Užívám antikoncepci 2 týdny, mohu otěhotnět?

belli014
1. dub 2018

Dobrý večer všem.
Chtěla bych se zeptat...používám hormonální antikoncepci teď dva týdny a zajímalo by mě jestli když se do mě při nechranenem sexu přítel udělá tak jestli mohu otěhotnět?
Předem děkuji těm co mi odpoví 🙂

labijoux
1. dub 2018

Většinou ne, uvádí se spolehlivost 95%, pak záleží jak je kdo plodný, muži kteří mají více dětí to prostě prorvou, brání antibiotik, některých bylinných čajů, detoxikace.

esufi
3. dub 2018

pravděpodobné to moc není, nicméně pokud není tvým cílem otěhotnět, což když bereš antikoncepci asi fakt není, nechala bych proběhnout jeden cyklus antikoncepce, než bych se na ni plně spolehla 😉

lobella
3. dub 2018

@esufi s timto souhlasim, nech prvni cyklus probehnout a pouzijte navic napriklad kondom... Pak uz bych se nebala... Pokud budes uzivat vzdy vcas, v rizikovem obdobi jako je zvraceni, prujem, antibiotika se budes chranit i jinak, je spolehlivost vice nez 99% vety o tom, ze to nekteri chlapi prorvou... A co jako... Antiko brani v dozravani vajicek, dale v jejich uvolneni, tedy ovulaci s antiko nemas, meni prostredi pochvy tak, aby se spermie nemohly radne hybat a doplavat pripadne k vajicku, brala jsem antiko 11 let vyzkouseny 2,ani neznam nikoho osobne, kdo by otehotnel pres antiko, pokud byl zodpovedny a v rizikovych obdobich se chranil i jinak...

esufi
3. dub 2018

@lobella já teda znám i takové, co i přes prášky otěhotněly, ale jsou slovy dvě. Já brala asi 10 let, naoridinováno primárně kvůli velmi nevyzpytatelnému cyklu, ale po těch letech si tělo začalo dělat co chce, takže jsem se jí pak ráda zbavila, bonusem se mi vrátilo libido 😀

lachtanice86
3. dub 2018

Brala jsem ji 8let a nikdy se nic nestalo. Používali jsme jen mojí ha