,ale.kdyz mel mladsi kolem roku,musela jsem ho hlidat a to byl konec spani....

dmiska
30. bře 2020

Neřeš to, než se nadějes, zase se to změní ;)
Možná že se to změní hned teď, po změně času...

hermanka88
30. bře 2020

Kolem půl roku až roku to u nás začlo být to samé.V noci 1 probuzení kolem 1-2 hodiny a pak vstával tak v půl 6.Trvalo to skoro do 2 let.Přes den pak spal od 11 do 13 a spát večer chodil kolem 7.Když spal přes den déle,nechtěl pak usnout večer a šlo se spát s křikem.Nějak to vlastně neřešila, takhle mu to vyhovovalo ,tak jsme to tak měli.

squezy
30. bře 2020

Nechci se posmivat nebo tak, ale jsem vždycky překvapená, jak jsou maminky prekvapebe, že se dětem změní spaní. Mění se to a taky jsme 2 mesice vstavali i ve 4:30 a proste vyspano. Zase to odezní a vrátí se to do normálu, když do toho nevlitnou zuby 🙂

volodka162
30. bře 2020

Cca do roka jsem krmila UM co tři hodiny téměr na půlhodinku stejně. Do cca 2 let vstávačka denně v 4-5h ráno a já velké kafe a říkala si, že až nastoupím do práce, bude mi to vyhovovat. Téměř se tak stalo jelikož od 2,5 let je ve školce a vstáváme mezi 5 - 5:30h. Je mu téměř 6 let. V sobotu vstával v 4 - 4:30h, v neděli v 5:30h v neposunutém čase. Dneska jsem musela ve stejnou dobu budit, ale jinak v pohodě 😀 U nás tedy brzké vstávání nepřešlo a nepřejde jelikož v plánované škole maj družinu od 6h a to ještě 15min cestou autem musíme jet....bez spinkání odpoledne pro dítě a bez přestávky v práci až do 16h odpoledne. Doufám, že se Ti teď bude trochu lépe vstávat 😉 Vždy může být hůř... 😉

miba10
30. bře 2020

@michaelasv14 závidím, že ti dítko takhle spalo.... Moje děti mi vzdávají od miminka mezi 5-6hodinou,takze mě To přijde normální 🤷‍♀️luxux když nechají spát do 7 hodin 😂 každopádně nic nenadelas. Oni si to řídí sami

michaelasv14
autor
30. bře 2020

@mariegroth Nooo 🤔 teď mě tak napadá jako úplně světlo nemáme ale není to tma jako v pytli a je poznat když de rozednivá každopádně má postýlku jakoby za rohem takže do obliceje mu nesviti leda by vnímal světlo celkove.

mafulin
30. bře 2020

Z mojí zkušenosti, pořád se to mění. Syn taky vstával v 5, někdy i o půl páté. Pak si to postupně prodlužoval, spal do šesti, sedmi.. teď se to ustálilo na 6.
Je to ještě pořád miminko. Zase Ti chodí spát brzo večer, to máš dobrý.