Zadržuje stolici. Setkal se s tím někdo podobně?

26. čer 2021

Ahoj holky, syn(skoro dva roky) najednou začal zadržovat stolici... Vlastně od doby co se poprve 3x vykakal do nočníku(zhruba týden) . Jako nezadrzuje je ji x dní, nakonec se ten den vykaka, ale jakoby se bál 🤷‍♀️ setkala jste některá s něčím podobným? Když se nakonec vykaka, je to normálně celý bobek, jen tužší. Takže jsem si riziko, že by mu tam něco zavazelo(že by něco snědl) dovolila vyloučit. Na bolest bříška si nestezuje, ale stejne to ve mě hloda, zda něco nepodcenuji.

amazonkajanik
26. čer 2021

Se 📌
Syn mi to dělá, co začal chodit na nočník. Před tím, když to na něj šlo, tak se schoval někam do kouta, ale teď je problém, páč chodí čůrat ve stoje. Máme i prkenko na velký záchod, ale tam si se mnou akorát povídá a když to na něj jde, snaží se rychle slézt. Dávám pro jistotu laktulosu, páč byl občas tvrdý,bolavý bobek i přes to, že dbám, aby jedl vyváženě. Ale jak to drží, tak mu to tuhne...😟

autor
26. čer 2021

@amazonkajanik a co je to ta lactuloza? To můžu normálně koupit? Ja zkoušela hermankovy caj, ale bez ucinku mi prijde. Basti si myslim tak nejak vyvážene jak to jen jde.

amazonkajanik
26. čer 2021

V lékárně se dá koupit bez předpisu. Zmekcuje stolici, brání zácpě. Je to takový sladký sirup, takže se mi na něj malý těší. Mám i glycerinove čípky pro děti, ale ten z něj vypadne, ani nestačí zabrat.
Baští hrušky, meloun, jogurty a přesto to zvládne držet do extrému. Včera už to vypadalo, že to bude a než jsem ho donesla na záchod (se mi snaží zdrhnout) tak bobek zajel zpátky a malý mi celou dobu, co jsem ho držela,spílal...😣

autor
26. čer 2021

@amazonkajanik tak to zas u nas se malý nakonec vykaka, ale takovou dobrou hodinu preslapuje, knoura a zadrzuje... A ja prostě nevím proc a jak mu pomoct 😔

xxx3d
26. čer 2021

a předtím kadil jak? do plíny?
za mě je to stres z nočníku, takže já bych vrátila plíny na to kadění, z vlastní zkušenosti, kterou mám
já jsem tedy plíny nevrátila a malej řešil kadění na zem, nezadržoval, akorát kadil na zem, a než dávat nějaké změkčovadla, nebo dětská projímadla, raději delší dobu plínka, než mu to sepne a dozraje do kadění ať už na nočník, nebo rovnou na záchodě.

amazonkajanik
26. čer 2021

Tak to jste na tom asi lépe, než my. U nás je to buď ještě do pleny venku při hraní, nebo prostě boj, kdo z koho. On si vytvořil blok před půl rokem, kdy měl fakt tvrdé hovino a už to vypadalo, že pojedeme do nemocnice. Tehda jsem ho zkusila posadit na nočník, že by mu to mohlo jít lépe, jenže ho to už bolelo 😣

autor
26. čer 2021

@xxx3d ano do pliny, samozřejmě jsem plinu vratila, ale bez ucinku, stejne i splinkou nějakou chvili zadrzuje, az kdyz ho uklidnim a reknu mu ze se nedivam ze muze kakat tak se vykaka

autor
26. čer 2021

@amazonkajanik jej chudacek, tak to u nas az takhle ne no... Tak snad to zvladnem a srovna se to

xxx3d
26. čer 2021

jo, super, chválím.
nedělala bych z nočníku téma, aby to pro něj nebyl stres. pomaloučku, polehoučku a bude to fajn 🙂

amazonkajanik
26. čer 2021

No, taky doufám, že se to srovná. Před pár dny hodil bobik, ale opět ve stoje a já ho chytala do ubrousku a pak ho dala do nočníku, aby viděl, kam patří a že je to v pohodě. Se tomu jen smál a že je tam "ee ".