Aktivity na cesty pro 12letou. Máte tip?

8. kvě 2024

Nápad na nejaké aktivity pro 12 letou dceru na dlouhou cestu atutem? Krom mobilu a knihy. Budú rada za nápady.

malytlustyhroch
8. kvě 2024

Drhani naramku? Uceni se uzlu? https://m.alza.cz/hracky/dino-uzly-cestovni-hra... jestli teda nevadi sem tam par slov... Audiokniha pro vsechny/do sluchatek? "Krom knihy" protoze ji to nebavi nebo z duvodu nevolnosti? Jestli jen nebavi, tak existuji i zajimave "knihy" - autoatlasy, rebusy, osmismerky, slovniky 😄 ...

korin
8. kvě 2024

My řešíme audioknihou, při klasické knize by se nám asi děti pozvracely (kvůli kinetóze, ne odporem 😉 )

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
9. kvě 2024

@malytlustyhroch bavia ju ale je jej z nich zle. Ale ďakujem za tipi

jana_zofie
9. kvě 2024

Hmmm. Tak jestli ma kinetozu... Marne premyslim, co jsem delala ve dvanacti ja, protoze jsme jezdili dlouhe trasy casto a blbe je mi skoro u vseho. Myslim, ze jsem jednu dobu zvladala chvili drhani, nez jsem se zas musela koukat z okna. Navigovat mi celkem slo, na automapu jsem koukla jen kratce a pak uz vetsinou jen sledovala navigacni cedule (ale to pri GPS dnes uz vcelku bezpredmetne). Hudba, radio, dost jsem si i zpivala nebo mluvila s nasima nebo se hadala se segrou. Ale obavam se, ze vetsinu casu jsem proste cumela z okna. Mozna jak jsem na to byla zvykla, tak mi tolik nevadilo koukat tri hodiny v kuse (do pauzy) z okna, jestli nekde na poli neuvidim srnku, zajice nebo kane. Napada me jeste nejaka mechanicka hracka/hra do ruky - nejake hlavolamy nebo neco na rozkladani/skladani nebo takove ty antistresove veci. Muzu se pak jeste zeptat mamky, ale myslim, ze uz toho moc nevymyslim. Jeste jsem si dost vymyslela ruzne pribehy a treba i namety na kratke drabbles (a pak je sepisovala na miste), ale to uz mi bylo urcite aspon patnact.

autor
9. kvě 2024

@jana_zofie dekuji za tipi. Určite si ona už neco vymyslí ale chtela bych mít nejakou poistku aby mi půl cesty neříkala že se nudí

hildeberta
10. kvě 2024

Pusti jej cocomelon

drep
10. kvě 2024

Já v té době na cestách nekonečně dlouho poslouchala oblíbenou hudbu, dneska bych si klidně pustila audioknihu. S kinetozou soucítím, nezbavila jsem se jí ani skoro ve čtyřiceti, to že dokážu navigovat, když řídí muž, je fakt můj vrchol, ale ani na dálnici si nepřečtu zprávu v mobilu

junomcgaff
10. kvě 2024

My brali notebook a koukali jsme na film

autor
10. kvě 2024

@hildeberta no neviem čo by mi na to taká 12 ročná povedala 😅