Tvoříte knihu o svém dítěti?

hanula91
22. srp 2015

Vytvářím si vlastní knihu, kde si zapisuju kdy poprvé držela hlavičku, lezla, chodila, zoubky a tak.... kupované se mi moc nelíbily. zajmalo by mě jestli někdo taky takto tvoříte a o čem si tak zapisujete abych si rozšiřila obzor, chtěla bych toho zachytit co nejvíce, děkuji

eldrag
22. srp 2015

mam obyč zápisník a tam píšu každý měsíc pokroky a poprvé... ted už toho tolik není takže napíši jen věk a k tomu co nového s událo + nemoce a zuby

ililina
22. srp 2015

také mám jen obyčejný zápisník, a v něm napsáno, např. průběh porodu, váha, délka v různých období kojence, batolete. První slova, věty, a teď již i veselé příhody...

olusenka
22. srp 2015

píšu i kam jsme jeli, co jsme tam dělali, pak také samozřejmě, co syn říkal, dělal, s čím si hrál, nemoci, váhu, výšku apod., co mě zrovna napadne, přidávám sem tam i fotky, ale nepíšu to pro sebe, plánuju to jednou synovi dát. Taky poprosím babičky a dědečky, aby mu něco napsali na památku, pak to tam vlepím. Sobě to píšu do diáře, diáře si z každého roku schovávám.
Akorát u těch deníků dětí jsem strašně pozadu. U syna víc než rok. :-/

hanula91
autor
22. srp 2015

Tak já mám zatím, den terminu a tím nástup do porodnice; den,čas místo narození+váha s délkou; po měsíci kolik měří, co kdy udělala poprvé, co kdy poprvé jedla, význam jména, znamení, rodokmen, první vánoce, první narozeniny, první výlet, první koupání v bazénu, zoubky kdy se který ukázal, první návštěva u zubaře. Ultrazvuky, fotky když byla ještě v bříšku...

hanula91
autor
22. srp 2015

@olusenka také plánuji do pak dcerce dát, píši to i jako by to psala ona. Mě osobně by se také líbil, kdybych měla takový deníček

olusenka
22. srp 2015

@hanula91 mě taky. naši mi říkali, že psali prvních 5 měsíců, ale i to málo, co měli, bohužel vyhodili. Nechápu. Škoda.

andelka
22. srp 2015

Já svůj denicek mám a je to prima. Děti mají každý tehotensky, a denicek děťátka,do 1-3 let je knížka,zbytek píšu sem a po částech tisknu a vlepuju. Hodně pozadu jsem s vyvoláváním fotek. Většina je v počítači. 😒

veronikaks
23. srp 2015

Ahoj,já jsem koupila krásné růžové fotoalbum,vkládám fotky,výstřižky z novin (okresní deník,obecní noviny,apod.), mám tam těhotenske testy,naramek z porodnice,první vlásky,výkresy a vlepuji listy s poznámkami o pokrocich, zážitcích apod...Myslela jsem si,ze deník vydrží minimálně do nástupu na ZŠ,ale už po dvou letech je album skoro plné a už teď ho ráda prohlížím a vzpomínám🙂

naomi6
23. srp 2015

@hanula91 Ahoj, mám pro obě děti deníček, kam jim zapisuji všechno možné. Co se nového naučily, jejich vtipné hlášky, jak zvládly třeba první očkování, první velkou nemoc, teď jsem jim tam psala i průběh naší první společné dovolené ve čtyřech. Pak mám zvlášť koupenou takovou knížku, kde je prostor hlavně pro fotky. Je to do pěti let a je tam toho hodně - křtiny, narozeniny, oblíbení kamarádi, oblíbené hračky, zvířátka, první stříhání vlásků, první kresby, kamarádi ze školky, jsou tam i přání prvních hostů, kteří přišli mimčo navštívit. Hodně mě to baví a fakt si s tím vyhraju. Je tam i stránka, kde má dítě portréty po měsíci do jednoho roku. Tam je krásně vidět, tak rostou. Je to sranda pak porovnávat - oba mají stejný tenhle deníček. Chci jim to pak dát na památku.

konidana
25. srp 2015

Asi do dvou let dětí jsem si do notýsku sama pro sebe normálně škrabopisem zapisovala jejich vývoj, pokroky, denní režim, ... prostě co mne napadlo. A pak mám pro každého kroniku, kam lepím fotky. Od narození a ještě pořád. Kroniky už jsou dvě nebo třetí, fotky průběžně stahuju a pořádám, vyvolat je dáváme tak 1x nebo 2x za rok, no a s tím lepením do kronik to je nejhorší. To mám pořád nejméně rok skluz (od té doby co zase pracuju).

kisa01
2. zář 2015

Vytvořila jsem fotoknihu prvních dvou let života dcery a další roky budou následovat. A abych nic nezapomněla jako kdy se poprvé usmála, kdy začala lézt, chodit, kde všude jsme byli, pořídila jsem si plakát Můj první rok od perfectdays.cz, kam jsem si to zaznamenávala.

ducik
2. zář 2015

pisu si jen ty pokroky, zoubky, nemoce, prvni to a prvni ono - jen do pocitace. obcas rozmyslim co s tim dal, protoze k tomu samozrejme patri tisic fotek.. zatim me nic kloudneho nenapadlo..

elu
2. zář 2015

píšu do stolního kalendáře, už jích mám schovaných pět, jednou z toho třeba udělám něco estetičtějšího