Jak na fleky od jídla?

teh
2. lis 2017

Ahoj ženy, prosím vás čím dostáváte z dětského oblečení fleky od jídla? Hlavně co se týče červených fleků od rajčat, mrkviček a pod. nebo od stolice? Mám žlučové mýdlo, antifleky z lidlu a stejně se to nevypere, i když to namočím předem ☹( Děkuji za případné rady a doporučení. :o)

annasmyckova
2. lis 2017

vyvařovala jsem (ve velkém hrnci na plotně s práškem a antiflekem z lidlu nechat bublat klidně půl hodiny), popřípadě je dobré to hodit vybělit na slunce -pustily mi i ty největší fleky, zaprané...

terka_viktorka
2. lis 2017

Ahojky,já většinou prádlo namocim do studené vody,musí být studena, namočit hned a popřípadě preperu flek klasickým mydlem,měla jsem problém u dětské stolice a jelikož Peru dětské věci na 90 vše je dole,musí se to každopádně mokré hodit do pračky nenechat zaschnout...

teh
autor
2. lis 2017

@annasmyckova Jj slunce ke ma fleky nejlepší, ale toho už je teď pramálo ☹

janawaes
2. lis 2017

@teh Namocim to ihned co se to zaspini, pouzivam zlucove mydlo spolecne nastouhane s jelenem a to jedine mi funguje na fleky, protoze jen to zlucove mi osobne nezabiralo, fialovy cistic z lidlu jsem si na doporuceni taky koupila a zadna slava teda ☹, takze za me kombinace tech dvou mydel a jelen se da koupit i sypky 🙂