Ozařování u nádoru - někdo, kdo by vysvětlil?

barunkapj
25. čer 2016

Ahoj chci se zeptat.pred par dny jsme byli s kamaradem a ten mma ted na sobe z obou stran v oblasti nad stehnem kolem boku po trupem nakresleny krize.vypada to skoro jako terc.pri dotazu co to je,odpovedel ze se leci na rakovinu ozarovanim a ze to ma v nejake mirne forme. Vic se bavit nechtel a my se radeji neptali.prosim vas setkali jste se nekdo s tim?podle popisu a narazek to asi vypada na nador prostaty. ☹

alboo
25. čer 2016

@barunkapj nevim, co presne chces vysvetlit... ty znacky jsou tam proto, aby na radioterapie věděli, jak to.maj zaměřit. Kde a jak ma nador tezko soudit. Lecba se lisi dle lokalizace a stadia... tu radio vetsinou snaseji.lidi lip nez chemo

barunkapj
autor
26. čer 2016

Ano,tohle jsem chtela vedet co temi znackami zamysli. Jeste bch chtela vedet,jaka je uspesnost.spis bych cjtela slyset ze se kamarad uzdravi a bude v poradku.

domibeyoutiful
26. čer 2016

Ako hovorí alboo, značky mu tam nakreslil rádiolog ako označenie miesta, kde presne sa ožaruje no úspešnosť ti nikto bez diagnózy nepovie a hlavne sa žiadnymi štatistikami netreba riadiť a stresovať seba a hlavne jeho, každé telo s tým bojuje inak a po svojom a dôležité je veriť v dobrý koniec. Panika ešte nikomu nepomohla.

alboo
26. čer 2016

@barunkapj tohle ti nikdo nerekne. Dle lokalizací a stadia je třeba nejdriv radio, operace a pak treba chemo... nebo operacemi a pak chemo... kdyz bys mi řekla ze je to ca stitny zlazy zachyceny vcas,odoperovany a tak ti řeknu ze uz je vlastne skoro zdravi ( tohle je trebs nador,který se leci relativne dobré a rychle
. ale netvrdím,ze na nej nikdo neumřel) ale podle par křížku dělat diagnózu a prognózu opravu nema smysl

barunkapj
autor
27. čer 2016

Děkuji vam za odpovedi. Jsem rada za vysvetleni. Nemohla jsem totiz na netu nic k tomu najit. A nema smysl se ho vice ptat,protoze pak odpovida s takovou skepsí,napr- ze uz ma sve odzito a ze kazdy musi umrit. Tak zbyva jen doufat,ze se uzdravi.