Zmena v spravaní u 5 ročného

lara1128
2. jan 2019

Ahojte baby, máte alebo mali ste niektorá podobný problém? 5 ročný syn sa posledné 2 mesiace úplne zmenil správanie - neskutočne vystrája až do zblaznenia, neposlúcha čo mu kto hovorí, smeje sa rovno do očí, ani po zadku nezaberá už som skusala aj normálne priateľský s ním rozprávať bez úspechu. Poradte

hettinka
2. jan 2019

@lara1128 to je taká prvá puberta, objavuje sa medzi 5-6 rokom. Dieťa testuje hranice, ale tie mu treba stanoviť, byt dôsledná a vydržať.

lara1128
autor
2. jan 2019

@hettinka a môže nám pomôcť aj to že ho zamestname napr. Šport krúžok?

hettinka
2. jan 2019

@lara1128 samozrejme že áno, ak si bude mať kde "vybiť energiu", bude možno kľudnejší. Na druhej strane, netreba to s krúžkami preháňať, v tomto veku (predškolák-prvák) stačí úplne 1 krúžok. My sme chodili s deťmi na plávanie v tomto veku.
Staršia bola velmi živá, tá sa tam super odreagovala. A maldší je kluďas, ale v tomto veku začal nehorázne klamať a tiež sa správal ako šéf, chcel nám rozkazovať. Tak som len dookola vysvetlovala, občas tiež rupli nervy, ale ked som kričala, bolo to ešte horšie.

lara1128
autor
2. jan 2019

@hettinka on totiž není prikloneny k ničomu... uvazovala som nad karate kvôli disciplíne a pod

hettinka
2. jan 2019

@lara1128 no ja za bojové športy nie som ... viaceré prípady poznám, že sa chalani potom ešte začali biť.
V tomto veku sa dieťa ešte hľadá, treba vyskúšať, čo by ho bavilo a čo by mu šlo. Disciplíne ho naučia všade, všade treba poslúchať cudzie autority. My sme našli to plávanie, naozaj super prístup mali tí vedúci, ale nemali to ako šport zameraný na výkon, ale ako krúžok vyslovene.

Do školky chodí? Tam sa správa ako?

lara1128
autor
2. jan 2019

@hettinka chodí a tam je úplný opak. Učiteľka si ho nevie vynachvalit

hettinka
2. jan 2019

@lara1128 hm, tak testuje len doma, kam až môže zájsť. No jedine urobiť mu program, neustupovat a keď zisti, že si nič nevydupe, prejde ho to.

lara1128
autor
2. jan 2019

@hettinka v to dúfam lebo ma o chvíľu vynesú

gabika0825
2. jan 2019

@lara1128 Tu nepomôže nič iné ako ignorácia... Sestra má 6 ročného a ten ako by ho utrhli z reťaze. Tiež mu dávala po zadku, nezaberalo... dokonca aj po rukách, to tiež nič. Bol ešte horší. Potom bola aj priateľská, no to dieťa ešte utvrdí v tom, že jeho správanie je normálne a s mamou môže zametať ako sa mu zachce, lebo vie že nič mu nehrozí. No začala ho ignorovať a pomaly sa dáva dokopy. Už nereve ako predtým za všetko. Akože má svoje chvilky ale pred takým rokom to bolo oveľa horšie... on to mal asi od tých 4 rokov, v školke to videl aj u druhých detí že sa hádžu rodičom o zem a že vystrájajú a revú za všetko. Takže iba ignorácia.

dana802
22. máj 2023

@gabika0825 Ahoj nás má 4,5 od 4 to je jak na psychiatrii až občas sa na neho zapozeram ako tak vystrája a rozmýšľam či s prepáčením drbe mne alebo jemu ani milo ani po zlom ani odmeny ani Ľubkanie bilje má kope a robí vždy presný opak toho čo chcem a keď mu dám po zadku tak mi povie ešte a keď plačem tak sa mi smeje do tváre keď sa psychicky rutim a vidí že som už zúfalá mam pocit že mu to robí dobre vyžaduje si moju pozornosť stále nemôžem telefonovať nemôžem sa porozprávať s mamou keď príde na kávu lebo vtedy si obsadí ju zoberie si ju do izby a mňa z nej vyhodí vlastne vždy keď tu niekto príde a ja sa s ním začnem rozprávať koniec rozdeliť nás musí začne peklo alebo si odtiene toho ktorého chce aj s Misom keď sa rozprávame tak sa snaží nás prekrúcať alebo hádže veci lezie na stôl proste všetko aby bola pozornosť na ňom až máme toho dosť a ideme každý do inej izby a on sa rozhodne ku komu ide po novom mám na háku neriešim rozhadze upracem vylezie keď spadnes nerev vrieska dám hlasnejšie televízor a poviem mu že keď začne rozprávať normálne ja ho začnem počúvať chce ma vytočiť smejem sa ja jemu do tváre vtedy ho ide roztrhnúť tak ako mňa keď mi to robí a po 10 až 15 min si klaknem a čakám zavolám ho on samozrejme nechce lebo je urazny ok tak nechoď a idem preč tak dobehne že chce tak sa zohnem polubim ho a opýtam sa prečo bol taký že to nieje pekne že celý svet sa netočí len okolo neho že i mamka má svoje veci ktoré potrebuje urobiť že i mamka sa potrebuje porozprávať alebo poupratovať a vtedy musí jednoducho chvíľku počkať ja ho vidím ja ho počujem jau aj odpoviem aby počkal a hneď keď skončím tak sa budem rozprávať s ním no ešte nemá veľa trpezlivosti ale to sa naučí najlepšie že v škôlke o ňom hovoria ako o najlepšom ziskový že keby všetky boli také keď som to počula tak som sa jej opýtala či sa nesekla že či myslí jeho naozaj ona že áno prečo tak som s ňou poecala neverila mi tak som jej nahrala video aký je doma ani riaditeľka neverila že toto je on vážne si mysleli že preháňam už vedia

dana802
22. máj 2023

@dana802 nenechaj sa vynervovat nedovol mu mať ten pocit že on ovláda teba nech si vrieska ty v kľude pozri na neho a ukáž no čo už zase tuk tuk alebo moja obľúbená veta to vážne si myslíš že toto ešte funguje a že ti na toto skocimmm Miško skús niečo nové toto je otrepané už a robím si ďalej svoje susedu som upozornila že keby vrieskal vážne ho tu nikto nereze že len ma clsvoju chvíľku už aj ona sa stojí smeje keď sanahodou rozprávame cez plot a začne niekedy začnú zavíjať aj naše psy hovorím psychiatria ale chvála Bohu hneď s druhej strany sú 4 domy kde majú po 2 detičky a najstaršie sú tak v jeho veku takže občas sa striedame raz kričí suseda na svojom potom ja na svojho zamavame si usmejeme sa a idem ďalej v móde krik hluk atď raz dokonca tak skricala že aj môj prestal tak som jej poďakovala