Světle hnědé flíčky na kůži u ročního dítěte. Co to může být?

ajvetkap
28. lis 2019

Dobrý den. Syn 12 měsíců má po těle celkem asi 7 světle hnědých flíčků (velikost max pár mm). Když se na ně podívám hodně zblízka a kůži jakoby napnu, tak mi flíček přijde strukturou spíše jako jizvička. Objevil se vždy tak, že tam měl pupínek který vypadal jako štípanec třeba od komára. Namazali jsme a pupínek zmizel a pak se tam objevil tento světle hnědý flíček. Na březen jsme objednaní na kožní ( chodíme tam od narození jelikož má syn 3 hemangiomky které teda naštěstí sami krásně mizí). Když jsme tam byli před půl rokem na kontrole tak tyto flíčky už měl dva a paní doktorka na ně koukala a řekla že to vypadá jako pigmentace. Od té doby se ale objevili další a tak mám trošku strach co jiného by to mohlo případně být. Do jara dlouhá doba a pediatrička mi řekla jen ať to ukážu na tom kožním až tam půjdu. Nemáte někdo prosím podobné zkušenosti?? Děkuju moc 🙂

ajvetkap
autor
28. lis 2019

Zapomněla jsem přidat foto tak přidávám dodatečně 🙂

lucap91
3. črc 2021

@ajvetkap zdravím, vím, že je to už delší dobu, ale můžu se prosím zeptat jak jste s tímto dopadli na tom kožním? Dcera má taky dva takovéto flíčky, jeden na pravém boku a druhý na "podbradečku" stejně jako vás chlapeček na fotce. A taky vypadají stejně, mě to na pohled připadá jako už téměř zhojená modřinka, ale nemizí už několik měsíců. Děkuji 🙂

niki1107
4. črc 2022

@ajvetkap Prosím, jak jste dopadli???

niki1107
4. črc 2022

@lucap91 Prosím, jak jste dopadli?