Přejít z Nutrilonu na Sunar? Je Sunar lepší?

cabo
15. říj 2014

Ahoj vsem maminkam,
mate lepsi zkusenost s Nutrilonem nebo se Sunerem? My davame UM od trech tydnu (nutrilon HA),ted ma maly 3,5mesice a resim jestli prejit na Sunar. Cenovy rozdil je asi 100 kc...
Spise mi jde o to,jestli je "lepsi",jestli po nem maly dyl vydrzi a tak. Nebo je lepsi mleko nemenit?

lv
15. říj 2014

u každého dítěte jinak, vyzkoušej uvidíš..ovšem pokud mu sedí, nechala bych.

gosa22
15. říj 2014

Nutrilon je podle mě lepší, hlavně Sunar má příliš cukru...holt je podle mě lepší si promyslet, zda si ušetřit stovku třeba na kafíčku s kámoškou a raději dát dítěti opět Nutrilon, když jste na něm začínali...a navíc...změna UM se má probrat v tak útlém věku s pediatrem, ne sama rozhodnout 😒
malýmu Nutrilon chutná, nevynucuje si žádné sladkosti apod., pořád má nejraději vodu, čaj nesladím...mám zkušenost, že po Sunaru děti často vyžadují sladké, což je zbytečné...prozatím
koukni, jestli nemáš možnost objednávat přes někoho Nutrilon z Německa (často prodávají maminy, co kšeftují s plínkama z Německa), nazývá se tam Aptamil (je skvělý a vychází mi na cca 245 Kč za 800 g, je ještě chutnější a prostě lepší...nu což Němci si nic špatného do oběhu nepustí) 😉

romantika
15. říj 2014

prechod bych nejspis zvazovala později, az pripadne s prikrmy. ja zacala s nutrilonem HA v pul roce a zatím co jsem zkousela jiné tak nam vyhovuje. akorát mi ted někdo doporucoval beba Ha protože maly porad hodne kadi a pry by to mohlo byt z toho. ale co jsem zkousela tak chutove je to hodne rozdil a delaji se mi v tom i cucky. takze zaprvé bych nejspis počkala dele pokud vyhovuje a za druhé tak i tak sunar nemusi chtit. starsi nechtěla absolutne nic. Do 15m kojena pak uz ´jen normalni strava.

katynka78
15. říj 2014

Mě v porodnici pro malou doporučili Nutrilon, protože jsem hned nekojila, malá neměla dost síly se přisát, tak jí dávaly mateřské mléko od jiných maminek, pak moje odstříkané a plus Nutrilon vždy jen na noc na to delší spaní. A tak jsme vydržely celou dobu. Kojit jsem začala plně, malá se naučila přes klobouček a pak už normálně kojit, ale Nutrilon jsme nechali, hlavně i kvůli těm vitamínům a dalším látkám. Vyměnila jsem ho až teď, když je Aničce 2.5 roku, protože se mi v noci moc budila a nestačil jí ten Nutrilon, o něm se obecně říká, že je hladový.
Teď máme Sunar a myslím, že je to fajn. Ale jak říkám, až ve 2.5 letech. A určitě bych to probrala s pediatričkou, když máte jen 3 měsíce. Určitě poradí dobře. Já vím, že ta mléka jsou drahá, ale není to až tak velký rozdíl, jde o kvalitu no. A mě třeba Nutrilon i dost smrděl, ale nechala jsem jí ho, že je kvalitativně dobrý. Sunar voní a vyrostly na něm i jiné generace - cukr necukr. 🙂

soleilll
15. říj 2014

Nejdřív bych to řešila s pediatrem, ale podle mé zkušenosti to problém není. Můj syn měl od narození taky Nutrilon HA, zhruba ve stejném věku, jako je tvůj, přestal přibírat, tak doktorka poradila změnit chuť - Sunar je sladší a "mlékovější", takže se rozpil s jedním balením Sunaru Complex, pak dobral už nakoupený Nutrilon a po něm dostával už jen Sunar Complex. Ty jedničky jsou opravdu hodně drahé, vůbec se ti nedivím. Ale neměnila bych bez konzultace. (Že by teda prodloužil dobu spánku, to nemůžu potvrdit 🙂 Tomu pomohly až příkrmy po 4. měsíci.)

nikollita
15. říj 2014

My jsme přecházeli z Nutrilonu na Sunar té nejvyšší řady, ale ne kvůli ceny, ale kvůli tomu, že malý měl po Nutrilonu šílené zácpy. Po sunaru se vylučování krásně upravilo, ale kromě toho jsem žádné jiné změny nepozorovala.

veronikaka
15. říj 2014

Já přecházela z Nutrilonu na Sunar Complex, právě kvůli ceně. Porovnávala jsem složení a bylo téměř stejné. Na spaní to vliv nemělo. Sunar mi přišel voňavější. Sedl dcerce krásně, ale přecházela jsem později - určitě po půl roce, myslím si, že kolem 10 měsíců.

daskagal
16. říj 2014

My jsme přešly z Nutrilonu na Sunar Premium kvůli zažívacím problémům a se Sunarem paráda. Co se sladkého týče, tam bych souvislost se Sunarem neviděla. Malá dlabe zeleninu jak blázen, pije jen převařenou vodu. To je už na každé mámě, jestli cukry do stravy pustí nebo jen minimálně.

pavlusa01
18. lis 2014

Já mám dobrou zkušenost ze sunarem,mám dvě holčiny ,jedné je 20 let a pila sunar od tří měsíců a bylo vše ok...Ted mám malou 20 měsíční holčičku a pije od pátého měsíce sunar complex a také je vše Ok...Sunar obsahuje mléčný tuk a tak se podobá mateřskému mléku,také se dobře rozdělává a hezky voní....Ale zase je tu otázka,jak sedne vašemu miminku,každé miminko je jiné a také UM snáší jinak,tak jedině vyzkoušet a uvidí se.... 🙂 Ale jestli vám vyhovuje nutrilon a žádné problémy nemáte,tak se mléko měnit nemusí......

matysce
18. lis 2014

my jsme do 10 měsíců kojili, ale pak se mi sám od sebe ze dne na den odstavil a tak jsme taky začali dávat UM. Během roku užívání jsme vyzkoušeli všechny značky, Beba, Nutrilon, Sunar, Nestlé, mléko značky DM Drogerie,...a nevadilo mu ani jedno, ani na stolici jsem nevypozorovala žádnou změnu...Jenom je pravda, že Sunar opravdu hezky voní po mléku, ty ostatní jsou takové umělotiny..A na noc se nám osvědčilo dávat například Hajaja, nebo prostě ty více sytící mléka...a teď asi poslední 3 měsíce je už jenom na obyč. kravském mléku. Mléko dostává jenom na spaní...tj. 2x denně cca 180ml.

mecoun
30. lis 2014

Ahojky, já jsem začínala s Nutrilonem, ale malá mi ho vůbec nechtěla pít, pak jsem koupila Sunar complex a ten přijala moc dobře a teď pijeme řadu Premium a to jí moc chutná. Dřív jsem celkem bojovala s tím, aby mi vypila aspoň něco a teď vypije krásně lahvičku celou!