Spánek dvouměsíčního miminka. Zkušenosti? Zlepší se to?

ema93
11. dub 2020

Zdravím, chtela bych nejspis utesit a zeptat se, jak jste to meli nebo mate vy se spankem s 2-mesicnim miminkem. Syn spaval dopoledne treba 2 hodiny v kuse a odpoledne taky v kocarku a nekdy to protahnul na 3-4 hodky. Vecer usne kolem 20:00-21:00 a vzbudi se ve 3:00 nekdy ve 4 nebo i 5 a chce najist. Pak spinka do 7-8 cca. Nekdy se postesti i do 9. Posledni tyden ale se mu pres den moc spat nechce. Dopoledne si da max 45min az hodku a nekdy rozkouskovane. Odpoledne spi vetsinou jen v kocarku tu hodku nebo dve max. Do koupani nespi temer vubec, ktery je kolem 19hod. Nebo jsou to spanky po 15 minutach. Mate to nektera taky tak a nebo mela? Zlepsi se to? Nebo je to dobry a ja si to predstavuju moc ruzovy? Je to prvni miminko, tak jsem ze vseho takova zmatena ☹ Jo a jeste usne vetsinou jen, kdyz ho uhoupeme na mici a nebo v jedoucim kocarku. Myslela jsem, ze jsou to prdiky, ale prdi docela hodne a navic, jakmile ho vezmu na mic, tak okamzite prestane plakat, polozim a rev. Mame doma manducu-tu nesnasi hrozne v ni rve, houpatko taky jen nachvili, jenom hopsani na balonu ho uklidni. V noci vetsinou houpat nepotrebuje i kdyz posledni tyden to taky vyzaduje :-/ A zacal posledni tyden strasne slintat, nemuzou uz ho zlobit zoubky a proto ten neklid? Ale ve 2 mesicich? Uz nevím.. Dekuju za zkusenosti.

puhelin
11. dub 2020

Ve 2 mesicich zacaly zoubky i memu synovi.
Manduca je pro neho jeste velka, tuha, sezen si spis satek. Protoze zjevne je to maly tulinek, ktery nechce spinkat sam. V satku to budes mit pohodlnejsi. Je kojeny? Doma spi v postylce?

jjasmina
11. dub 2020

U nás je to tak, včera třeba přes den spala max hodinu, dnes má spací den. Takže u nás je to jak kdy. Ale většinou třeba od cca 19.00 žádnej spánek a kolikrát zaspí i v jednu ráno. Jako když nespí celej den , tak jsem si to taky říkala, ale jedna paní psala, že miminko ji nespi skoro vubec a ona naspí denně dvě hodiny, tak jsme na tom asi ještě fajn 🙂

miba10
11. dub 2020

@ema93 ahojky, manduca byl dobrý nápad, ale nemusí mu sedět. Zkus šátek, třeba se mu to bude líbit víc. Jinak mám spíš dojem, že si na houpání a drncani v kočárku zvyknul 🤔nicméně, spánek se dětem stále mění. Za týden to může být úplně jinak.
Děti mi ve 2 měsících spaly 3x během dne. Přes poledne delší spánek a dopoledne a odpoledne kolem té 45minut. Jak kdy.
V kolik dáváš malého spát? Dopoledne ti spinká dlouho (tiše závidím 😬)

janule1940
11. dub 2020

Každé miminko je jiné,obě moje deti spinkaly od sestinedeli 4 x denně 20minut,v noci od půl 8 do 7 s kojením 3x.pak se denní spánek kolem 5 měsíce snížil na 3x denně 20minut a kolem 7 měsíce 2x denně 40 minut.ve 14mesicich 1xdenne 40 minut,ve 2 letech bez denního spánku.nocni spánek se vždy zhoršil po 4 mesici věku,někdy jsem kojila i 6x za noc.dcera zacla spát celou noc bez vybuzení až ve 3,5letech,u syna uvidím,jak to bude,je zatim maly🙂takze spánek 2 hodiny přes den jsem nikdy nezazila😀

aurelie34
11. dub 2020

Male je 7 týdnů a spí dopolene většinou od 9 do 12, pak je cca půl hodiny až hodinu vzhůru a spí zase cca do 15:00. Zase je vzhůru cca hodinku a pak spí v kočárku cca 3 hodiny. V 19:00 koupeme, a spát pak chodí kolem 10 večer, na kojení se budí ve 4 a pak mezi 8 a 9 hodinou.

me_druhe_ja
11. dub 2020

Prcek má akorát 5 měsíců a spánek už se mu proměnil tak 100x. 🙈 První měsíc a půl to byla anarchie - hlavně zadnej večerní režim.... usínání večer byl horor, taky často míč nebo tak. Pak jsem najela na režim koupání kolem 19:30-19:45, pak papání a postýlka. Usíná většinou u prsa kolem 20:15-20:30. Jen tak jednou týdně v postýlce dělá bugr tak 30,45min než usne...jako usinaci fáze cajk. Ale noční spánek se fakt furt mění....jednu dobu se kojil furt, ale hned pak usnul... jednu dobu spal až do 9,10....pak zas vydržel bez kojení až do 5,5:30 a pak spal dál...teď Zrovna hrůza - furt vzhůru...přes den taky proměnlivé...bylo období, kdy nespal skoro vůbec, jen v kočárku....někdy ani v kočárku...někdy jen krátké šlofiky...teď spí tak 2-3x denně delší spánek (1-2,5h)...ale fakt se to mění furt.😃😃😃😃 Takže buď v Klidu, bych řekla, že normální je cokoliv.🙈

eithelwing
11. dub 2020

Tyhle maličké děti to mají chvilku tak a chvilku onak. 🙂 Houpání je pro mě docela normální, i když míči jsem se vyhýbala zkoušela to jinak. Manduca je naprd podle mě, ona má sice novorozeneckou vložku, ale ta celkově není uznávaná. Dcera manducu taky nesnesla. Zkusila bych jiné nosítko nebo šátek.
Přes den jsem dceru dvakrát denně vozila hodinu v kočáru. Jinak neusnula. Ale spala vždy jen tu hodinu, ani o minutu víc.
Je možné, že se nějak pozmění spánkový režim, že se něco chystá nového v jeho osobním vývoji, co ho zneklidňuje, že jsou prostě erupce na slunci. 🙂 A pak si zase zvykneš na nějaký režim a za 2 týdny to zase bude jinak. 🙂

ema93
autor
12. dub 2020

Vsem maminkam dekuji za prispevky!!! Jeste nas s pritelem napadla jedna vec.. Jake mate zkusenosti s Hojdavakem? Kdyz maly miluje hopsani na mici a hned na nem usne, neni to dobra volba? Jinak jsem se diky vasim prispevkum malinko uklidnila 🙂 Mejte se krasne!

jjasmina
12. dub 2020

@ema93 U nás byl z hojdaváku akorát tak hysterický řev 😀

ema93
autor
12. dub 2020

@jjasmina A sakra.. to je pak draha sranda 😁

jjasmina
12. dub 2020

@ema93 To teda, opravdu doporučuji jestli máte možnost, tak si ho bud od někoho koupit nebo půjčit na vyzkoušenou 🙂 U nás se dobře osvědčilo vibrační lehátko, ale vibrace nepouštím a houpu, kolikrát je to místo chování 🙂

kvmatonka
12. dub 2020

@ema93 a u nas hojdavak zachranil nervy. Chrni v nem porad. Ma 6 m.

martiniquest
12. dub 2020

@ema93 Hojdavak/hacka je skvela vec, ale taky ne kazdemu diteti sedne. Syn mi v nem krasne spaval a nase druhorozena to zatim nesnasi (3,5 mesice), ovsem jeji denni spani je kapitola sama pro sebe. Kazdopadne doporucuju vyzkouset. Bud si to pujc a nebo kup na bazaru, neni na tom co znicit

ema93
autor
18. dub 2020

Tak jsme poridili hojdavak a zatim docel dobry, obcas si tam da 2 hodky v kuse a nekdy taky jen 20 minut, jak se mu chce. Dneska ma den, ze nechce vubec spat a je na hraci dece pod hrazdickou a otaci se ze zad na jeden a druhy bok a zpatky, do toho zacal strasne nadzvedavat nohy nad podlozku :-O nemuze se ted neco dit v jeho vyvoji a proto mu to neda spat? Zacal si i povidat od vcera a je strasne akcni a vsechno zkouma :-O

jjasmina
18. dub 2020

@ema93 My to máme stejně 🙂 Jsou dny , kdy prospí celej den a dny kdy nespí vubec 🙂 No jo objevuje všechno kolem sebe, ruce, nohy..

ema93
autor
18. dub 2020

@jjasmina Tak to jsem rada, ze nejsem sama 😁 A kolik je dceri? Malymu je 10 tydnu 🙂 Ja si vzdy na neco zvyknu a on mi to ze dne na den zmeni, nejak to zatim nezvladam tyhle zmeny 😁

jjasmina
18. dub 2020

@ema93 Ono každý den je jiný, když už si myslím, že vím, tak se otočí o 360 stupnu. Malé jsou dva měsíce

jjasmina
18. dub 2020

@ema93 Předevčírem, probudila se ve tři ráno, nezaspala ani u kojení, zaspala až za 2 hodiny, za 3 hodiny vzhuru a nespala celý den, samé pobrekávání a řev, nakonec zabrala kolem pulnoci a druhej den nejhodnější miminko a samý spaní, když byla vzhuru tak hraní a když byla vzhuru tak samej úsměv. Popravdě je asi dost náladová si říkám😀