Pořizovali jste k miminku štěně?

88jani
21. kvě 2017

Ahoj holky, napadlo nás s manželem pořídit si štěně.. nějaké malinké plemeno do bytu. Pořizovali jste někdo k miminku? Stále váhám.. máme 6ti měsíční holčičku, za chvíli začne lézt, a já i když bych pejska hrozně moc chtěla, tak si už představuju, jak všude budou chlupy, jak ji bude brát hračky, než se naučí ven, tak loužičky.. Nechci toho pak litovat, a i když bych si ho moc přála, tak jestli není lepší ještě třeba rok počkat, až dcerce bude víc. Nějaké zkušenosti? 🙂

123jana123
21. kvě 2017

Ahoj, my máme jorksira. Ten chlupy nepouští ( mimo jorkdira nepouští chlupy ještě pudl ) . Takže do bytu myslím ideální varianta. Měli jsme ho dříve než miminko a když se malý narodil , tak to bylo bez problému. 😉

rajani
21. kvě 2017

Ve vašem případě bych si spíš počkala, aby to nebylo trápení pro oba - vás i pejska. Bude to štěně, takže tak výchova bude probíhat min. rok až 2. Abyste měla jistotu, že hračky krást nebude, min ty 2-3 měsíce je riziko loužiček a nehod (tam to chce striktně nosit ven po jídle, spánku, hraní a odměňovat, žádné máchání čumáku či bití). S chlupama dle plemene, já mám krátkosrtstého a prostě za ten den se dá namést jedna lopatka. Takže nějak zauvažujte, co "zvládnete" a kde byste se víc přepínala a nebylo to o užívání si času s pejskem, ale trápením. A propo, jsou i jiná mazlící zvířátka 🙂

88jani
autor
21. kvě 2017

@123jana123 já spíš přemýšlím, jak zvládnu výchovu štěněte a malého miminka, přeci jen se štěnětem se musí zezačátku častěji chodit ven, aby se naučilo a představa, že s sebou pokaždé potáhnu kočár s dítětem..

88jani
autor
21. kvě 2017

@rajani proto právě jsem sem hodila tuhle diskuzi, jestli s tím má někdo zkušenosti, čím víc nad tím přemýšlím, tím se utvrzuji v tom, že je to nejspíš momentálně blbost, ale pak jdu ven, potkám nějakého pejska a už zase přemýšlím 😀

rajani
21. kvě 2017

@88jani tak si pejska půjčit třeba v útulku, vzít ho na procházku nebo kamarádi/známí 🙂 ...tak samozřejmě že je štěndo roztomiloučké, ale chce to i zhodnotit situaci hlavou(rozumem), jestli mám zkušenosti, vím na koho se obrátit, jak problémům předcházet, jesltli mě vlastně na psovi některé jeho vlastnosti neštvou a velikánská oblast je ve výběru štěněte (množitelé-viz google, pohlídat si zdraví rodičů - ne stylem že prodejce řekne že jsou zdrávy a šlus, ale vyhledat si standart plemene, povinná vyšetření a zda rodiče je absolvovali s jakým výsledkem atd, atd ...chce to mít zkušeného k ruce). Není nic smutnější než o štěně přijít, jen protože prodejce/množitel je debil a nejhumánější pro psa je uspání kvůli zdravotnímu stavu.

88jani
autor
21. kvě 2017

@rajani tak zkušenosti mám. Brala jsem si pejska z útulku v jeho 3letech (staforda), byla týraná, zlomené žebro, jizvy,.. první půl rok byl peklo, nevychovaná, startovala po mě, ale pak si na mě tak zvykla a poznala konečně hezké zacházení, lásku, takže jsme byly nakonec parťačky, brala jsem ji s sebou všude, vychovala jsem ji, štěňátka měla, dožila se cca 12ti let, Bohužel jsme o ni už přišli a je mi po pejskovi smutno. Jenže do toho přišlo miminko a teď jsem na vážkách. Ale nejspíš nějaký ten rok počkám až maličká povyroste a nebude to tolik náročné

laurinka2016
22. kvě 2017

Zdravím, určitě bych poradila počkat jak kvůli dítěti tak kvůli psovi, opravdu je ze začátku u štěněte chodit často ven, nejlépe po každém probuzení jelikož je to doba kdy se většinou jdou hned vycurat, stěně neudrží moc déle jak 3 hodiny nemá ještě dostatečně posilene sverace aby to zvládlo. Chlupy jsou otázka my máme Labradorku sice ji už bude letos 10 let ale vysavam většinou 3 krát za den mnohdy častěji a i tak ty chlupy pořád jsou... Brání hraček dítětem když je stěně je podle mě boj s větrnými mlýny, stěně hračky potřebuje aby nekousalo vše kolem a dítě nechápe rozdíl mezi hračkami, takže za mě pokud chcete mít spokojené stěně a,, jistotu " že to zvládnete lépe tak určitě počkat

novamamina
22. kvě 2017

@88jani Já bych radši ještě počkala. Až bude mrňous chodit a nebudeš muset tahat kočár, tak to bude mnohem jednodušší. Takhle by ses z toho zbláznila. Ty loužičky jsou taky na prd. Náhodou si nějaké nevšimneš, mimčo až bude lézt tak ti do toho vleze... No, teď asi není nejvhodnější doba. Jinak chlupy ještě nepouští boloňský psík. Máme ho a je dokonalej 🙂. Moc hodnej, mazlivej, gaučák 🙂

dolezalovalucie
22. kvě 2017

Ja bych tedy tez počkala,aspon rok kdy to nebude pro vas uz tak narocne ale napadlo me s tim vencenim,ze tahat kocar nemusíte pokazde,ja mela na venceni pro malou nositko,mame maly vytah a když jsem mela brat psa a kocar tak to byl des.

kassandra1
22. kvě 2017

@novamamina Souhlasím, že boloňský psík nepouští chlupy, hodný, mazlivý, dokonalý, vhodný k dětem to všechno ano, ale rozhodně to není gaučák. Náš je neuvěřitelný teréňák sportovec, pořád chce být venku, aportování...

novamamina
22. kvě 2017

@kassandra1 Jo, to máš pravdu. Taky si rád zaběhá, taky aportuje, to určitě. Ale když je doma (v paneláku), nemá potřebu kňourat a otravovat (teda pokud zrovna něco nehárá 🙂 ) a vzorně leží a mazlí se.
Když ho vezmem na dlouhý výlet, je spokojený. Lenoch to není, to máš pravdu.

izz76
22. kvě 2017

@88jani Určitě bych počkala,já jsem měla mimi už k dospělému pejskovi a i tak to bylo občas náročné najít si čas na venčení,hraní,mazlení s pejskem. Štěňátko má svoje nároky a v kombinaci s miminkem,nebo batoletem to musí být docela blázinec... A hlavně malinké plemeno typu york,čivava,krysařík,to štěňátko váži ve dvou měsících půl kila,je to křehké zvířátko kterému se dá snadno ublížit,takže na hraní s prckem docela nevhodné.

jitavrtule
24. kvě 2017

Pokud urcite chces psa, pak je otazka jestli cekat. Na jednu stranu ted budes resit ze se ti dite bude plazit a lezt v chlupech, hrabat do misek, zrat granule, vylejvat vodu a nejspis bude nakou dobu psa ponekud mordovat. Na druhou stranu - mas jeste cca přes půl roku nez zacne chodit, a ver mi ze tim ze zacne chodit se situace rozhodne nezjednodussi. Mimino jde strcit do nositka a vybehnout se stenetem pred barak, dvouletak se bude chtit uz dost mozna oblekat, obouvat sam nebo se taky nebude chtit oblikat, obouvat a odchod je pak razem slozitejsi a na dyl. Nemluve o tom, ze treba moje dite (cerstve 2) zasadne chce vodit psa na voditku (coz vzhledem k velikosti nejde, kdyby se rozbehl uvlaci ji), takze venceni na snure zacina vetsinou scenou, pokud je pes na volno a neni 100% poslusny, pak nejde mit s sebou batole, ktery musíš hlidat uplne stejně a s poslusnosti je na tom jeste taky mizerne. Takže tolik k cekani. Vetsi dite, vetsi naroky na pozornost i vychovu, pokud se nebavime o desetiletem skolakovi. Za sebe muzu rict ze jsem si taky malovala jak si pořídím psa az budu na matersky, taky jsem dlouhy roky psa meli a chybel mi. Ted jsem rada ze ho nemame, staci hlidat nasim a viz co pisu nahore, plus třikrát castejsi uklid panc z nej proste je bordel, porad vymysleni kompromisu jak neosidit ani dite ani psa a zaroven stihat bezny aktivity... po tydnu jsem na masli 😀

saba77
11. bře 2019