Studium práv a miminko, vyzkoušely jste to v praxi?

ppejskova
29. lis 2015

Ahoj,
zvažuji nástup na práva a v únoru se mi má narodit drobeček, je tu nějaká mamina,která už to vyzkoušela v praxi?
Já myslím,že by se to zvládnout asi mělo a dalo,ale nerada bych si ukousla příliš velké sousto.
Nechci šidit ani dítě ani školu...ale jindy než na mateřský asi šanci začít nemám.

Díky za odpovědi

madulinka
29. lis 2015

Ahoj, já osobně si to neumím představit.. 😅 vím, jak jsem byla hotová jen přes to vstávání v noci, vlastně se mi v noci budí dodnes (4roky), když byla čerstvě přinesená domů, dospávala jsem s ní i přes den, a k tomu se starat o domácnost, aby to u nás bylo alespoň podle mého "v normě" pro návštěvy, které se přišly na malou podívat. Teď už vím, že kdybych se na to vykašlala, nic by se nestalo, ale s malou jsem ze začátku byla jsem hotová. Je pravda, že jsme měli nedonošenečka, k tomu uřvané dítko... Záleží, jakého kliďase budete mít doma. Já bych to ale nedala 🙂

sara84
29. lis 2015

Taky si to neumim predstavit.Ja jsem s vyskou mela co delat i v dennim studiu, natoz dalkove a miminkem.Ale taky jsem mela ove deti ukricene, kolikove a naprosto bespave.. Ale s klidnym andilkem, co od porodnice spi celou noc a zastupem hlidacich babicek a tet smele do toho!

ppejskova
autor
29. lis 2015

No miminko máme v plánu jenom jedno...ale jsme sami dva s tatínkem...,jaký miminko bude to těžko říct... Ale zázemí má od fazolky klidné a láskyplné tak snad to nebude nijak extrémní křikloun,chtěla bych nastoupit na kombinované, tzn. Na dny kdy bude doma tatínek si rozvrhnout přednášky a zbytek samo-domo...nutno říct že můj muž je mi obrovskou oporou...

radka8888
29. lis 2015

Ja jsem studovala tri roky denni studium s ditetem a muzu za sebe rict, ze teda bych do toho uz nesla. Ditetem, ktere tedy nespi. Coz muze samozrejme byt jine. Mela jsem k dispozici nepracujici prarodice, castecne skolku a v pataku, kdy jsem byla pryc cele dny, jeste slecnu na obcasnou pomoc. S tim tedy, ze manzel jezdi na vikendy. Skoncila jsem ted v kvetnu a unavena jsem jeste ted. Nevim, jaka jsou prava, ale pro me to bylo opravdu narocne.

hadeline
29. lis 2015

Bez do toho. Pokud to nebudeš zvládat a ukončis studium určité te to bude mrzet min, než kdybys do toho nesla vubec.

karlajasmine
29. lis 2015

@ppejskova já bych to nedala ani za nic.. Muž je mi obrovskou oporou a bez přestání pomáhá s miminkem a i tak jsme oba vyřízení a rádi když přijedou babičky.. S dítětem je to fakt daleko víc unavny než si člověk umí představit dopředu.

ppejskova
autor
29. lis 2015

@karlajasmine no už jsem v podstatě jedno i když ne vlastní odchovala a nějak mi nepřišlo že by mě to extra zatížilo...běžné činnosti jsem zvládala...teď už jí mám teda málokdy, chodí do školky a už je z ní velká slečna 🙂 jde o to,že ne že bychom se měli špatně nicméně moje vzdělání nestálo málo peněz, a chci abychom se měli líp když k tomu je možnost... Problém vidím v tom že práva jsou hodně obsáhlý a náročný obor,a taky to není studium na 4-6 let... Těžko říct jak to u nás bude vypadat po příchodu drobečka na svět ale jak psala @hadeline přerušit můžu vždycky 🙂

zaludova
29. lis 2015

Souhlasim s hadeline. Vzdat to můžeš vzdycky. Urcite bych to zkusila a bud to pujde nebo ne 🙂 jen bych teda zvazila obor...precejen po ukonceni studia musis pracovat asi dva roky jako koncipient a neni to uplne dobre placené 🙂

brokovich
29. lis 2015

Nejsou práva jako praVa. Fakticky jsou jen 4 právnícke fakulty. Ty lze studovat jen prezencne, pokud jde o obor Právo a právní veda. Při prezenčnímu studiu si ale péči o novorozence/kojence nedokážu vubec predstavit. Nicmene nějaké kombinované studium pravniho zamereni se zvládnout da. Držím palce! 😉

bajana
29. lis 2015

Poznam jednu pani, ta vystudovala brnenske prava v 80r s miminom, ale ona je iný level 😁...ak budeš mať pomoc rodiny, tak to skús 😉

ppejskova
autor
29. lis 2015

@zaludova myslím že srovnatelně s recepcí 4* hotelu v Praze... Že to až takový rozdíl nebude 🙂 mě stačí vydělávat přiměřeně... Ono jsou jen dva obory které mi k něčemu budou a kde se mám od čeho odvíjet a to buď právo a nebo hotelový management kde ale není možné studovat kombinovaně,navíc je dostupný opět pouze Na soukromé škole... A dalších 20 tisíc každého půl roku už se mi dát nechce tím spíš s mimcem doma...

ppejskova
autor
29. lis 2015

@brokovich no pokud se dostanu, tak budu žádat o výjimku, znám min 2 lidi kterým byko vyhověno... Pokud by mi vyjimku neschválili,budu se muset spokojit s nějakou pro zatím pouze vyšší odbornou jako základní stavební kámen do budoucna

jge
29. lis 2015

Jdi do toho, skoncit muzes kdykoliv a pak by sis mohla vycitat, ze sji to nezkusila...

verundice
29. lis 2015

Určitě to zkus, nikdo Ti předem nedokáže říct, zda to dáš nebo ne, lepší zkusit a usoudit, že to nejde a skončit, než pak pořád přemýšlet coby kdyby.....Já práva vystudovala, a to ještě v době, kdy jsem žádné jiné povinnosti neměla, a měla jsem toho až nad hlavu, s dítětem si to absolutně nedokážu představit, ale každá jsme jiná (na učení, na zvládání stresu, jiné podmínky), každé dítko je jiné... a že po skončení studia Tě čeká ještě koncipient, jak někdo psal výše, to přece není jediná možnost