Jaký je váš názor na trochu jiné maminy?

anomisss
20. srp 2014

Ahoj nevím jestli to sem úplně patří ale nevím kam jinam to napsat. Chtěla bych se zeptat jaký máte názor na vzhled mamin které vypadají trochu jinak jak ty ,,klasické" . Jedná se zrovna o mne a i mého přítele oba dva jsme dost výrazně potetovaní já mám celý hrudník,celou ruku,část zad a celé lýtko.Vlasy mám červeno-černé a tunely v uších 😀 můj přítel je ještě o dost víc potetovaný než já je mu sice skoro 30 ale moc tak nevypadá 😀 k tomu že je napůl vietnamec má na obličeji ještě pigmentovou skvrnu a piercing v ústech a také má tunely. Zajimalo by mne jestli máte o takových lidech s takovým vzhledem nějaké předsudky. Hodněkrát jsem se potkala s názory že jsme např.: nezodpovědní nebo absolutně nevhodní jako rodiče ( což teda važně není pravda nijak se nelišíme od jiných lidí jen vzhledem 😀) ale chci vědět jaké máte reakce na takové lidi už jenom kvůli reakcím mamin se kterými se v budoucnu budu vídat. Děkuju a pěkný den 🙂

konidana
20. srp 2014

@anomisss Každý jsme nějaký. Neřeším vzhled, řeším chování. 🙂

maroussia
20. srp 2014

Pokud nemá tunel a tetování taky mimčo... 🙂 🙂
Musím říct, že asi trošku trpím předsudky vůči maminkám "modelkám" než vůči těm "free".
A ještě jedna poznámka možná trošku mimo - relativně hodně holek v mém věku vypadá na mateřské asi tak, že mají dvojnásobnou postavu než předtím a na hlavě krátké vlasy s šíleně barevným melírem, což je zestaršuje... takže vždycky se najde někdo, kdo bude na druhého koukat proto, jak vypadá 🙂

terry1512
20. srp 2014

@anomisss Taky jsem tetovaná,ne sice tolik jako ty,ale taky sem se setkala s názorem že sem nevhodná jako matka.A tchýně ta to nemůže rozdejchat doteď.Co se týká ostatních tak každý ať vypadá jak chce.To jak člověk vypadá je mi celkem fuk,dívám se jak se chová a co dělá.Mnohem víc než " jiné maminky,, mě zaráží že některé klidně kouří u kočárku s novorozencem.

adul_ka
20. srp 2014

@anomisss přesně jak napsala uživatelka @konidana, každý jsme nějaký. V dnešním světě, kde vidíme kde co bych se nad tím vůbec nepozastovala 🙂 To možná platilo hodně dřív, že tetování=kriminálník 🙂 Pokud někdo bude mít divný řeči, tak to neřešte. Navíc je x zanedaných dětí z rodin, kde jsou rodiče "jako ze škatulky", to že máte vzhled jaký máte z vás určitě nedělá špatné budoucí rodiče.

curdibilka
20. srp 2014

Mám kamarádku, která je taky hodně pokreslená. 🙂 Obě celé ruce, krk, lýtka, kotníky atp., v uších má tunely, půl hlavy má vyholené, půl růžové a je to skvělá baba. 🙂 Ona teda zatím není moc na děti, ale je to taková zachráňkyně zvířat. Její přítel je docela známý výtvarník, malíř, který je taky hodně pokreslený, má z předchozího vztahu syna, takýže kámoška je taková maceška, a to jí zatím stačí. 🙂 Ono to člověk pozná, kdo je prostě jen jinak smýšlející a kdo je magor, kterému bych nesvěřila ani morče. 🙂 Té mojí kámošce bych Viktorku svěřila úplně v pohodě, neměla bych problém, i když sama vlastní děti ještě nemá. 🙂

anetka1701
20. srp 2014

Upřímně je mi jedno jak rodiče vypadají, záleží jak se starají... Rozhodně lepší potetovaná maminka, která se o mimčo vzorně stará, než nepotetovaná, co hulí dítěti do kočárku...

veri0007
20. srp 2014

@anomisss Na první pohled takoví rodiče jsou pro mě lidé, co přivedli dítě na svět úplnou náhodou a nejsou si vědomi závazků vůči němu. Vím ze zkušeností, že to tak často nebývá. Mám ale takovou známou s mimčem a sama vím že je naprosto v pohodě a zodpovědná, jen prostě žije jinak než většina. Každý má nějaký styl života, na někom to jde jen více poznat. Zároveň si ale myslím, že mám-li rodinu, děti, byt či dům, není zapotřebí mít tunely v uších. Prostě mi to k té rodině nějak nejde. Působí to na mě jako zamrzlá puberta. Z těchto rodičů mám rozporuplné pocity ale zároveň je úplně neodsuzuju...

tkanicka
20. srp 2014

@veri0007 nevím, ale pokud už si někdo ten tunel nechá dát, tak už asi není moc cesta zpět. Stejně tak tetování

@anomisss Jelikož tyhle ozdoby jsou permanentní, tak u mě záleží jak se ten člověk chová, pokud úměrně svému vzezření, tak opravdu mám předsudky. Pokud je vidět, že už prostě není jeho styl být zhulenej a ožralej a zfetovanej na každý akci, tak je pro mě člověk jako každej jinej. Kolega v práci měl z tvého výčtu pouze tunely, ale byl to magor po první větě, jemu bych nedala pohlídat ani morče, jak už tu bylo napsáno.

kristyn.g
20. srp 2014

@anomisss mě hned napadne jestli má dítě taky kérku a od kolika let mu nechají rodiče udělat tunely 😀 a jestli nejsou feťáci... když vidím že jsou normální a nevrávorají tak je mi to jedno... 😀

romantika
20. srp 2014

Tak mne zrovna tydle věci vůbec nevadi. Obzvlast v dnesni době to není zadny nadstandart a každý jsme si prosli obdobim, kdy nas to lakalo a bud jsme to provedli nebo ne. Ja nic nemam, nevypadam nijak extravagantne. Jaky jsou rodice se pozna uplne jinak. Staci otevřít pusu nebo videt jak se chovaji k diteti. Takze to mate typa od typa. Hodne lidi je odtažitých protože jsou trochu mimo generaci a za dirou v uchu vidi strach. nejspis se setkate s obojim, ale jestli jste dobra mama to vam bohužel oceni především vase dite. A to je bonbonek byt dobrou mamou at mate tetovai nebo ne. I deti se rodi s povahou, která je jaka je a zapotíme se při vychove všechny 🙂)))))) Nebojte lide se pomlouvaj navzájem kvůli kde jake blbine, ja jsem zase vysoka a co jsem si uz vyslechla a prsa další téma a zadek další téma a když budou chtit tak vas ukamenuji zaziva 🙂)))))

mantaray
20. srp 2014

Je mi 28, mám tetování, mám ráda lebky na všem a nenosím barevné oblečení. Možná, že mám i tu zamrzlou pubertu 😀 a mám syna. Ale nikdy mě nenapadlo, že by na mě měl někdo nějak divně koukat a už vůbec, že by si myslel, že bych neměla být matkou. Co tě k takovýmu dotazu vůbec vede? 😀 Na to se vybodni a těš se na mimčo!
@maroussia krátký vlasy s šíleným přelivem - HAHA to sedí 😀

anomisss
autor
20. srp 2014

@veri0007 A čemu to přisuzuješ? že máš takový názor myslíš spíš jako smýšlení většiny? nebo proč ti to příjde jako zamrzlá puberta? mě by právě hrozně zajímalo proč to někteří takhle vnímají . Já bych si zase např. nidky nekoupila bižuterii v caa 😀 blbej příklad al je 😀

aarriel
20. srp 2014

Myslím, že je důležitější, co má rodič v hlavě a ne na hlavě (piercing, tunely, vyholená půlka hlavy) 🙂 Pokud si uvědomí, že je zodpovědný i za to malinké a ne jen za sebe a chová se podle toho, tak je to v pohodě 🙂 Mimochodem, taky mám tetování i přítel (ten má celou ruku) a až se narodí malá, tak chceme jít na další 🙂 Znám takových lidí spoustu, některý bych si uměla představit jako rodiče, některý ne...

salina1979
20. srp 2014

Kdybych vás potkala a viděla,že se k dítěti chováte nevhodně tak na 100% budu mít předsudek už vzhledem k tetování, ale pokud jste milující, vzorná máma, tak jste jen tím jak se říká - vyjímka potvrzuje pravidlo - . Já jsem romka, žiji slušně a s romskými kolegy se nezdružuji, ani neumím jejich řeč a stejně se na mě lidé dívají jak na poslední v davu. Je to těžké, ale snažím se žít tak, aby si lidé uvědomili, že nejsem nepřizpůsobivá a že umím být a žít slušně. Stejně jako VY.

zuzana_ka
20. srp 2014

@anomisss
upřímně, dřív jsem se dívala na matky s tunely a tetováním všude možně, tak nějak přes prsty a zaškatulkovala jsem je, že nemůžou být nikdy normální matky, ale časem jsem změnila názor.
Není důležité jak matka vypadá, ale podstatné je aby se mělo dítě dobře, nechodilo špinavé a zandebané, aby nebylo hladové či nesmrdělo hospodou🙂

sheeni123
20. srp 2014

Letos na koupalisti jsem zjistila, ze jen ja a muj manzel jsme tam nepotetovani.o))) Deti nepocitam. Osobne se mi nelibi tetovani skoro celeho tela a tunely teda uz vubec, ale zivotni styl z nikoho nedela dobreho ci spatneho rodice.o) Mnohem vic mi vadi napr.rodice vegani, kteri tento druh stravovani maji i u batolat..priklad.o)

symcca
20. srp 2014

@terry1512 S tím kouřením to nemůžu vystát. Minule na mě jedna ženská, proč na ni čumím. Tak jsem jí řekla, že takovou krávu, co kouří u kočárku, už jsem dlouho neviděla, tak že se musím podívat 😀

Takže takové nány odsuzuji, ostatní ať si vypadají, jak chtějí. Není podstatný obal, ale myšlení.

jge
20. srp 2014

Resim chovani lidi a ne, jak vypadaji. Ne, ze by tunely a tetovani byly ma krevni skupina, ale jsem dost stara na to, ze vim, ze vzhled neni sve. 😉

symcca
20. srp 2014

@salina1979 Bohužel je to tak, měla jsem spolužáka na gymnáziu, byl také Rom, rodiče pracující. A přesto, když ho někde potkám a pozdravíme se, lidi blbě čumí, že se bavím s "cikánem". Nechápu. Když jsou lidi slušní, ať si vypadají, jak chtějí.

rory_g
20. srp 2014

Jde o chování k okolí, k partnerovi a až se narodí, tak k prckovi a ne o vzhled, předsudky nemám 🙂

veri0007
20. srp 2014

@anomisss zamýšlím se proč vlastně zamrzlá puberta... Možná proto, že lidé si často dávají tetování v mládí kdy je to cool, stejně tak tunel a jak píše @tkanicka už není cesty zpět i když třeba jednou budou chtít. Je to pouze můj osobní názor a nechci aby jsi jej brala nějak špatně, jen si nedokážu představit, že já sama bych vypadala jako omalovánka a pak dítěti v pubertě vysvětlovala jak se chovat či nechovat na nějakých akcích když dítě vidí svého rodiče, svůj vzor, že v jeho věku asi taky nebyl svatoušek. Myslím, že pro rodiče je to horší výchozí pozice. Bižu c CA můžeš ze dne na den vyhodit, svou kůži ne😀 Rodič má být svým dětem vzorem. Ale jak říkám, že je to můj osobní pohled na takového rodiče, ale nic to nevypovídá o povaze. Jak už tu někdo psal výše, raději ztetovaní rodiče co se umí postarat o dítě než rodinka která na to nevypadá a přitom se o dítě neumí postarat😉 Má ztetovaná kamarádka je výbornou matkou a výborným člověkem, jen na první pohled tak nepůsobí...

pigpeppa
20. srp 2014

Znám jeden pár, on je tatér a oba blázni do tetování. Její tělo je docela potetovaný, ale nádherně dotváří její osobnost. Je to krásná ženská a s tím tetováním ještě krásnější. Nepřijdou mi o nic jiní než jiní. 🙂 Je to "jen" tělo.

tulikiss
20. srp 2014

ja osobne kdyz "takove" lidi potkam tak si rikam ty jo, jak asi budou vypadat s timhle v 60, ale uprimne tohle me napadne i u tech barbin co si na piskoviste vezmou jehly a nebo i u tech co jim uz ted na sednuti nestaci jedna zidle. ale jinak at si kazdej ma na sobe co chce, porad lepsi kerka nez vytrhane oboci domalovane fialovou tuzkou(fakt jsem jednu takovou potkala 😀 )

leia1
20. srp 2014

hezká otázka🙂 já se musím přiznat, že na první pohled určtiě předsudky mám. ani nevím, co přesně si myslím o takových lidech, ale určitě jsem z toho rozpačitá. jako jedno tetování, nebo nějaký malý jo, ale když je to celý tělo a do toho díry všude možně, tak přesmýšlím, jak to mají s estetikou:DDDDD ale nemyslím si nic o jejich charakteru ani nic špatnýho a nikdy by mě nevadilo se s takovými lidmi přátelit. prostě asi je to, kvůli tomu, že se mi to nelíbí. ale to je úplně stejný, jako když vidím někoho oblečenýho v nějakým stylu, co se mi taky nelíbí. tak to je asi všechno. ale nepřemýšlela bych o tom, jaký je kdo rodič....

anomisss
autor
20. srp 2014

@veri0007 Jak se to vezme z druhé strany můžeš dítě naučit tomu že pokud je někdo odlišný vzhledem nebo něčím co má rád neznamená to že to nemůže být slušný člověk.Rozhodně to v mém dítěti nehodlám nijak podporovat a už vůbec mu dovolit kerovat se v ve 13 😀 mylsím si že hodně lidí má předsudky vůči takovým lidem a nemají moc tendence zjišťovat jaký je rodič 😀 Každopádně taky jsem si představovala sama sebe na základní škole na třídních schůzkách mezi ostatníma maminama 😀 asi na to hold budou mít lidé jiný pohled....jako na všechno co není až tak úplně ,,normální"

terry1512
20. srp 2014

Teda holky já nevím proč si pořád někdo myslí že tetovanej,s tunelem nebo propíchlím jazykem=feťák,ožrala nebo hulič.Třeba já má zatím 5 tetování první sem si nechala udělat v 18ti a každé má pro mě význam.Váže se k nějaké události,nebo k mému postoji k životu.To poslední je symbol matky a dcery se jménem a datem narození mojí holčičky.Zajímalo by mě jak se budou dívat na moji švicu?Má 4 tetování 2,5 letýho klučinu a teď čeká trojčata.
@tulikiss a jak budem vypadat v 60??Stejně jako ktyrýkoliv jiný důchodce.V důchodu asi nebudem nosit špagetový ramínka u topu,nebo mini sukně.Takže většinou ty tetování ani nebudou vidět.

nonnni
20. srp 2014

@anomisss ja si myslim, ze tetovani je natolik stadni zalezitost, ze naopak netetovani rodice budou muset svym detem vysvetlovat, ze byt odlisny je naprosto v poradku.

Smula je, ze tetovani naprosto pozbylo sveho ucelu a to vyclenit se ze stada, naopak se vytvorilo masivni stado, akorat je o neco barevnejsi🙂

O tetovanych lidech si nemyslim nic spatneho ve smyslu jejich rodicovskych schopnosti, spis mi prijdou lidsky labilnejsi ve smyslu propadani trendum a potreby se zaradit a nevycnivat.

Dnes uz abys nepotetovaneho cloveka fakt lupou pohledal.

evaamy
20. srp 2014

Mě se to estetický nelíbí, beru to u pubertaku, ale o takových rodičích nevím co si myslet, asi ze jsou to nějací parmeni, czechtek apod🙂 a očekávám, že budou mít jiné názory, ale ze se s nima bude dwt pokecat a ze s nima může být sranda. Takové smíšené pocity. A trochu mi to evokuje drogy, minimálně trávu, bordel v byte a špatnou hygienu. Chápu, že budete nesouhlasit, ale ptala jste se na názor a předsudky. Já kdybych se s někým takovým seznámila dejme tomu na pískovišti, tak dám šanci, a z rozhovoru si udělám obrázek. Tetovanima každý, to mi neva, ale ty tunely fakt mivaj většinou pochybné existence. Jsou to minusove body, ale určitě bych vás nezavrhla předem!

terinda
20. srp 2014

Mírně potetovaná je teď snad každá druhá maminka 😅 Kdyby to nebolelo, tak snad bych i do něčeho mrňavého sama šla 😀
Tunely se mi nelíbí, ale to je každého věc.
Spíš tak vždy přemýšlím, jak to bude vypadat u postarší dámy, které se začne scvrkávat kůže 😕 a pak u babičky...

Pokud se o dítě vzorně stará, nehulí do kočáru, nemá šílený přeliv 😀 , nefetuje apod., tak proč ne? 😉

Jen si musí zvyknout na časté pohledy ostatních lidí. Ostatně, to je asi záměr hojného tetování, ne? 😉

bunny123
20. srp 2014

Dle psychologů, když jsou lidé výrazně potetovaní, tak tím vlastně říkají, že neměli v dětství dost pozornosti 😀 Za mě, je mi naprosto jedno, jak kdo vypadá, nestarám se. Jsem sama velmi vysoká, takže s pohledy a narážkami mám bohatou zkušenost a možná díky tomu na nikoho nikdy necivím, protože vím jak je to nepříjemné mně. Bohužel ale žijeme v netolerantní společnosti, kde se odchylky od "normálu" neodpouštějí a věřím, že třeba takový nestandartní vzhled může vyvolávat u spousty lidí předsudky. Jsem ráda za Vladimíra Franze, který všechny uštěpačné narážky dementuje. P.S. Šíleně se těším, až dokojím a půjdu si nechat vytetovat jméno své dcerušky 🙂