Zvláštní nádech. Znáte to někdo?

deniss88
25. led 2020

Ahoj, mam dotaz, jsem momentalne vyplasena prvorodicka, mam 15 denni miminko, dost ji sleduji, mam monitor dechu, kontroluji i tak jak dycha, jestli dycha...
Obcas se mi stalo, ze holcicka pri spanku jakoby zalapa po dechu, prirovnala bych to jako kdyz se vynorite z vody, mam SILENY strach ze sids, tohle me me vydesilo, vim, ze ta miminka spatne dychaji, nez se jim to tam vse roztahne, ale mam strach, aby se nedusila nebo nemohla propadnout dech...
Znate to nekdo? Predevcitem jsme byli, u pediatricky, poslouchala ji a vse ok
Děkuji!

jolana24
25. led 2020

Řekla bych, že to je normální. Syn to občas dělal, dcera to udělala asi 3x. Během toho prvního měsíce to přešlo. Ale teda chápu. U prvního jsem byla vystresovaná dost. On celkově hekal, sípal, zakuckával se. Fakt to stálo za to

deniss88
autor
25. led 2020

@jolana24 a byl v poradku jo? Ja kolikrat v noci vylitnu, jeste, ze spim jak zajíc... Ale je to k po*rani...

jolana24
25. led 2020

@deniss88 Je úplně v pohodě. Ty mimina mají někdy delší pauzu mezi nádechy, když spí a pak když se nadechnou, tak je to kolikrát děsivý, ale nic to není, za chvilku to přejde

deniss88
autor
25. led 2020

@jolana24 dobre , moc dekuju!

janule1940
26. led 2020

Muj syn narozený v 37tt to mel taky,nejčastěji teda při kojení,to nestíhál dýchat.ted má 3mesice a už se to neobjevuje.

llluckaaa
26. led 2020

Dcera to taky tak měla. Sledovala jsem, jak dýchá a třeba 15 vteřin nic a pak zalapala po dechu. Řešila jsem to s pediatrem, nic jí nenašel a prý je to do určité míry normální. Ale prý je dobře, že mám monitor dechu. Takže se nestresuj, kdyby si dala delší pauzu v dýchání, tak tě monitor vzbudí.

barbora_rozek
26. led 2020

syn má 3 roky a občas to ještě taky udělá, ale je v pohodě a zdravý

lula86
27. led 2020

@deniss88 především se uklidni, je to normální neboj.
Také jsem prvorodička a syn to že začátku taky měl stejné, uvidíš vytratí se to. Je to úplně normální a těch změn postupně bude hodně. Sids se bojí asi každá maminka, ale chci tě trochu ubezpečit že nejčastější příčinou zadušní miminka aspoň se to tvrdí podle průzkumu je poloha na bříšku když miminko spí... je to kvůli případným zvratkům, kterými by se dítě mohlo udusit, proto se tato poloha moc nedoporučuje. Neboj tvoje holčička je v tvé milující náruči určitě bude všechno v pořádku. 😉

primulkaa
13. únor 2020

Máme to podobně a když se to minule objevilo na návštěvě, tak mě kamarádka (sestra na dětském) uklidnila, že ve spaní je to takto normální, může to souviset is tím že se mu něco zdálo 🙂 monitor dechu je jinak super, aspoň víš že je vše v pořádku. Jinak bych se zbytečně nestresovala