Poraďte prosím jméno pro chlapečka k příjmení Slunečko

deny918
2. zář 2017

Ahojky 🙂
Poraďte prosím jméno,které by se nejlépe hodilo k příjmení Slunečko. U kluka rozmýšlíme mezi Markem a Kryštofem a kdyby to přeci jen ještě byla holčička,tak se nám líbí Laura nebo Markéta. Doma už máme Viktorii,tak taky trošku koukám,aby se to k ní hodilo,aby to nebylo příliš z jiného soudku 😀
Děkuji za názory

puresin
3. zář 2017

@deny918 Me jako prvni napadl David Slunecko, ani sama nevim proc. 🙂

lv
3. zář 2017

Marek je k příjmení skvělé. Robert, Robin, Igor..

galatea_a
3. zář 2017

Mě napadl Martin, ale Marek je taky fajn. Kryštof mi tam nějak nesedí.

belda
3. zář 2017

Můj syn má spolužáka Davida Slunéčka.😉

gretka79
3. zář 2017

Stepan, Simon, Mirek nebo Lukas. Take s muzskym vybirame jmeno. Mame cas do ledna, ale asi se nedohodneme😀

deny918
autor
3. zář 2017

@gretka79 Štěpán a Šimon maj blbě svátek,termín mám 7.1. a díky vánocům bych chtěla jméno někdy jindy v roce než listopad-únor. A Mirka a Lukáše už v rodině máme. Navíc k příjmení se dle mě nehodí jména končící na -š 🙂 Vlastně už máme několikrát projetý celý kalendář i knihu od Knappový a zbyly nám jen tato 4 jména 🙂

ferrari
3. zář 2017

My měly vybráno Vojta ale čekáme druhou holčičku 🙂

galatea_a
3. zář 2017

@ferrari Vojtěška? 😀

ferrari
3. zář 2017

@galatea_a no to by mi neprošlo schodky jsme se na Elišce a máme doma Anežku 🙂😅

eva_sajdla
3. zář 2017

Marek se mi k příjmení líbí 🙂.

deny918
autor
3. zář 2017

@eva_sajdla Asi jo,Mareček asi vyhraje,měli jsme ho napsanýho i u dcery,u toho Kryštofa si furt nejsem jistá,hlavně se mi nelíběj ty zdrobněliny Krýšo a Štofí je děsný😒
A tu případnou holčičku byste daly jakou holky? Něco tam napsat musíme i když je to kluk,tak aby se to kdyžtak hodilo k tý Viktorii....Markéta nebo Laura? Díky 😀

galatea_a
3. zář 2017

@deny918 Markéta! Já nevím, ale u Laury se mi vždycky vybaví Laura a její tygři 😝

deny918
autor
3. zář 2017

@galatea_a No mě se Laura hrozně líbí v základu,ale Laurinka se mi hůř vyslovuje,přijde mi to trochu jako jazykolam 😅 Laura se mi víc asi hodí k tý Viktorii,že jsou to jména z "jednoho šálku" ale když si napíšu Laura Slunečková a Markéta Slunečková,tak ta Markéta asi vypadá fakt líp,u tý Laury mi tam trochu vadí ty dvě L. No je to boj ty jména,ještě že už vybíráme naposled,ale na druhou stranu mě to baví 😅Tak že bychom napsali Marek-Markéta??? 😀👍

babanci
4. zář 2017

Marek, no, není to špatné, ale k Viktorii? Když jste se tak odvázali s holčičkou, nechtělo by to trochu odvaz i u kluka? Přijde mi to ani neurazí ani nenadchne. Je to, samozřejmě, jen můj osobní názor. Co třeba Vincent?

deny918
autor
4. zář 2017

@babanci Vincent je děsný🙈😀 Jinak mě Marek nepřijde až taková tuctovka,to mi přijde spíš Martin,Jan a tak. Z těch starých jmen jako je Viktorie,připadá v úvahu jedině Václav,tak se jmenuje přítel,ale říkal,že u druhého už jméno po sobě nechce. Marek bylo jediné na kterém jsme se shodli hned,za Kryštofa bych musela trochu bojovat. On je spíš na klasická jména,takže už s Viktorií byl boj,ale mě nevadí,když se chlapeček jmenuje obyčejněji než ségra,přeci jen těm holčičkám ty zajímavá jména sluší víc🙂 U kluka koukám hlavně aby se to hodilo k příjmení,protože to má na celý život a jelikož máme měkké příjmení,tak jsme vybírali jméno kde je "R"

deny918
autor
4. zář 2017

@babanci Jo a koukla jsem na profil a mě třeba jméno Johana taky přijde daleko větší odvaz než Pavla a Adéla🙂 Třeba zrovna u holek bych já vybírala jména z podobného soudku,ale jak jsem psala,u holky a kluka mi mírná odlišnost nevadí🙂

kaca_27
4. zář 2017

Jé, my také rozmýšleli mezi Markem a Kryštofem :D U vás mi k příjmení osobně sedí asi spíš Marek 🙂

deny918
autor
4. zář 2017

@kaca_27 Fakt? 😀 A co nakonec vyhrálo u Vás?

kaca_27
4. zář 2017

@deny918 - nakonec Kryštof, i když já sama byla spíš pro Marka - je pro mě ideálním kompromisem mezi ne úplně tuctovým jménem a něčím až moc extravagantním 🙂 Navíc.. Je to prostě hezké, výrazné a elegantní jméno, i datum svátku by bylo fajn vzhledem k listopadovému termínu porodu. Ale přítel si nakonec prosadil prostřední jméno po sobě (Xaver) a Kryštof Xaver k sobě sedí podstatně lépe než Marek Xaver, tam se to K s X prostě bije 🙂

deny918
autor
4. zář 2017

Mě se o trochu víc zase líbí Kryštof a jde i víc k tý Viktorii,ale u něj mě zase odradily ty zdrobněliny a je taky fakt,že prostě Marek jde k příjmení líp a ten kluk to má na celý život,takže.... Jinak u toho Marka mám stejný názor jako ty,neni to vyloženě tuctovka a taky to neni nějakej boom který se teď hojně dává bez ohledu na české příjmení 🙂 U Vás se mi teda k tomu Xaverovi taky víc líbí ten Kryštof 👍 A holčičku máte napsanou jakou,když už máme podobný vkus na jména? 😀

babanci
4. zář 2017

@deny918 První jsem chtěla Alžbětu,ale bylo mi osmnáct a neuměla jsem si prosadit svůj názor,to se s léty zlepšilo.🙂 Tak jsem dala po mamce. Druhá Adéla...v roce 1987 neuvěřitelný odvaz,v porodnici na mě zírali,kde jsem to vzala. Asi nečetli Babičku,měla jsem problém sxtím ororazit doma. Dneska už je to běžné. A Johanka... té už je 22 let,to bylo taky něco.🙂

deny918
autor
4. zář 2017

@babanci no a já jsem Denisa,ročník 1989 a ve třídě jsme byly 2,na celý základce nás bylo asi 6. Na učňáku jsme taky byly ve třídě 2 a Adély jsem měla taky 2 na tý základce přímo ve třídě🙂 a jiná (né ze školy) byla zrovna moje nejlepší kamarádka.Zrovna Adéla mi v mojí generaci přišlo úplně běžný jméno a víc běžnější než třeba to moje. Ale Johanku jsem teda za celý svůj život potkala jednu jedinou,byla to moje zákaznice cca 45letá 🙂

maggie287
4. zář 2017

@deny918 Jo, jméno pro kluka.. To bylo dilema i u nás 😀 tak dlouho jsme se nemohli rozhodnout až se malý nakonec jmenuje Petr po tátovi 🙂 Marek a Kryštof se mě líbí obě, i v kombinaci s příjmením. Akorát z těch jmen pro holčičky bych se přiklonila k Lauře. Já se jmenuji Markéta a svoje jméno jsem jako malá naprosto nenáviděla, všude jsem byla jediná 😖 Tehdy totiž letěly jména typu Aneta, Nikola, Lucka... A to moje Markéta mi přišlo takové hrozně "tvrdé" Ale to je asi jen má osobní zkušenost no 😀

babanci
5. zář 2017

Důležité asi je,aby to v člověku nějak rezonovalo. Aby mu to jméno bylo milé a řekl si,jo,to je ono! Naposledy se mi to stalo u posledního přírůstku do rodiny,to mě jméno oslovilo tak,že jsem z toho nemohla spát.😀

babanci
5. zář 2017

@deny918 Denisa je u nás dost neobvyklé i dnes a hezké moc. Adélka ...to je pro mě srdeční záležitost. Vzala mi jí zlá nemoc. 😢

kaca_27
5. zář 2017

@deny918 - holčičku jsme se kupodivu shodli hrozně rychle a máme napsanou Andreu 🙂

deny918
autor
5. zář 2017

@babanci Ježiš tak to je mi moc líto,to mě mrzí😢

deny918
autor
5. zář 2017

@maggie287 No můj chtěl Václava taky po sobě,ale jen u dcery,teď mi říkal,že na druhý už se to nedává,že už ho nechce,tak jsem si oddechla,já to dědění jmen moc nemusim,stačí,že maj děti jeho příjmení i když nejsme svoji 😂 A na Tebe působí jméno Markéta jako zastarale? Nebo jak,když píšeš o Nikolách a Anetách? Mě se to jméno právě líbí,že to neni žádnej boom a taky patří mezi starší jména jako Viktorie....třeba taková Markéta Přemyslovna dcera Václava II. Ta Laura na mě trochu působí jako holka od tyče,ale jinak jméno je to krásný,to zas jo😀 A jinak my právě preferujem tvrdší jména kde je "R" kvůli tomu měkkýmu příjmení,takže že je tvrdí mi nijak nevadí,spíš naopak🙂

deny918
autor
5. zář 2017

@kaca_27 Andrejka je taky moc hezká,ta se mi taky líbila,ale neprošla :slight_smile Mě vlastně kromě těhle 4 jmen neprošlo žádný a to jsem navrhla tak 40 jmen 😂

kaca_27
5. zář 2017

@deny918 - Tak to mám koukám ještě štěstí, že se s přítelem shodujeme docela bez problémů.. Už tak byl totiž boj vybrat alespoň něco a když si představím, že by mi to ještě protřídil... :D