Do jakého věku dítěte jste sterilizovaly lahvičky?

zelenaesmolda
27. kvě 2018

Zajimalo by me do jakeho veku ditete jste sterilizovaly lahvicky?Co jsem se divala na net tak pisou nekde 6 mesicu,nekde dokonce rok coz mi prijde docela prehnane?Jake mate zkusenosti vy?

ladyhacek
27. kvě 2018

Sterilizátor jsem nikdy neměla. Vyvářela jsem v hrnci (ale já i kojila takže toho moc nebylo 🙂) a už přesně nevím asi kolem toho roku možná jsem jen zalila vyřací vodou. Nevyvářala jsem .

dk123
27. kvě 2018

Já měla ten do mikrovlnky a to roka jsem to asi dělala, pak už ne..

vanea
27. kvě 2018

Já je sterilizuju pořád, ale určitě ne po každém použití, jen třeba jednou do týdne je všechny nechám projít sterilizátorem i s dudlíkama🙂 malý bude mít 9m.

zelenaesmolda
autor
27. kvě 2018

@vanea tak moje mala ma par tydnu takze musim po kazdem pouziti zatim

vanea
27. kvě 2018

@zelenaesmolda jj to chápu=) já ze začátku taky všecko čistila jak divá :D (ale byl kojený, takže lahvičky ne, ale dudlíky a spol ano a kdyby byl na UM, tak bych to sterilizovala jako ty) a takto pečlivá jsem byla asi do půl roka, pak už začal lízat zem a psí chlupy, takže...=D

zelenaesmolda
autor
27. kvě 2018

@vanea no prave,nechapu proc sterilizovat lahvicky tak dlouho kdyz to dite stejne leze a olizuje vsechno mozne...

kata267
27. kvě 2018

lahvičky jsem vždycky umývala ale sterilizovala opravdu minimálně, rozhodně ne každý den tak max.jednou za týden možná ani to ne a nikdy se nic nestalo...stejně ožužlou co kde najdou

kata267
27. kvě 2018

jo jinak otázka do kdy..tak malé jsou 2 roky a občas jí flašky na pití projedu varem, třeba tak jednou do měsíce, ale to je spíš pro můj pocit, potřeba to asi není

innocence
27. kvě 2018

Já sterilizuji lahvičky po každém krmení. Mám měsíční miminko a chci to tak dělat minimálně do půl roka.

fykyska
27. kvě 2018

🙂 před prvním použitím vyvařit 5 minut v horké vodě 🙂 dudlíky nebo flašky , hračky plastové otřít nebo pořádně omýt 🙂 sem tam provařit ve vroucí vodě jednou za čas jinak jsem to neřešila 😀

soleilll
27. kvě 2018

@zelenaesmolda Nekojila jsem, takže toho na sterilizaci bylo zezačátku docela dost. Lahvičky i se savičkami jsem vyvařovala po každém použití v malém hrnci s trochou kys. citronové. To samé dudlíky - ty teda tak 1x ta dva týdny. Myslím, že víc, než 6 měsíců určitě ne, u druhého dítěte možná ani toho půl roku. Vždycky jsem to vymyla horkou vodou a nechala oschnout. Střídala jsem 2 lakvičky a vyvařila je pak obě najednou.
Je to trochu vopruz, ale to období netrvá tak dlouho a zase jsem mohla třeba večer s kamoškama na víno bez nutnosti odsříkávat nebo vracet se po 2 hodinách na kojení. 😉

kata267
27. kvě 2018

@fykyska mám to stejně 🙂

fykyska
27. kvě 2018

Chápu to u nedonošených mimineček 🙂 ale jinak mě to přijde jako ztráta času 😝 ono pak stejně olízne co se dá 😀 a to je breberek

zelenaesmolda
autor
27. kvě 2018

@soleilll ja taky nekojim,nastesti mam ten parni sterilizator,uzasna uspora casu,zatim mam ty male lahvicky,tech mam pet a taky je sterilizuju po kazdem pouziti.umyju je vetsinou kdyz mam dve nebo tri at jich pak nemam na umyti pet najednou a kdyz uz jsou 4 spinave jdou do sterilky 🙂

alisator
28. kvě 2018

Mam do mikrovlnky. Jednou tydne lahvicky na odsate mléko. Skleničky na zmrazene mléko v mycce.

irena1111
28. kvě 2018

Nikdy jsem nic dětem nesterilizovala. Jen jsem umývala v horké vodě.

alisator
28. kvě 2018

@fykyska souhlas... Ja to dělám pouze kvůli skladování mléka, ale taky ne po každém použití.

alisator
28. kvě 2018

@soleilll proto pravidelne odsavam, aby babička měla čím nakrmit, když jdeme s manželem večer nekam. Často to není, ale hodí se to. Zmrazene do kaše pak. Ale to odsavani je trochu opruz :D

soleilll
28. kvě 2018

@zelenaesmolda Já ho měla jen půjčený, ale nevyhovoval mi. Převařený je to hned a těch pár měsíců uleče... 🙂
@alisator Právě a ne každýmu to jde a ne každé dítě chce pak pít z lahvičky.

zelenaesmolda
autor
28. kvě 2018

@soleilll ja ho dostala od kamosky a je to obrovska pomoc hlavne v noci

alisator
29. kvě 2018

@soleilll děti ze by nechtěli z lahvicky?

cuuza
29. kvě 2018

Jednou týdně hodím dudliky a lahvičky do sterilizacniho sáčku od medely do mikrovlnky. Skvělá věc, skladna a za pět minut hotovo.

alcar
29. kvě 2018

Mela jsem nedonosena dvojcata, takze jsem sterilizovala. Ale jen 1x denne (v nemocnici rekli, ze staci) a priblizne do pul roku. Pak uz strkali vsechno do pusy, takze uz jsem to neresila.

zelenaesmolda
autor
29. kvě 2018

@soleilll jak to myslis ze nechce pit z lahvicky?jako vubec nebo kdyz je kojene a zvykle na prso?

soleilll
29. kvě 2018

@alisator @zelenaesmolda Napsala jsem to blbě - prý může vzniknout problém u kojených dětí, když dostanou mlíko z lahvičky. Sání z lahve je v podstatě bez práce, kdežto z prsu se většinou musí víc snažit. Navíc savička není bradavka a některé to vůbec do pusy nechtějí. Ale to mám jen z doslechu, sama jsem nekojila. 🙂

alisator
30. kvě 2018

@soleilll Ja kojim a maly parkrat mel z lahvicky a zatim dobry. Rika se to i o dudliku, ale taky neni problem 🙂 Asi je to individualni a nesmi se dat lahvicka prilis brzy, i kdyz mi museli v 2. mesici.

zelenaesmolda
autor
30. kvě 2018

@alisator lahvicka by se nemela davat aspon prvnich 6 tydnu

m.e.l
30. kvě 2018

Sterilizovala jsem asi tak 2x, pak se na to vyprdla, vymeju horkou vodou z vodovodu a hotovo, ani jeden kluk s tím neměl problém.