Šišatá hlavička, spraví se to ještě?

aspnet
22. bře 2015

Zdravím, malá spala na zádech a otáčela hlavičku neustále na jednu stranu. Nenapadlo mě, že by se tím mohla hlavička zkřivit. Mám šanci, že se to ještě zpraví? Není to moc ale je to škoda aby měla šišatou hlavičku. Máte někdo zkušenost?

lajla
22. bře 2015

v klidku delaly mi to vsechny deti..kazdy ma prece tu oblibenejsi stranu
sisatou ji urcite jako mimina mely..a rekla bych ze se to bud srovnalo...nebo to pod temi vlasy neni videt 😉

simdan
23. bře 2015

každé mimčo nějak otáčí hlavičku,moje dcerka měla šišatou,jakoby protáhlou z porodu,protože byla dlouho v pánvi a samo se to spravilo...pak tady i maminy doporučují nějaké helmičky,co hlavičku srovnají,ale za mě bych nic takového dítku nedala 😉

lv
23. bře 2015

koukni na plagiocefalie.cz tam jsou případy, které už se řešili ze zdravotních, nejen estetických důvodů - pokud je to jen trochu šíša, tak to ničemu nevadí a schová se to vlásky, pokud víc, konzultovala bych to s odborníky..

silvik001
23. bře 2015

Obe moje deti mely predilekci (preferovaly jednu stranu) hlavicky, nic hroznyho, ale presto jsme byli sledovany na neurologii, kde byla doporucena stimulace hrackami na druhou stranu, otoceni ditete v postylce tak, abychom k nemu pristupovali z te strany, kterou pouziva mene, chovani nadruhe ruce atd. Dlouho jsme meli ve zprave napsano - oplostele zahlavi v pravo. Jak deti rostly, rostla hlava a srovnalo se to. Ale nemeli jsme opravdu zadny extrem, pokud jsem na to okoli neupozornila, vetsinou si nevsimli...