Mám dávat umělé mlíčko, kdy si řekne, nebo každé 3 h?

syfa
20. srp 2014

Prosím o radu,od narození jsme na UM.Jde mi o to,zda jí mám dávat mlíčko když si řekne nebo jí pravidelně po 3hod budit? Dopoledne si totiž řekne i po 2,5hod a odpoledne občas spí i 5hod v kuse. Jsou jí skoro 4týdny.Přibírá dle mě dost,dle dr. akorát.Za posledních 10dní nabrala 350g. Jaký názor na to máte? Děkuji

prcccek
20. srp 2014

Ahoj, my jsme taky od narození na UM a já malého nebudila, dávala jsem mu jak si řekl a pak se to tak nějak samo ustálilo i se spánkem 🙂 a zvláště jak byl úplně maličký, tak jsem jej nechala spinkat jak dlouho chtěl on. Pokud ti pěkně přibírá, tak bych to neřešila.

lv
20. srp 2014

pokud prospívá, nebudila bych. A ve dne taky, jak si řekne..

iveet1
20. srp 2014

Ahoj, jsme také na UM a jíme po dvou hodinách...někdy to natáhne na 3 hodiny, ale je to asi tím ze mala spí v noci i 12 hodin bez krmeni ...tak to potom prez den dohání. Rozhodne to neřeš, dávej ji jak si rekne a budeš spokojena ty i mala. Doktorka mi řekla ať nedávám jen dříve jak za dvě hodiny, aby se to nemisilo 🙂 tak snad ti to pomůže papá

sarkad2856
20. srp 2014

@syfa Určitě bych nebudila.... Dala bych až si řekne.Kamarádka ma malého taky od začátku na UM dávala jak si řekl a i ve 4 měsících jí jedl přes den co 2,5 hod a v noci spal i 5-6 hod 😉

hancazivocich
20. srp 2014

@syfa - pokud je donošená, prospívá, tak nebudit.. Jo a pokud nemá žloutenku a není extrémně spavá...
Malá byla na UM též a řídila jsem se tím, jak měla hlad. Nebudila jsem. Někdy po 2,5, někdy po delší době - i těch 5 tam též bylo...

syfa
autor
20. srp 2014

Děkuji za odpovědi.A kolik jste dávali mlíčka? Když nevím kdy se vzbudí tak nevím jaké dávky mlíčka,aby pak neměla mlíčka moc. Snažím se orientačně dávat dle tabulek na krabici BEBY...Teď jsme tak na cca 700ml/den.
Donošená je s porodní váhou 4120g.Teď máme 4510g(dnes).

evulina77
20. srp 2014

když je mimčo na umělým mlíku má se dávat podle časového rozvrhu, jen kojení je na požádání mimča. A kolik máš malé dávat UM, s tím by ti měl poradit pediatr. Zajdi tam, nebo zavolej

mafeska
21. srp 2014

já přes den budila, dodržovala jsem 3 hod intervaly mezi jídly. V noci jsem nechala spát. Časem si dcerka tenhle režim zajela a spokojenost byla na obou stranách 🙂

ffiinnkkaa
21. srp 2014

Nikdy jsem nebudila...vždy si řekli, kdy mají hlad... 😉 Malá taky někdy spala i 6 hod v kuse...a kdybych jí probudila stejně by nejedla...pokud přibírá neřešila bych to

syfa
autor
21. srp 2014

děkuji

1velrybka
21. srp 2014

@syfa Asi bych nepřekračovala těch 5 hodin (kromě noci, tam klidně po 6 nebo 7 hodinách). Jinak mně pila tak na 5 měsících 700 ml Beby. Ale vím, že je to málo, víc do ní prostě nedostanu. Teď na půl roce jsem ráda, když se nám podaří 600 ml a k tomu zeleninku a třeba přesnídávku, ale někdy ani to ne. (Je nedonošená s porod. váhou 1990 g, ale ted už má skoro 8 kg na 6 a půl měsících).

hedusska
21. srp 2014

Bylo mi řečeno, že dřív jak po 3h by neměli mlíčko dostat, protože to pak zatěžuje ledviny. Ale moje malá si teda driv jak po 3 h neříká , spíš dyl...podle návodu by měla vypít 200 ml na jednu dávku 5x denně, ale pije 90-120 ml ....