Měsíční miminko na UM. Kolik vypije?

lea1606
26. únor 2021

Maminky, jako prvorodicka jsem zmatená. Malý má měsíc, bohužel od začátku je na UM. Zprvu vypil 90ml co 3-4h,ted když má měsíc vypije 120ml a za hodinu chce zase. Tak pridelam cca 60-90ml a je klid . Uvazuju že zvysim dávku na 130ml. Neblinka,stolicku má cca 2x-3x denně (michana vajíčka) čůrá krásně, s váhou problém není, má přes 3 kila ((Porodní 2410 g) . Zaráží mě že chce tolik pít. Dr. Říkala že můžeme přidělat pokud pláče. Neřekla ale kolik :(. Krmime kdykoliv si řekne většinou 3h od posledního jídla, v noci spinká tak 3-4h v kuse, pak se budí na jídlo. Přes den by nejraději jedl porad a častěji, snažím se dodržet minimálně 1,5h od posledního jídla. Myslíte že mu tím neublížm nebo neprekrmuji? Děkuji za odpovědi.

sigyn
26. únor 2021

Já jsem vždycky, když mléko nestačilo, přidala 10 ml. Většinou jsme měli těch 30 ml navíc oproti doporučené dávce (hlavně večer, protože pak spala celou noc, tak asi potřebovala větší nášup). Ale malá je velký sosák a hodně dlouhá, takže váhově byla akorát. Cca od 10 měsíců už ji stačila doporučená dávka. Chce to zkoušet.

lea1606
autor
26. únor 2021

@sigyn zkouším, zatím je vše pro mě nové a jsem vykulena z toho. Malý jje taky dlouhanek. Vahově nás dr.chválí. Myslím že mlékem to třeba nebude, má Beba 1 od začátku. Jen mě zajímá zda je normální že je to takový jedlik.

sigyn
26. únor 2021

@lea1606 Za pár týdnů už to budete mít v oku. Pokud je váha ok. Neboli bříško ani neblinká, tak je to dobré. Případně jednou za čas zkuste trochu ubrat, zda si toho všimne 🙂

lalen1
26. únor 2021

@lea1606 u UM by melo byt jidlo pravidelne.. UM je hůř stravitelné než MM.. Takže je lepší zvýšit dávku a dodržet cca 3h, aby mlíko hezky strávil.. Takhle kdyz je to placnu po 1,5h tak ma pak v brisku maglajz.. Některé děti by mohly jist furt a nemají klapku.. A množství? To se musí odkoukat.. Protože tabulky na krabicích jsou opravdu jen orientační.. Moje obě děti se nikdy nedostaly, tak vysoko s dávkou jak je tam uvedené.. . Jiní zase ano.. Chce to trpělivost..

biciklissie
26. únor 2021

Krmila jsem nejdřív po dvou hodinách (malá byla drobná a potřebovala vykrmit), pak po třech a později ještě po delší době. Moc jsem nepoznala, co kdy chce, tak docela pravidelně. Minimálně ten odstup 1,5 hodiny, lépe 2, aby nebolelo bříško z různě natravenych um. V tom je kojení velká výhoda, že mm se může kdykoliv. A jela jsem poměr podle krabice, vždy, když vypila celou dávku, tak jsem dávku zvýšila a prostě zbytek vylila. Vahu/množství um jsem neřešila, kolik chtěla, tolik dostala.

zelenaesmolda
26. únor 2021

@lea1606 120?me v tom veku pila tusim 60ml

lea1606
autor
26. únor 2021

@zelenaesmolda ano, narodil se o 3 tydny dřív, 2410 g, takže byl maličký, teď dohání, tlustý není, to ne, jen mi přijde že se snaží dohnat co to jde

lea1606
autor
26. únor 2021

@biciklissie praveze dávám kdy si řekne, snažím se nebudit, lítá časově 1,5 - 3h přes den, -4h v noci, jak kdy.

biciklissie
26. únor 2021

@lea1606 Já právě četla, že um se má s rozestupem, jinak to dělá neplechu s trávením. Ale minimálně 1,5 hodiny rozestup mi přijde ok. Když zvladas dávat požádání, tak to je super, já moc nevěděla, co malá chce. V noci jsem budila pravidelně na začátku, když byla malička, ale jak se spravila, tak brzo začala spát celou noc. Pokud nemá žádné problémy, tak bych dala, kolik zrovna potřebuje. Když by pribiral nějak hrozně moc, tak se to dá vždycky korigovat.

kytickaaa
26. únor 2021

@lea1606 UM můžeš dávat nejdříve po 2,5 hodinách

zmrzlinka
27. únor 2021

Pokud přibírá a neboli ho bříško a nebliká,tak bych mu dala jak si řekne.Aspon u syna jsem to tak dělala a bylo to v pohodě 👍

1monicka1
16. bře 2021

@lea1606 Máme to podobné. Vypije 120 ml skoro pokaždé a když je vzhůru, tak má hlad zase brzy.V noci po 3 hodinách. Jinak právě neztrácí, čůrá krásně, prdiky ho skoro netrápí,tak že to zatím neřeším.