Dětské kostýmy. Máte tip na pračlověka?

kacuda
17. led 2020

Zdravím vás, chtěla jsem se zeptat, zda-li kupujete kostýmy na maškarní nebo do školky v obchodech nebo si je šijete? Koukala jsem na nabídku v obchodech, na internetu a je to naprosto děsivé. Jak materiál tak hlavně cena, která se mi zdá moc přemrštěná. Máme příští týden jít do školky za pračlověka a vůbec nevím, jak to udělat, neboť šicí stroj je nefunkční. Přivítám nějaké tipy na něco jednoduchého. Předem děkuji za rady a tipy.
Katka

lv
17. led 2020

Kupuju sem tam na Aliexpresu, příšerná kvalita mi az tak nevadí, neb z toho vyroste, půl kostymu poztraci, ci roztrhá atp. a jsem ochotna za to dat 200-300, ne 1500 a výš. A co jde vyrobím ☺️ pracloveka bych viděla: staré pánské triko, nadělat diry, svazat v pase provazkem, tavici pistoli pridelat kosti treba z lepenky, klaciky, kaminky atp. Rozcuchat hodně vlasy.

kacuda
autor
17. led 2020

@lv Dobrej nápad, děkuji. 😉 😀 Doprava z Aliexpressu je moc dlouhá, takže to nepřipadá v úvahu. 😉

astyna88
17. led 2020

Nekupuju, vyberu neco z domu,na ty dve hodiny se to ani nevyplati. Letos jde syn za popelare,dostane reflexni detskou vestu,ksiltovku s ipodem a do ruky popelarske auto. Vloni byl za kuchare. Me se ty kostymy ve stylu akcnich hrdinu nebo princezen ani nelibi,vloni byy ve skolce dve Lociky, tri Supermani, nas tam svitil 😀

jane_1
17. led 2020

Našla jsem pěkné v Pepcu 🙂

kacuda
autor
17. led 2020

@jane_1 Co jste našla v Pepcu? Kostým?

dandaa
17. led 2020

Kupuji v jednom velkém sekaci za pár korun. Nejdražší byl teda kostým plyšového zvířete za 200, ale jinak vše ostatní max 50 Kč

pratensis
17. led 2020

Vyrábíme. Na tu chvilku nemá cenu kupovat, navíc se u výroby krásně bavíme.

mmajda
17. led 2020

Ano, v Pepcu mají kolem 100,- taky tam vždy kupuji. Zrovna teď mají. Když tam na nějaký narazim vezmu ho "dopredu" je mi jasne, že na karneval se bude hodit 😉

amazonkajanik
17. led 2020

@kacuda já splacala co bylo doma. Malej jde za Šmudlu a já za Sněhurku. Co jsem vyráběla,byl malý krumpáč a lucerna. Neteř když šla za ovečku Shaw,tak to jsem jí šila z deky-beránka a vloni bylo téma maskarni taky pralidi. To měla z polystyrenu mega kost jako z mamuta a oblečení kusy hnědé látky jako kůže

amazonkajanik
17. led 2020
budouci_maminka
17. led 2020

Co se inspirovat u Flinstounů..? Nevím zda máš dceru nebo syna ale na pinterestu je dost jednoduchych navodu na kostym pro flinstouna (oranzove dlouhe triko s cernymi troujuhelniky a modrou kravatou) u nebo mildret (bílé bolerko, bílá minisukne, korale)...jinak my máme doma kostymama predzásobeno.. právě z aliexpress..

linee
17. led 2020

Pinterest

theuska29
18. led 2020

Jako malá jsem takový kostým měla 🙂 Přes sebe jako oblečení pytel od brambor, místo pásku provaz. Na krku náhrdelník z provázku a navázanými kostmi od kuřete. V ruce silnější klacek s provazem navázanou lopatkou z králíka (jako sekera) 🙂
Tak úplně stačí sehnat pytel a sníst pár kuřat 😂

kacuda
autor
18. led 2020

@budouci_maminka mám doma i dceru i syna a každou jinou velikost, tak hledám jen inspiraci. 😉

kacuda
autor
20. led 2020

@amazonkajanik Kde jste sehnala nebo z čeho jste vytvořili tu kýtu? Ta je úžasná. 😀

amazonkajanik
20. led 2020

@kacuda ta je lepena z několika kusů polystyrenu a pak orezana do požadovaného tvaru. Potom stačili tempery a vypadá jako pravá. Akorát ji dělal někdo jiný, tou dobou jsem byla těhotná a maskarni vynechala. Letošní pohádkovou jsme si ale se synem užili 😁

kacuda
autor
20. led 2020

Kdyby někdo chtěl také inspiraci, tak našla jsem jeden bezvadnej tip: https://babetko.rodinka.sk/vychovavame/tvorivo-...

lolazz
25. led 2020

Na pracloveka by zrovna šlo roztrhat nějaké staré tričko a omotat kolem pasu jako sukni. Trochu rozcuchat vlasy, nějaký náhrdelník z něčeho, co vypadá jako kosti. Určitě něco vymyslíte. 🙂