Jak se zbavit beďarů?

mackovaiva
21. kvě 2021

Chtěla bych se zeptat jak se zbavujete bedaru , já si to vxmackavam a nevím jestli to mám vymackavat a nebo ne tak jestli mužů poprosit o radu prosím
Mackova
Děkuji předem

marti89
21. kvě 2021

@mackovaiva Vymačkáváním neřešíš problém, jen výsledky. Koukni se na stravování (omez rychlý bílý cukry a brambůrky, smažené věci), zvyš pitný režim, dostatečně spi a pečuj o pleť pravidelně odpovídajícím způsobem věku a stavu pleti. K tomu si najdi vhodnou kosmetiku, která ti bude sedět (ideálně bylinnou - tee trea, levandule, skořice, heřmánek, šalvěj, dračí krev) a která zároveň kromě čištění i hydratuje. Maluješ se? Jestli ano, tak zamatlávání problematických částí situaci zhoršuje, pleť musí dýchat. Takže se vyhni zbytečné kosmetice, je-li to možné.

jjasmina
22. kvě 2021

@mackovaiva pravidelné čištění u kosmesticky, odmastovat pleť, to je u mě top

amazonkajanik
22. kvě 2021

@mackovaiva v prvé řadě, pokud už se mačká následek, tak dodržovat hygienu, tudíž jedině ubrouskem, hned místo vyčistit. Nejlépe tak činit po nahřátí, aby byly póry otevřené. Po té ošetřit a nanést stahující a zklidňující krém (já používám čerstvou šťávu z aloe, roste mi doma)
plus základ, čistit večer před ulehnutim, ráno po probuzení. Strava dělá taky své, stejně tak mycí prostředky, bacha na balzám na vlasy s obsahem silikonu, po něm se dělají jebaky i na zádech. Hodně pomáhá proti akné olej z pupalky dvouleté, jak vnitřně,tak i na vnější použití 😉

ema90
22. kvě 2021

@mackovaiva Tak v prve rade kazda plet potrebuje naprosto odlisnou peci, takze bych nedala na rady tady na diskuznim foru, ale navstivte kosmeticku, ktera s vami probere a doporuci denni rutinu, ktera se sklada z x pripravku, ktere budou vhodne presne pro vasi plet.
A potom uz staci rutinu dodrzovat a pleti se opravdu venovat.

mackovaiva
autor
22. kvě 2021

Děkuji za rady

jitka03
23. kvě 2021

@amazonkajanik dobrý den, aloe vera mám také doma. Jak konkrétně získáte tu šťávu a jak ji uchováváte? Děkuji

amazonkajanik
24. kvě 2021

@jitka03 uriznu list, orezu okraje s "trny" a nožem oddělit,jako by rozpulit. A tu šťávu lze vyskrabat. Neuchovavam, patlam za čerstva přímo na obličej jednou polovinou listu. Mám přímo aloe pravou, má široké listy...