V 10 měsících neleze. Měl někdo také tak?

karol1996
19. bře 2023

Zdravím, mám druhorozenou dceru, která aktuálně v 10 měsících neleze, neplazi se, jen rotuje.
Už měsíc kvůli tomu cvicime Kontu a skutek utek. Nebo se spíš ano nehnul. Přijde mi, že víc rotuje, je taková rychlejší, ale aby lezla to ani prd. Furt se natahuje jak žížala, ale nic.
Měl to někdo z vás taky tak? Starší už v tuhle dobu dávno obchazela nábytek. Tak jsem lehce nervózní.

hasara33
19. bře 2023

@karol1996 nebuď, má čas 😉 moje malá se teprve na přelomu 10-11 měsíce začala plazit, lézt začala až ve 14 a chodit po 18 měsíci 🙂

merope
19. bře 2023

Pokud už cvičíte a neříkali, že je tam jiný průšvih, co by viděli, tak je pomalejší, ale může být klidně v normě. Dítě by se mělo rozchodit do cca 18 měsíců věku. Lezení je ideál kolem 5 měsíců = ještě má 3 měsíce čas. Plazení třeba syn zcela přeskočil (lézt začal teda v 9 měsících).

bielanevesta
20. bře 2023

@karol1996 môže to pokojne znamenať, že je "len" pomalšia a na plazenie potrebuje ešte trochu času. Ak máš ale obavy, neváhaj sa s nimi zveriť dr. 😉🙂
Mne keď sa narodila mladšia, tiež som porovnávala, mala som strach. Moja mladšia však mala svoje tempo. Napr. najprv sa postavila a až okolo 10 mesiacov začala sedieť, staršia sa pritom posadila oveľa skôr.

karol1996
autor
20. bře 2023

Teď to po sobě čtu a to je tatarština 😂 Cvicime Vojtu, ne kontu. 😂 a o tom ostatním ani nemluvím 😂
Ok, budu drobet klidnější. Naše dětská je stále klidná, jsme tam objednané na úterý na desetimesicni kontrolu. Tak uvidíme. Aktuálně je toho všeho hrozne moc... Ale je to veselé dítě. Ještě jsem zapomněla napsat, že už tak měsíc v leze "twerkuje" což znamená, že se na julinka vykoupne, ale hned se rozpleskne.
Když ji na kolena dám já, respektive na všechny čtyři, vydrží se az deset minut houpat a koukat si na pupik a kolinka, ale ani se nehne. Tak uvidíme..

me_druhe_ja
20. bře 2023

@karol1996 a co říká fyzio? Pokud nenašla žádnej jinej problém, tak jen potřebuje víc času. 🙂 Do roka bych byla úplně klidná.🙂

prejeta_zaba
20. bře 2023

Neklouže jí podlaha? Ideál jsou pěnové puzzle nebo koberec/deka, aby se jen neklouzala po břichu. Jinak, to asi víš, je to oslabený střed těla, právě lezením si ho posílí, aby do budoucna neměla bolavá záda a špatn pohybové návyky. Ale jestli cvičite Vojtovku, jste určitě pod dohledem fyzioterapeuta a ten by vám poradil, kdyby se mu něco nezdálo. 😉

karol1996
autor
20. bře 2023

@prejeta_zaba asi klouzala, ale má pucochace a protiskluzem. Takové ty lezouci 🙂 jsme pod dohledem. Ale už bych ráda, aby se pohybovala. Ji samotnou to hrozne rozčiluje 😂😂