7měsíční syn nechce UM

christiine
21. bře 2019

Zdravím všechny.
Jdu si k vám zas pro radu.
Syn (7m.) mi cca 3 neděle odmítá UM.
Zkusila jsem jiné značky a taky nechce.
Po poradě s Dr. ho nemám nutit do UM a dávat tedy jiné mléčné výrobky.
• Co by jste dělali v mé situaci?
• Myslíte, že je "vhodný" mu do UM přimíchat trochu kakaa - granko.?
(Ptam se proto, protože jogurt se zdaleka nevyrovná mléku)
Předem děkuji za reakce 💐

christiine
autor
21. bře 2019

Ještě dodám: • opravdu se mléčný výrobek může "měřit" s mlékem? 🤔
Omlouvám se, ale mám v hlavě pěknej guláš. 🙄

nafuka
21. bře 2019

@christiine Proboha, jen ne granko do UM

treasurka
21. bře 2019

A udělat mu z toho UM kaši? Případně ho můžeš (sušený) přidat do příkrmu. Mixneš mrkev celer pertžel + UM a máš "svíčkovou". Atd. atd.

christiine
autor
21. bře 2019

@treasurka Děkuju 💐

denda264
21. bře 2019

@christiine malá mi taky nechce mlíko,takže jí ho dávám v noci když na půl spí.To by ti nevypil?...jinak mi kaši taky nechce vezme si jen pár lžiček..teď k odpolední svačině dávám hollandii a tu trošku jí,ale je to bída. Myslím si,že to mlíko je v tomhle věku je ještě potřeba. Nezkoušela si ty ochucená hotová mlika,myslím že mlíčko s kaší se to jmenuje a dělají různe banánové příchutě a tak 🙂

christiine
autor
21. bře 2019

@nafuka Děkuju 💐

christiine
autor
21. bře 2019

@denda264 Ani v polospánku. Zkoušela jsem, že když pil čaj, tak jsem rychle vyměnila čaj za mlíko - bez úspěchu. I když usinal u čaje, tak mlíko neprošlo. Myslím si totéž, že je potřeba, ale nemůžu ho do něj nacpat. Zkoušela jsem mu ho přimíchat do jídla a bylo jen pár lžiček a konec. Dnes jsem dostala radu, ať udělám např: 60ml vody a 7odmerek (udělat kaši a dát do jogurtu) ale zas abych ho tím nějak nepoškodila.
Doktorka říkala, že má odpor k mlíku - proto ať ho nenutím. Samozřejmě chci aby měl ty živiny co UM obsahuje. "Mlíčko s kaší" jsem nezkoušela, ani nevím, že se toto dělá 😀 děkuju za typ 💐, zkusíme. 🙂

denda264
21. bře 2019

@christiine s tím mlíkem bych to radši nezkoušela,někde jsem četla (dokonce i na krabici od mlíka) že pokud dáš vic odmerek než podle návodu je to hrozny nápor na ledviny.Jinak já ještě třeba rozmixovala Banan a do toho mléko..takový shake 😁a to mi někdy vzala na.milost..celkove s jídlem máme problém je děsný nejedlik ☹️a to mlíčko s kaší jsem viděla normálně v drogerce i v Kauflandu 🙂

christiine
autor
21. bře 2019

@denda264 taky jsem to četla...
Zkusím ten shake 😋😀 Malej ji dobře, jen to mlíko no 😣. Mlíčko vyzkouším, snad se chytne 😁.

jikov
21. bře 2019

taky máme problém s mlékem, nacpu do dcerky za den jen 200 ml. Rozhodnutí doktorky - ať jí dávám mléko jen 2x/den (těch 200) a pak ať dávám jídlo (domácí přesnídávky, dělané příkrmy k obědu a k večeři). Zatím ok 🙂

bonavoxa
21. bře 2019

Obě děti se mě s mlékem nazlobily..a s pitím obecně. Zkoušeli jsme zahustit kaší, banánem. Nakonec synovi jsem musela dávat po lžičkách.

christiine
autor
22. bře 2019

Holky, moc vám děkuji za rady 💐.
Doktorka říkala, ať mu zkusím dát kravské mléko (2x převařené) - tajně jsem doufala, že si ho dá.
Včera v 19:00 si dal jogurt , dnes jsem mu ho tedy dala a vůbec. Takže už to nebudu lámat přes koleno. Všem děkuju a ráda zkusím Vaše rady 💐