Trhání zubů v analgosedaci, máte zkušenost?

petulisek16
12. únor 2016

Zdravím všechny - chtěla bych se zeptat zda nemáte někdo zkušenosti s trháním zubů v analgosedaci?

taniik
12. únor 2016

@petulisek16 teď to byl rok, co jsem podstoupila analgosedaci. A úplně v pohodě 🙂

pety91
12. únor 2016

Já jsme tedy absolvovala trhání tří osmiček ( kažkou jindy ) v lokální anestezii, taky zcela v pohodě.

petulisek16
autor
13. únor 2016

@taniik - a byla jste taky hospitalizována? já jsem si to celou dobu představovala tak, že ráno přijdu, "uspí" mě, vytrhnou to, probudí mě, 2hodinky si poležím a půjdu domů - no, bohužel.... mám nástup ve čtvrtek 21.4 a pustí mě prýá v sobotu - max v neděli.... budou mi trhat 4zuby....

petulisek16
autor
13. únor 2016

@pety91 mě lokální umrtvení nepomůže - mám panickou hrůzu ze zubařů..... a to opravdu neříkám proto, že se jich jen tak bojím.....

stastnalenka
13. únor 2016

Dobry den. Ja mam hruzu taky. Meli mi trhat tri osmicky a spravovat zub, co mi minula zubarka znicila. Proste normalne jsem to nebyla schopna dat. Zaplatila jsem si v Praze analgosedaci a nemuzu si na nic stezovat. Hospitalizovana jsem nebyla. Vubec nic si nepamatuju 🙂

taniik
13. únor 2016

@petulisek16 jj, byla jsem hospitalizovaná. U mě šlo o 9 zubů - z toho 3 osmičky, a jeden hnusný kořen, ten prý "sekali" z kosti. Nastupovala jsem ve čtvrtek, v pátek ráno jsem šla na zákrok, a pak v sobotu si mě chlap odvezl domů. Pátek jsem celý prospala, a co hodinu chodili měřit tlak. Určitě jsem se necítila jít v pátek domů.

petulisek16
autor
14. únor 2016

@taniik - mě čeká 4zuby - možná 6, záleží na tom jak se můj zubař rozhodne ještě.....
mám z toho šílený obavy, ale jsem moc ráda, že to vyšlo a nebudu si to muset sama hradit...-ale pokud by mi to nevyšlo proplacený pojišťovnou, byla jsem ochotná si to zaplatit celý sama - za tohle by mi to stálo.

taniik
14. únor 2016

@petulisek16 já teda nic neplatila, a pokud potřebovala další trhání, tam opět jdu do analgosedaci 🙂

paja.83
14. únor 2016

Já mám po trhání nevylezlych osmiček. Příjem ve čtvrtek, v patek zákrok. V neděli me pustili domu.

petulisek16
autor
14. únor 2016

holky, díky moc za zkušenosti - hnedka je mi líp - i když zatím se snažím si moc nepřipouštět jak to bude vypadat po tom zákroku :-/ ale všechno lepší jak kdyby mi to trzhali jen s lokálním umrtvením - to bych fakt nezvládla

simca31
14. únor 2016

Já mám teda taky strašná strach hruzu ze zubařu ale zvldla jsme osmičky a jdu na další jen v umrtvení já mám ještě problém že mě u toho nadavuje a chce se mi blinkat nesnáším když mi někdo sahá do pusy ☹

petulisek16
autor
15. únor 2016

@simca31 já jsem až histerická - jen vlezu do ordinace - klepu se a brečím - prostě to fakt nejd..... miluju když mi někdo řekne "taky mám strach" není strach jako strach - a asi když sami doktoři zvolili analgosedaci tak k tomu asi mají důvod - o lokálním umrtvení u mě opravdu nemůže být bohužel řeč.

simca31
15. únor 2016

@petulisek16 Ale já sem to nemyslela že se ti vysmívám proboha každý máme nějakou fobii určitě to dobře dopadne pár dní si poležíš v nemocnici a budeš mít klid u mě taky uvažovali o tom že mě pošlou do nemocnice ono není příjemné když máš strach ty i doktor kdy ho pobliješ 😉 držím palce at to máš brzo za sebou 🙂

salme
15. únor 2016

Tak ja jsem asi o facku mene histerická. 2 dny jsem nespala a v cekarne jsem se pul hodky klepala nez jsem sla do ordinace,aby mi doktor rekl,ze mi to nerizne,az po sestinedeli ... takze se ted uz dopredu desim co bude v zari :(

petulisek16
autor
17. únor 2016

@salme - tak snad to do tý doby vydrží - já denně skučím bolestí, od 8 mě bolí půlka tváře - a to jdu za 2měsíce.....

salme
17. únor 2016

No doufam,strasne se bojim,ze me to chytne tesne pred porodem,ale ted je to ok ... ale zari se desim uz dopredu ☹ to zas bude des ☹ a to jsem na tom kdysi byla jeste hur,chodila jsem k zubari jen s praskem na uklidneni 😀

petulisek16
autor
18. únor 2016

@salme já vás úplně chápu :-/ :-/ ale těšte se na miminko a snažte se na zuby nemyslet 😉

renunka01
26. říj 2016

Ahoj holky, oživuji diskuzi.. Jaké máte zkušenosti s analgosedací - pamatujete si zákrok nebo ne? A to opravdu člověk s lékařem podvědomě spolupracuje? A jak vám bylo po probuzení? Byly jste "zblblé", mluvily jste z cesty nebo jste jen byly unavené...? Díky..

taniik
26. říj 2016

@renunka01 Absolvovala jsem jej v lednu 2015, zákrok si nepamatuji, došla jsem do ordinace, sedla si na křeslo, první řeč byla s doktorem z ARA, řekl že mi něco píchne do žili, že je možné že je budu slyšet, vnímat, a pokud by mě něco bolelo, tak zkusit dát nějak vědět (držel mě ruku), ze zákroku si vybavuji moment, kdy zubařka říkala "paní nám začíná vnímat", víc si nepamatuji. Probudila jsem se ještě na zubařském křesle, chtěli abych zkusila stoupnout a buď odejít po svých nebo na křeslo, u mě šlo o 9 zubů, cca 2 hodiny zákrok. Večer už mi bylo dobře, a kdybych tam kvůli indikaci léku nemusela být, chtěla bych jít ještě večer domů, ale všichni kdo šel v pátek na zákrok šli v sobotu domů. Pátek jsem celý prospala.

renunka01
26. říj 2016

@taniik moc děkuji za odpověď, mě čeká trhání všech zubů moudrosti, mám je vyrostlé, prý budou za 15 minut všechny venku a potřech hodinách mě pustí domů.. ale strach mám obrovský.. :(

taniik
26. říj 2016

@renunka01 Bude to dobré, mě čekalo 9 zubů a z toho byl jeden velký kořen, a prý jej "sekali" z čelisti.

bachovy_esence_poradna
26. říj 2016

@renunka01 syn byl na zákroku v analgosedaci... nepamatuje si skoro nic a nic ho nebolelo 😉 ... potom mu bylo dobře, jen byl hodně unavený a do auta ho manžel nesl, ale za hodinku dvě už doma skoro běhal...
určitě se nebojte, je to opravdu v pohodě s touhle sedací 😉

terule89
3. bře 2017

Chtěla sem se zeptat a kde ti delaly v narkoze?já jdu teď za měsíc a strašně se bojim

terry1512
3. bře 2017

Holky jsem na tom stejně. Nutně bych potřebovala k zubaři ale jen na to pomyslím udělá se my špatně,polívá mě horko,klepu se. Pro indikaci na tu analgosedaci je potřeba někam jít. Nebo to vypíše zubař.?

journals
3. bře 2017

Z posledního trhání zubů mám hodně šílenou zkušenost, tak jsem o tom taky přemýšlela. Nakonec jsem ale usoudila, že eutonox by mi mohl stačit. No odhodlávala jsem se k tomu dlouho, ale nedávno mi zubař trhal obě zbylé osmičky, hodně dobře to umrtvil, necítila jsem opravdu nic (to garantuju) a zvládla jsem to "jen" s běžnou injekcí. Strach má velké oči 🙂 Horší to bude hlavně po trhání, chce to trochu se hlídat, ale dá se to. Rozhodně ale radím najít na trhání dobrého doktora, který má moderně vybavenou ordinaci a používá moderní technologie. A nebojte, to zvládnete!
Pokud by byla analgosedace nutná, musí proběhnout klasické předoperační vyšetření u praktického doktora jako před jakoukoliv jinou operací...

terry1512
3. bře 2017

@journals super že jsi to zvládla. Ovšem opravdu není strach jako strach. Mě to například úplně paralyzuje. Zkusila jsem to překonat jít tam,ale utekla jsem jen sestra otevřela dveře do ordinace. Mám pravdu otřesný zážitek z dětství a k zubaři mě pak vždy museli dostat násilím a to se asi podepsalo na mě. Podstoupila bych cokoliv jen abych o tom zákroku nevěděla.

journals
3. bře 2017

@terry1512 Byla jsem na tom podobně, neboj. Opravdu jsem z toho trhání měla velký stres a ještě větší kvůli tomu, že většině lidí okolo mě se to často komplikovalo. Ale jsem strašně ráda, že to mám za sebou. A fakt to nepíšu jen tak 😉 najdi dobrého doktora, ten ti to umrtví, zavřeš oči a o ničem nevíš

terry1512
3. bře 2017

@journals jenže o to pravé jde. Nejsem schopna tam ani dojít. Pro jistotu ani nejsem nikde nahlášena u zubaře aby mě sestra nezvala na prevenci. Trhání s umrtvením jsem prožila už jednou a už nikdy to nechci zažít. To bylo před 6 lety od té doby sem nikde nebyla. Prostě to nejde.

renunka01
4. bře 2017

@terule89 ahoj, bylo to v analgosedaci všechny 4 osmičky v Praze v Design Dent. Bylo nutné předoperační vyšetření u praktického lékaře. Analgosedace byla asi nějaká slabá, pamatuji si útržky, nebylo to tedy, že bych jakoby usnula a vzbudila se až po všem. Analagosedace stála 5tisíc jedna hodina plus každá další započatá 1500. Pak i to trhání si nechali zaplatit, přestože jsem měla doporučení k extrakci a jsem pojištěná u VZP. Celkem to vyšlo na 14tisic. V analgosedaci jsem byla max.hodinu, pak jsem dvě hodiny dospávala na pokoji.

terule89
4. bře 2017

Moc děkuji za vaše odpovědi. Já jdu ze všema mám už jen kořeny zubu.vse mi sebrala nemoc kterou trpím.na záněty atd.