Kdy dávat 13měsíční dceři umělé mléko?

anulis
29. čer 2015

Ahoj holky, mam 13 mesicni dceru. Uz ji kojim jen nad ranem a tak jsem koupila UM.Ale vubec nevim, kdy ji ho vlastne davat. Premyslela jsem, ze rano, ale to i jeste ted kolem 5 hod nakojim a kolem 7 hod ma vetsinou na snidani mlecnou kasi. Je jasny, ze az ji za chvilu prestanu kojit uplne, tak to bude misto toho kojeni nad ranem...ale jak ted? Kdy davat? Vecer do ni toho moc nenacpu, kase sni par lzicek, tak si myslim, ze ani UM chtit nebude. Teda jestli mi ho bude vubec pit, ze 🙂 a UM bych chtela davt, pac mi prijde, ze tech mlecnych vyrobku moc nesni..bile jogurty mi ted jist nechce, takze pres den do ni nacpu max rohlik s lucinou. Diky za rady

andelka
29. čer 2015

Zatím jí ho nedávej, když kojíš a jinam ti nevejde.
Já jsem zavedla UM u ročního syna, zkoušela jsem jestli ho vůbec bude chtít. Kojila jsem ráno a večer, od 1roku jen večer a od 13m už byl na UM. Když jsem zrušila ranní kojení, spal déle a pak si dal UM k snídani. A večer před spaním. Ale on mi kolem toho roku a čtvrt přestal jíst kaše večer a ráno je nejedl nikdy, měl od 11m k snídani pečivo s máslem, Lučinou.. A někdy před poledním spaním. Tak to má i mladší syn, mléko ráno, před spaním a večer (ale ten už má normální, je mu přes 3roky, do 3 měl UM)

anulis
autor
29. čer 2015

@andelka ja ho chtela zavest spis proto, ze mi neji dost mlecnych vyrobku. A do tvarohu a ochucenych jogurtu a lipanku se mi zatim nechce

smallinka
29. čer 2015

já bych dávala večer do postýlky před spaním....

xvink
29. čer 2015

Pro roce věku už dítě UM nepotřebuje, pokud normálně jí. Takže já bych buď dál kojila (mateřské mléko je pro dítě samozřejmě dobré), nebo prostě už mléko vynechala (pokud už kojit nechceš). Podle současných vědeckých poznatků není kravské mléko až tak prospěšné, jak se dosud myslelo. Já se třeba naopak snažím malému kravské mléko nedávat, občas dostane ke svačině bílý jogurt. Ono to UM není nic moc dobrého. Pokud nelze kojit, tak je samozřejmě dobré, že má dítě nějakou náhradu, ale "jen tak" bych ho nedávala.

terezas4
29. čer 2015

@anulis Proč? Když pominu že to stojí peníze, tak mi přijde nesmyslné kupovat UM když kojíš, tady je vidět lobby prodejců UM. Kravské mléko, jak už psala
@xvink nade mnou opravdu není tak prospěšné jak se tradovalo, proč jsou pro tebe mléčné výrobky tak důležité? Nechce, nenut, zpestři stravu, přidej zeleniny, ovoce, luštěniny, popř. dělej rostlinná mléka. A klidně koj víckrát, ted v létě dávej prso místo vody, proč ne? To že je jí 13m přeci neznamená že nemůžeš kojit víckrát. Pokud kojit nechceš spíš bych se zaměřila na rostlinná mléka.

lv
29. čer 2015

vápník je v máku, brokolici, sýru, mase..bych se na um vyprdla.

anulis
autor
29. čer 2015

Diky za nazory 🙂 kojit uz urcite brzo prestanu, ale to je na jinou diskuzi. Asi zkusim casem nabidnout a uvidim...bohuzel mi spoustu potravin neji, takze se moc o vyvazene strave mluvit neda ☹

terezas4
29. čer 2015

@anulis no to je jasný, je jí 13m....nabízej, většinou dítě sní to co bys neřekla, musíš to holt spestřovat, zabloudit i do jiných stravovacích skupin, třeba RAW, vegan, nemusí to být jen klasická kuchyně, ale kupovat kvůli tomu UM je dle mě hloupost

anulis
autor
30. čer 2015

@terezas4 dekuji za nazor...urcite je fajn zkusit nove veci, jenze ona prave to nove nema rada...ale samozrejme zkousim. Ale teda za sebe si nemyslim, ze UM je uplna blbost...vsak bych ji tim necpala od rana do vecera, ale dala max. jednou za den

evaii
30. čer 2015

Můj názor je takový, že UM nic nezkazíš. Stojí to samozřejmě nějaké peníze, ale to už je na tobě jak vás to zatíží a hlavně se to nedává tak často, jako když se živili pouze mlékem. Já mám syna od narození na UM, v září mu budou tři roky a dávám ráno místo čaje, aby měl teplé do bříška a večer (ale to jen když si vzpomene). Ve 13ti měsících bych v klidu na UM přešla. Kamarádky co přestaly kojit v těchto měsících, tak také na ni normálně přešly. Pokud ti ji teda bude pít. Většina jich přešla na Bebu, protože je sladší a chutnala lépe než třeba Nutrilon, který má můj syn. NO a hlavně si nemyslím, že by UM nebyla nic moc dobrého. Po vlastní zkušenosti mi na ní syn vyrostl a dokonce byl zdravější než některá kojená miminka. Ale to už je také pro jiné téma a hlavně dohady, což tady rozvíjet nechci. Takže já osobně bych ti radila, aby jsi ji ho klidně dala, když ho bude chtít.