Spaní na zemi, jak se k němu stavíte?

luca16
7. bře 2016

Spousta rodičů či dětí spí na zemi. Ať už jen na matraci nebo na rádoby posteli, která je vysoká třeba jen 10 nebo 20 cm. Tato myšlenka mne zaujala z toho důvodu, že je to pro dítě bezpečné z hlediska pádu. Do budoucna plánujeme 2 možná i tři děti. Myslíte, že by se dalo spaní na zemi skloubit s takovým počtem dětí (žádný extra velký prostor v dětském pokoji) ? Jak se ke spaní na zemi stavíte vy? Setkali jste se s tím u někoho? Uvažovali jste někdy o tom pro své děti? Jaká uskalí Vás s touto tématikou napadají?

hojda
7. bře 2016

Pozor na plísně, které mohou vznikat v matraci, voda se nemá kam vypařovat a navíc u země je hodně prachu, který pak celou noc dýcháte.

luca16
autor
7. bře 2016

@hojda Mohou plísně vznikat, i když bude matrace položená na koberci?

pampeklec
7. bře 2016

@luca16 Určitě mohou. Jde o to, aby mohla matrace větrat i ze spodu. Ale hodně záleží, jak máte doma vlhko a jak se potíte.

hhranolka
7. bře 2016

My tak spe asi rok..reklamovali jsme postel...moc dobře to není, vlastně nevidím žádné pozitivum.. Mlada spadla i z te male výšky a výsledek stejný, jako by spadla z normální postele..za me tedy nedoporucuji

patrusa
7. bře 2016

spime jen na matraci uz nekolik let, zadne plisne nikde nevznikaji, staci dost vetrat a obcas tu matraci zvednout ze zeme. Mame maly byt, takze soucasna loznice bude casem detsky pokoj, nemelo tey smysl porizovat manzelskou postel, kdyz by pak nebyla kam dat.

Mam dve deti, obe si k nam v prubehu noci chodi lehnout a je to v pohode. z poslete se zkutalely snad jen 2x a jednou to syna ani nevzbudilo. Je pak mnohem snazsi postej rozsirit o dalsi matraci, pokud budou i vetsi deti chtit spat s vami 🙂

kacca11
7. bře 2016

Souhlasim s tim, co je psano vyse, pozor na vznik plisni. Jako docasne provizorium ok, ale trvale urcite ne.

mika251
7. bře 2016

@luca16

pridám vlastnú skúsenosť, na zemi sme s manželom spávali asi tri roky - mali sme kúpený rošt a na ňom madrac. Kým sme bývali v panelákovom byte v podnájme, tak nebol vobec žiaden problém s vlhkosťou, či plesňou - obecne bol v tom byte skor suchý vzduch. Po tom, čo sme sa presťahovali do vlastného domku, 100ročného, bez podlahového topenia, tak bol spodok madrace do mesiaca plesnivý. A to sme vetrali ako diví, proste studená podlaha a telesné teplo - vlhkosť sa zrážala na spodku madrace a už to jelo.
Už máme našťastie kúpenú posteľ, a konečne spíme ako ľudia 🙂

Strašne záleží na tom, aké máte prostredie bytu - ako píšem, v suchom paneláku tri roky v pohode, v starom dome to proste neprešlo.
Spalo sa nám dobre, nevadilo mi ani, že sme prakticky na zemi, ale je pravda, že posteľ bolo treba omnoho častejšie prezliekať a vysávať - toho prachu sa na nej držalo viac.
U detí by som šla aspoň do nejakej minimálnej výšky - 20-30 cm, to spanie na zemi je fakt krátkodobé provizorium.

comadreja
7. bře 2016

Muj poznatek- v tehotenstvi-resp. 3.trimestru je to dost náročný telocvik, vstavani na wc je caste a zapojuje se ze zeme hodne brisnich svalu 😄 Ale ve snaze najit na tom neco pozitivniho si rikam, ze me to mozna udrzuje v kondici..Casto me teda musi zvedat ted v devatem měsíci manzel, jinak bych se asi pocurala 😊Popravde se tesim na postel.

hojda
7. bře 2016

@luca16 Můžou. těžko se tam dostává vzduch a matrace nemůže větrat.