Jaký je váš názor na trochu jiné maminy?

anomisss
20. srp 2014

Ahoj nevím jestli to sem úplně patří ale nevím kam jinam to napsat. Chtěla bych se zeptat jaký máte názor na vzhled mamin které vypadají trochu jinak jak ty ,,klasické" . Jedná se zrovna o mne a i mého přítele oba dva jsme dost výrazně potetovaní já mám celý hrudník,celou ruku,část zad a celé lýtko.Vlasy mám červeno-černé a tunely v uších 😀 můj přítel je ještě o dost víc potetovaný než já je mu sice skoro 30 ale moc tak nevypadá 😀 k tomu že je napůl vietnamec má na obličeji ještě pigmentovou skvrnu a piercing v ústech a také má tunely. Zajimalo by mne jestli máte o takových lidech s takovým vzhledem nějaké předsudky. Hodněkrát jsem se potkala s názory že jsme např.: nezodpovědní nebo absolutně nevhodní jako rodiče ( což teda važně není pravda nijak se nelišíme od jiných lidí jen vzhledem 😀) ale chci vědět jaké máte reakce na takové lidi už jenom kvůli reakcím mamin se kterými se v budoucnu budu vídat. Děkuju a pěkný den 🙂

nonnni
28. srp 2014

@bielamacka ja lezu jen na bazar...Treba na jejich recepty nemam zaludek.

bielamacka
28. srp 2014

@nonnni no tak jíst ty jídla odtamtud je snad i životu nebezpečné, ne? 😀

nonnni
29. srp 2014

@bielamacka evidentne je jeste velka cast populace, ktera si mysli, ze testoviny s kecupem a nakrajenym parkem, kdy cele jidlo pro sesticlenou rodinu vyda na pade a jeste zbyde na druhy den, je vyborna a nutricne vyvazena vecere.

Ja plne chapu, ze lide nemaji casto penize a musi se uskromnit, ale tohle je i na me moc. Zejmena, kdyz takova matka pak ma prave ve fotoalbu svoji dceru ohaklou, jak lakadlo pro vosy celou do znackoveho, zbytecneho za nekolik set, ne-li tisic...treba Nolita Pocket "tricinecko" za 1 100 a trilete...a k veceri vyse uvedene.

Jo a k tomu pleveleni diskuse...to jsou pro me prave "ty trochu jine maminy"...exterier s tim fakt ma do cineni pramalo, kdyz se clovek prenese pres prvni dojem...coz bych rekla, ze se hodne lidi dokaze prenest v klidu, i kdyby ne vsichni do jednoho 🙂

ivonapop
29. srp 2014

@nonnni
Souhlasím s Tebou!
Trošku z jiného soudku možná, - ale kdysi jsem zažila v Tescu maminu, byla nakupovat s dcerkou asi tak 4-5tiletou. V košíku měla už nevím přesně co, ale asi tři věci z nichž jedna položka byla láhev Fernetu. Ta malá ji prosila, mami, já chci kinder vajíčko. Nijak nezlobila, šla vzorně při ní, ale máma ji odpověděla - NE! a jdeme...... . Možná měla fernet pro někoho jako dárek, ale každopádně to vypadalo sakra blbě!!!

No, a že znám několik mamin, které neví, co by nejen na sebe, ale na děti navlékly a pak jsou u nich špagety div né svátečním obědem, tak o tom žádná.

terinda
30. srp 2014

Soudit někoho dle nákupu a žádosti dítěte je dost mimo mísu 😅

bielamacka
31. srp 2014

@nonnni jojo, to souhlas, přesně takovou kámošku mám, která kupuje dceři všechno s Minnie, všechno Adidas, všechno Next - vše nové, její výplata byla vždycky nižší než je teďka moje nemocenská a mně je fakt blbé nakupovat na to mimino všechno se značkou přes půl trička 😀 a ona pak frflá, že jí musí dát ten Euroshopper párek, protože "šetří". Tomu masivnímu nákupu značkových věcí se říká "pasti na nižší střední třídu" - ti lidi se můžou pokakat ze značek typu Diesel, Replay, Adidas, kupujou si nové Apple produkty, které stojí víc, než je jejich měsíční příjem, ale hlavně, že ukazujou, jak na to mají. A děcku potom strčí špagety s kečupem a dělají, jaké jsou supermatky. A to nemluvím o tom, že ta samá kamarádka kouří krabičku denně. Já vím, že lidi by se neměli vzájemně soudit - ale mně tohle hlava prostě nebere. Nekvalitní jídlo bych prostě jíst nemohla, natož ho dát děcku.

nonnni
31. srp 2014

@bielamacka jj, jidlo stoji pekne penize, pokud chces varit z kvalitniho a pokud je clovek na omezenem prijmu, tak to na vyskakovani v podobe drazsiho obleceni uz opravdu neni. Jenze levny parek videt neni, ale pruhy ano, takze casto lide spadnou do toho, ze spasou radeji hnusy.

Nesoudim u lidi, kteri opravdu nemaji penize a pak to jidlo musi poresit proste co nejlevneji, ale nemam pochopeni pro lidi typu tve kamaradky. Tam to neni nutnost, ale volba. Plus ta cigara...

bielamacka
31. srp 2014

@nonnni jojo, právě cigarety a alkohol je to první, na čem bych šetřila, i ty hadry koupí člověk pěkný v Háemku nebo v sekáči a když máš vkus, je to hezčí než když je ta holka od hlavy až k patě v hadrech Minnie. Řekla bych, že je daleko horší nakrmit to dítě nějakou s*ačkou. Nejsem žádný bio fanatik, ale prostě mi nepřijde v pohodě strčit třeba devítiměsíčnímu dítěti párek. Nejím je ani jako dospělá, nechutná mi to, doma jsme takhle nikdy nejedli. Ale mám ve svém okolí pár holek, pro které je naprosto OK cpát do všech jídel párky, gothaj a vegetu.

nonnni
31. srp 2014

@bielamacka no...co na to rict...kdyz na nic jineho neni a nikde jinde uz finance oklestit nejdou, tak nereknu ani slovo, ale pokud v rodine nekdo kouri, pije alkohol a utraci za zabavu a obleceni, ktere si nemuze dovolit, tak to at jde do haje. At se tim cpe klidne sam, ale nevidim duvod, proc by dite (v rodine, kde je na cigarety, alkohol a materialni veci) melo jist parek misto nejake kvalitni ryby atd.

bielamacka
31. srp 2014

@nonnni přesně.... jenže to jsou přesně ty "pasti na nižší střední třídu" o kterých mluvím - moje tchýně je to samý, vyhulí 40 denně, každej druhej den si otevře sedmičku Portugalu, ale fňuká, že nemá prachy a vaří z kečupu a kuřecího junioru.

barakara
31. srp 2014

@anomisss Tak ze zvedavosti jsem mrkla, ktere to ty jine maminy jsou 😀 a to ma byt asi tedy jako vzhledove punk nebo co? No uprimne mne jsou uplne volny....Naopak ja mam rada pestrost co se tyce povah/vzhledu a osobnosti tak to ma byt jinak umrem nudou.
Ale hele kazdy clovek ma predsudky, to je proste dany vychovou v cem vyrusta atd. Ale jednou jsi se rozhodla si dat si ty tunely ci co 😀 a potetovat se od hlavy az k pate tak s tim musis pocitat. A nerikej, ze se ti nelibi kdyz na Tebe lidi koukaj 😉 hmm. V Cechach lidi koukaj na kazdyho kdo je jen trosicku jinej. Tady kde bydlim tak to jsem primo v punkovym doupeti samy emo, gothic atd. a vsem to prijde normalni...mohla bych vypravet jaky kreace nam tu chodi pod okny, ale aspon se nenudim.

nonnni
1. zář 2014

@bielamacka no, tak to se tes, az se narodi vase holcicka. Jednak nebude chapat, proc ji nemuze v pul roce dat ochutnat ze sveho talire a pokud tohle osefujete, tak ji zavali hrackama a oblecenim typu "vsechno za 39Kc", nebo jak se to jmenuje☹ Radim se vymezit hned, okamzite a strelhbite, slusne pochopitelne...ja mam s tchyni vysoce nadstandartni vztahy a i tak nastala frikce po narozeni starsi...u mladsi uz to vzdala ona i svagrove a proste se ptaji. 99x ze sta reknu, ze se nic nedeje, ale chci mit tu volbu veta. U nas to nebylo zavalovani levnym suntem, ale spis zavalovani vubec materialnima vecma a sladkostma a rozmazlovani a pak chodila a koukala, co si k ni mala dovoli a chtela po me, at ji zkoriguji. A nechapala, ze s k ni mala dovoli jen tolik, co ji ona povoli, k ostatnm si to nikdy nedovolila. A to fakt mam tchyni velice rada a travime u ni kazdorocne 5-6 tydnu dovolene a casto s ni travim cas jen sama a uzivame si to.

bielamacka
1. zář 2014

@nonnni hahaha, tak co si myslíš, že nám pro ni kupuje? 😀 😀 Vše za 39 a nejlevnější šunty z hrabáku za 15-20 Kč, už jsem to rozebírala v tématu o tchýních.... A když vidím, jakou "péčí" zahrnuje syna švagrové - samé sladké, čokolády, párky, hranolky, fast-foody, tak se kácím do mdlob. Bohužel syn švagrové chodí do školky ve stejné ulici, kde bydlí tchýně, takže ho ona skoro každý den vyzvedává a tím pádem je kluk vykrmenej a nemá zádnej pohyb (protože celé odpoledne u babičky stráví u počítače nad hrama, neboť ona je líná jít i před barák, natož se mu jinak věnovat) :-/ Naštěstí bydlíme v jiném městě, takže tohle u nás hrozit nebude, ale k téhle babičce dceru fakt na prázdniny dávat nebudu.

zlutykonik
12. říj 2018

Nečetla jsem diskuzi. Napsala bych jen tolik, že vůči lidem s tunelama a tetováním nemám nic. To mě teda spíš zaráží maminy, které mají 30 kg nadváhu, chodí v teplákách nebo starých zvonáčích a seprané mikině a na hlavě mají mastný culík. A že takových potkávám docela dost.

sudylichozrout
12. říj 2018

@zlutykonik presne, taky me to zarazi. Materska preci neznamena, ze se ze me stane umastena fuchtle...

dancamich
12. říj 2018

Popravde mi je u riti, jak clovek vypada. Tetovani, propichane vsechno mozne a tunely uz ma dneska skoro kazdy, cervene vlasy a dredy jsem mela treba kdysi ja.
Spis koukam na lidi, kteri o sebe vubec nedbaji. Kamaradku jsem musela nakonec dost natvrdo upozornit, ze totalne jete zahradniky z 80. let a bodyno s flekem by fakt do detskeho koutku malemu davat nemela (jednalo se o Brno centrum) a ze kdyz se z jejiho tricka loupe napis (jako ze fakt fest), tak taky nee. Spis jak pise @zlutykonik - nez extra vzhled me vadi zanedbanost. Mamka na nas tri byla sama. Nikdy jsme nechodili skarede oblikani a i ona byla vzdycky kocka.

sudylichozrout
12. říj 2018

@dancamich moje babicka rikavala, ze clovek muze chodit zaplatovany, ale to obleceni, co ma na sobe, musi byt ciste a vyzehlene 🙂 Ja teda nezehlim, jen peclive vesim a skladam, ale jinak s ni naprosto souhlasim.
Sama jsem celkem extravagantni, jeste pted rokem jsem mela dready do pasu, mam piercing, neexistuje barva, kterou bych na vlasech nemela (cervena, ruzova, modra, zelena, fialova, oranzova, tyrkysova...), ale vzdy dbam na to, abych mela ciste obleceni bez der a ciste boty. To je podle me zaklad.

dancamich
12. říj 2018

@sudylichozrout no ja vim, ale kdyz jdes nekam do kinder kavarny, kde jsou takove ty namachrovane matky, tak prece nedas diteti flekate hadry na litacku. Ono vyprane to bylo, ale fleky byly trvale. No asi to predtim ode me vyznelo trochu povrchne, ale sama jsem ji dala pro maleho obleceni plnou bananovku v aktualni velikosti + vetsi, takze me malem kleplo, kdyz ho svlikla v kavarne :D