Zmena mliečka pri kolike

erika03121991
21. júl 2015

Ahojte žienky, možem malej zmenit mliečko ? teraz jej dávam sunar 1 ale chcem zmenit na Nutrilo Anti colics ..na koliku nam nič nezabera..brali sme Sab Simplex, Espumisan L, Coli Prev, aj Infacol..davam jej pit aj Feniklovy čajik a aj tak sa trapi krčami..stolicu ma 2X denne taku akurat a aj tak..uz neviem ako jej pomoct aj cvičime, na bruško davame..8. týždnov som kojila, chvilku som jej daval Bebu 1 ale ta jej nestacila bola vždy hladna tak sme prešli na Sunar a neviem či jej mozem zase zmenit mliečko, prosim poradte, ďakujem :(

lilimoni
21. júl 2015

Feniklovy cas zaplynuje. Ten by som nedavala. Zmenit mliecko mozes. Snad vam sadne 🙂 zo Sab simplexu mala moja este vacsie krce 😒

erika03121991
autor
21. júl 2015

@lilimoni dneska som jej akurat urobila slabucky pigi caj..aspon nieco lebo cistu vodicku velmi nechce a v horucavach nieco musi pit okrem mliecky..kupila som Nutrilon anti colics tak vyskusame aj s kvapkami ColoPrev :/ dufam ze bude lepsie..Nam Sab simplex ucinkoval len chvilku..a budem skusat jej davat cistu vodu..ta nic nepokazi :/

erika03121991
autor
21. júl 2015

@lilimoni bala som sa jej zmenit mliecko lebo detska doktorka vravela ze nie je dobre jej tolko menit mlieko..tak preto sa pytam ake mate vy skusenosti..ci ste menili mliecko

skoupilka1
21. júl 2015

ahoj, pri prvej dcére mi tiež povedala doktorka, že jej už nemám meniť mlieko. Najprv som dávala Nutrilon, potom France lait a chcela som zasa zmeniť, pretož koliky boli neznesiteľné. Doktorka mi to ale neodporučila. Tak sme ostali pri tom France lait. Aj pupík mastičku som dávala, trošičku to zabralo, pekne si poprdkala, ale bruško ju bolelo stále. Nechcem ťa strašiť, no mojej to prešlo až keď som zaradila polievočky. Keďže som sa už nemohla pozerať ako sa trápi s tým mliekom, tak som zaradila polievku už na začiatku 4 mesiaca. Dosť sa jej uľavilo a bolesti prešli.

sisulienka2
21. júl 2015

Ahoj,aj nam hovorila doktorka ze nie je dobre menit mliecko.My sme mali Nutra defense,Sunar,nakoniec sme vyskusali Hipp combiotik a to sa nam osvedcilo najviac,pri nom sme zostali.Syncek bol ovela spokojnejsi,nemal take bolesti bruska.

erika03121991
autor
23. júl 2015

No nakoniec som jej zmenila..davam jej nutrilon NTI-KOLICS A CHVALA BOHU DOBRE..BRUSKO JU NEBOLI A DUFAM ZE UZ ANI NEBUDE..NEMOZEM SA POZERAT NA TO AKO SA TRAPI...LEN mam problem lebo ten nutrilon som kupila vo svetlomodrom baleni a dnes som kupila dve balenia v striebornom baleni..tiez je antikoikovy ale farba obalu je ina neviem ci to nevadi..:/ a lekkarka mi nezdviha telefon ked jej volam..:(

nimana
11. aug 2015

Ahojte baby, prosim poradte mi, co je lepsie skusit na bolave brusko. Mesacna dcerka sa mi nevie vykakat, ma velmi tvrde brusko. Neviem ci mam dat Nutrilon Comfort 1 alebo Nutrilon 1 Anti-Colics. S cim mate lepsie skusenosti?

erika03121991
autor
15. sep 2015

@nimana Ahoj nam rozhodne pomahal Nutrilon1 AntiColics..maximalna spokojnost a davala som malej aj kvapky ColiPrev..su drahe ale pomahaju

nimana
16. sep 2015

@erika03121991 a ked sa mozem spytat, skusala si davat aj ine mliecka? A ako dlho? Ja by som chcela skusit nejaku inu znacku, ale pediatricka mi vravela, ze takymto experimentovanim nic nevyriesim, ze mozem malej viac uskodit. Ze je lepsie, ked je na jednom mlieku aj ked jej sposobuje koliky, ze to je pri takych malych detoch normalne a postupne si na to zvikne. Co si o tom myslis?

bell85
16. sep 2015

musim sa podelit, lebo my sme koliky zvladli bravurne: kojila som pomenej a od druhého mesiaca vôbec. malého som dokrmovala Nutrilonom (lebo ho davaju aj v pôrodniciach, lebo lekarka ani nepovie "umele mlieko" ale rovno Nutrilon, lebo Nutrilon ma najvacsie reklamy v kazdej ordinacii...). cim viac Nutrilonu papal, tym menej kakal az sme sa dostali na frekvenciu raz za 5 dni, strasny smrad (co by u miminka byt nemalo) a cierno zelena farba a samozrejme plac a malo spinkania. pridavali sme probiotika, Sub, zmenili sme na antiColics, lebo lekarka tvrdi, ze zmena radu je lepsia ako zmena znacky. nic. kamarati nam poradili Bio mliecko Topfer. odo dna kedy sme presli na Topfer kaka maly KAZDY DEN!!! mame 6 mesiacov a uz davame aj Topfer kasicky a rozne prikrmy. upravila sa ako frekvencia kakania, tak aj konzistencia a farba. s manzelom sme revali od radosti ako sa nam ulavilo ked sa nam 3. den po sebe vykakal. mliecko kupujeme v BA v Biomarkete. da sa aj na nete. este som pocula dobre recenzie na Holle (tiez nemecke Bio mliecko), ale nemam skusenost. obe su lacnejsie ako Nutrilon a setrnejsie k traveniu. najviac ma dojala lekarka, ktora sa vyjadrila, ze z UM budu vzdy traviace problemy. nemusi to tak byt. nam pomohlo, hadam pomoze este niekomu.

bell85
16. sep 2015

@nimana prechadzat treba postupne a ked vidis, ze mu mlieko nerob dbre, urcite zmen: prvy den jedno papanie s novym mlieckom, druhy den uz dve atd...ale kedze my sme mali obrovske problemy, tak sme presli po dvoch dnoch, lebo horsie to uz byt nemohlo. nastastie sa nam hned po zmene ulavilo a maly kaka pravidelne a bez problemov.

janulik2008
16. sep 2015

Začali sme nutrilonom normálnym mala neskutočne vracala tak sme skúsili HA to iste a ani AR nepomohol tak sme na france lait ... z toho si odgrgla ale nevedela sa vykakat ... tak sla na bebu a

nimana
17. sep 2015

@janulik2008 a ako dlho ste skusali jedno mliecko? Citala som, ze sa odporuca minimalne tyzden.

nimana
17. sep 2015

@bell85 A ake mliecko bolo nakoniec to najlepsie pre vas?

janulik2008
17. sep 2015

@nimana nutrilon začala v sobotu a v pondelok kolika takže jedla asi týždeň ... francuzske jedla ani nie týždeň a keď boli s malou u doktorky tak vraj sa nema malej pomáhať ale mala tale tvrdé že sme jej dali cipok a ta úľava na jej tvári ... ptm sme prešli na bebu a je na nej a mame dr brown fľaše

bell85
17. sep 2015

@nimana my sme na Topfer mlieku. Holle sme neskusali, ale pocula som na neho dobre ohlasy. tiez pouzivame Dr. Brown flase, su anticolic. trochu oprus umyvat ich, ale oplati sa.

nimana
18. sep 2015

@janulik2008 My sme teraz uz asi 4 týždne na Nutrilon Comfort, občas sa stane, že sa vykaká do plienky, ale to je naozaj len výnimočne. Zväčša kaká raz denne ráno medzi 5 až 9, ale musím jej pomáhať rektálnou rúrkou. Ale dám na vás baby a idem dnes kúpiť iné mliečko. Ani si neviete predstaviť, ako veľmi by som sa potešila, keby mi kakala sama do plienočky. Flaše Dr. Brown? To som nepočula. Ja mam antikolikove od Aventu.

janulik2008
18. sep 2015

@nimana ano to je ona. Ako jediné majú vnutri tu trubku ci čo to je :D doteraz nechápem na akom principe to funguje ... totižto ono to modré v strede nejako odvadza ten vzduch co tam vznikne naspäť do fľašky. My sme mali aj take co spodok sa odsrubuje ale nic z toho ... ked mala bude väčšia tak z nich bude pit trz ma tie dr brown

janulik2008
18. sep 2015

@nimana ono co sa mliečka tyka kazde babo je iné. Ale trapit malú nemienime ze ak je kolika tak nemenit mlieko alebo ked hadzala slehy chudatko az schudla ... co zjedla vyvrackala a slo z nej prúdom

nimana
19. sep 2015

@janulik2008 Tak uz mam flasku a od vcera poobedia uz pije z nej, tak som sama zvedava 🙂

janulik2008
19. sep 2015

@nimana nám pomohla ... grcka aj trz ale pokial neni v perinke tak je v pohybe tak aj preto z nej vyjde a odgrgne si co pri nutrilone nebolo ... a čo sa týka fľašky tak cez deň sa z ykne malá zlostit lebo s nich ide qsi ťažšie mliečko .... a ked je hladná tak hádže do seba 🙂 daj vedieť ako ... 🙂

erika03121991
autor
21. sep 2015

@nimana ano mala bebu 1 dva TYZDNE, SUNAR 3 TYZDNE, nutrilon 1 anticolics mesiac a pol. tyzden nutrilon 1 pronutra ale bol slaby, potom pila msiac nutrilon good sleep ale nepokojna bola od neho..vzdy ked som nasla vhodne mlieco tak ho nemali v lekarnach..kebyze nevyhorela VYROBA TAK JEJ DAVam doteraz antikolikovy nutrilon..tak som sa definitivne vratila k sunaru..a dost uz ziadna zmena mlieka mala je spokojna chvala bohu

nimana
22. sep 2015

@erika03121991 My sme mali najprv Nutilon, ale desne zapekal a potom Hami na bolave brusko a to bolo super! Lenze tiez ho prestali vyrabat a to uplne. Tak sme presli na Nutrilon comfort. Nebolieva ju brusko, ale nevie sa vykakat, kazdy den jej musim pomahat. Ale od vcera jej davam sunar. Skusim tyzden dva a ak nezaberie, tak rozmyslam o Bebe alebo France Lait. A davas alebo si davala melinkej aj nejake kvapky ci probiotika do mliecka?

filipka3
1. okt 2015
Používateľ filipka3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od filipka3.

@nimana Ja som pri UM práve kvôli kolikám a bolesti burška pridávala do mlieka aj kvapky coliprev.

nimana
1. okt 2015

@filipka3 Dakujem, ale uz nam kvapky netreba 🙂 Uz tyzden papa Bebu a uz nevieme co je to kolika. Dcerka zacala sama kakat dvakrat denne zltu prazenicu. Neviem si to vynachvalit! Som rada, ze jej toto mliecko sadlo.

susanka7
1. okt 2015

mgfbfgbfbjfg j

potvora11
1. okt 2015

Menili sme tiez mliecko, mali sme zapchu a koliky, osvedcila sa nam Beba sensitiv, dostat ju len v lekarnach. Samozrejme espumisan a mliecko som zarabala do harmancekoveho cajika, ten zmakcuje stolicu.

nimana
1. okt 2015

@potvora11 aj ja maličkej davam harmancekovy caj, ale vacsinou zvlast. Len obcas don zarobim mlieko.

mata90
1. okt 2015

skús ešte probiotiká infants dophilus, nám jedine to zabralo pri kolike