Dům na klíč. Má někdo? Jste spokojeni?

jjasmina
16. dub 2020

Má z vás někdo dům na klíč, ekonomická stavba, zajímalo by mě, jak ste s tím spokojeni, jak jsou vysoké splátky, pozemek apod

katka9184
16. dub 2020

@jjasmina Ahoj, nedávno jsem zakládala na Zdi diskuzi, většina děvčat tam psaly, že od nich by si nikdy barák nenechaly dělat. Hrozné recenze 😑

volfici
16. dub 2020

Ekonomické stavby nebrat! (Řečeno slovy klasika 😉) dva z mých klientů udělali tuhle chybu a teď se s nima soudí.

e7
16. dub 2020

Nemám zkušenost ale na ekonomické stavby jsem slyšela jen špatně věci. Maximálně jsme si od nich objednali katalog a podle toho jsme si tak nějak udělali představu jak by se nám líbil barák 😁

jjasmina
autor
16. dub 2020

Díky, nemám s tím zkušenosti, vždycky jsem bydlela v klasickém domě, ale tak nějak jsem si to myslela 🙂

marta_kovar
16. dub 2020

Je kupa jiných firem co staví domečky. Ale je nutno pocitat, že katalogová cena doopravdy není konečná. 😊 na 3.6 milionu hypotéky je asi 13 000 měsíční splátka. 😊
Já by jsem v bytě už nechtěla být. Ale to bylo asi tím jak ten nás vypadal. 😀 takže zkus poptat firmy v okolí a rozhodne te to vyjde levněji než s ES. Ty nestaví domy ale pouze si pronajímají firmy co pro ne staví.

jjasmina
autor
16. dub 2020

@marta_kovar děkuji

nina004
17. dub 2020

@jjasmina Ja uz by som do domu na kluc nesla. Na ekonomicke stavby sme poculi vela zleho a my sme si nakoniec vybrali lokalnu firmu. No ta si toho nazmluvala tolko,ze absolutne nestihala. Mali sme mat postavene pred pol rokom a teraz si to dokoncujeme po odstupeni od zmluvy sami. A prijde mi to lacnejsie a hlavne si fakt podla skusenosti od znamych vyberame dobrych remeselnikov. Ked budete hladat firmu,tak si dajte velky pozor. My sme na tu nasu nenasli ziadnu zlu recenziu a teraz uz viem,ze sa staraju o to,aby ziadne nikde neboli.

jjasmina
autor
17. dub 2020

jj no slyším jen samé špatné zkušenosti, mě to právě zajímalo z důvodu, že nabízejí hypo a nemusí bejt těch praštěných 20% vlastního kapitálu. Něco našetřeno máme , ale stejně bych asi musela ručit ještě další nemovitostí.

pleskot
17. dub 2020

@jjasmina Moje teta architektka, pro ně chvíli dělala návrhy domů. Ty historky...... ES ani za nic, fakt ne.

jjasmina
autor
18. dub 2020

@pleskot a myslíte, že jiné firmy to dělají líp nebo ty domy na klíč nebrat?

marta_kovar
18. dub 2020

@jjasmina Máme dům na klíč a je to super. Ale koupelnu a kuchyň jsme si dělali sami. Když je člověk hlídá a je pravidelně na kontrole domu tak sám vidí co a jak dělají. Není dům na klíč jako dům na klíč. Jsi schopna sehnat okolo 2000 000 nebo taky 3-4000 000. Není standard jako standard. 😊akorát jsme se přestěhovali. Veškeré problémy ihned řeší

pleskot
18. dub 2020

@jjasmina To nevím, tohle je moje jediná zkušenost.

e7
19. dub 2020

@jjasmina u nás třeba dělají dům na klíč normální řemeslníci, jsou to dva kamarádi a mají k sobě občas nějakého brigádníka. (Normálně chodí opravovat fasády, předělávat koupelny atd..) Ty opravdu poctivě staví. Nám pomáhají občas na baráku, ale firmám co se zabývají jen tou stavbou na klíč nevím nevím. Nám to nebylo doporučeno.