Vánoční home made dárky, máte tipy?

happylenulka
20. říj 2014

Vím, že je ještě brzy. Nekamenujte mě 🙂
Ale jelikož jsem na nemocenské a asi do konce listopadu budu, napadlo mě, že bych rodině udělala nějaké vánoční dárky... Ráda bych něco originálního a hezkého... Máte nějaké typy?
Já každoročně dávám jedlé dárky...
Přidávám fotky svých dřívejších dárků jako inspiraci pro jiné... byla bych taky ráda za fotky 🙂

happylenulka
autor
27. říj 2014

@nonacek děkuju... já to sem ale nedávala abych se chlubila, spíš abych podnítila další maminky aby dávaly isnpirace na vánoční dárky 🙂 já sama už mám nápadů málo 🙂

happylenulka
autor
27. říj 2014

přikládám nějaké inspirace z netu, které se mi líbili... většinou jde o krásné dárky za pár korun...

ještě mě napadlo, že super dárek je dát někomu zasazený např. zázvor... vyroste z něj krásná pokojová kytka a člověk má za 2 měsíce vlastní zázvor.... to sklidilo u tchýňky velký úspěch ;)

nonacek
27. říj 2014

@happylenulka Já nemyslela,ze jse chlubís to vůbec ne,i když muzes👍👍👍 tak ženy tohle pro ty které nedávno založili diskuzi kolik utratíte za dárky.... z tohodle,jsi vemte příklad! jako Já. fakt Nádhera takovim dárkem mne někdo obdarovat tak me moooooooooc potěši... Nádhera obdivuji chválím nápad zrucnost..........................! tohle je zprávny dárek a osobní 😉😉😉😉😉😉😉😉

happylenulka
autor
27. říj 2014

@nonacek taky super nápady jsou:
1) domácí těstoviny např. do polévky - koupit na to krásnou dózu, načančat to 🙂
2) moučník ve skle - nasypeš po vrstvách do vysoké sklenice sypké suroviny, k tomu přidáš cedulku s návodem (co přidat a jak upéct), můžeš k tomu dát i např. pečící formu, formu na muffinky,... hezky nazdobíš a je to
3) dávala jsem loni tchánovi - dobré víno, k tomu sáček s kořením (sušená pomerančová kůra, hřebíček, skořice, badyán, třtinový cukr) a zas to hezky zabalit a máš super dárek na "Vánoční svařák"
4) nebo domácí kvalitní likér, marmeládu,... vše udělá radost, když si s tím člověk dá práci a vyhraje si se zdobením 🙂 např. "Vánoční vodka" - do úzké 0,25l sklenice na likéry jsem nalila vodku, přihodila badyán, kousek skořice, hřebíček a vanilkový lusk 🙂
5) taky super nápad... ale záleží zda se s tím chce těsně před vánoci dělat. Upéct slané sušenky... (ne z listového těsta, to rychle ztvrdne a nejelpší je první den) - třeba sýrové, posypat kmínem, paprikou, sezamem... to je většinou velice oblíbené, protože o vánocích jsou všichni přeslazení tak slaná pochoutka např. k tomu svařáku padne vhod... 🙂
6) super taky např. koupit kvalitní sýr (např. camembert) v dřevěné krabičce a přidat k tomu nasušené snítky rozmarýnu / tymiánu a domácí zavařené brusinky / borůvky / rybíz.... Pak si obdarovaný jen rozpeče sýr s bylinkou a pochutná si spolu se zavařeninou ;)

nápadů je spousta, jen je objevit 🙂

já už letos mám dva typy, uvidíme pro co se nakonec rozhodnu ;)

vera_vila
27. říj 2014

@happylenulka Tak ono je to dost různé, já třeba letos vyrábím pletené a háčkované šátky a nákrčníky...

barborelka
27. říj 2014

Já mám v plánu dělat Kávový likér, kandovanou dýni nebo zázvor, nakládané sýry, a ještě likér z ledových kaštanů 😉 plus jako dozdobení chci udělat z domácí samotvrdnoucí hmoty ozdůbky na hrdlo láhve 😵 už se těším a asi bych měla pomalu začít 😎

happylenulka
autor
27. říj 2014

ještě přidávám recept na svůj osvědčený vaječný koňak 🙂 http://gurmankalenulka.blogspot.cz/2011/12/nejv...

happylenulka
autor
27. říj 2014

@barborelka jééé poskytneš prosím recept na kávový likér a likér z ledových kaštanů? to zní božsky... ;) já se taky chystám na likér, ale na ovocný ;) pak také přidám recept ;)

evvina
27. říj 2014

Já k Vánocům tradičně dělám utopence, hezky slenice nazdobím a k tomu domácí kokosový likér. Jak tu někdo psal sladkého je dost a utopenci přijdou k chuti. ale dělám je tak 3 dny před vánoci.

barborelka
27. říj 2014

@happylenulka jasně ráda se podělím 😉
tak kávový je tady http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=121179&us...
a z ledových kaštanů : Svařit 250ml smetany na šlehání se 3 tyčinkama ledových kaštanů a 4 kostičkama čokolády. Do vychladlé směsi vmíchat jedno Salko a 1/2l rumu 😵 ještě mám recept na andělský kokosový likér 😀 je to ho spousta a všechno mám tady od holek https://www.modrykonik.cz/group/4476/

nonacek
27. říj 2014

@happylenulka Já určíte jsi vemu s tebe příklad.... vůbec nikdy mne nenapadlo taklé na darky! ale letos to změnitm! a este se nato těším! Díky za nápad a inspiraci doufám ze i pro více žen...👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

happylenulka
autor
3. lis 2014

tak jsem právě připravila první letošní dárek, tak přidávám postup 🙂
http://zdravejist.blogspot.cz/2014/11/malinovy-...

adelinka
7. lis 2014

tak ja letos pro kamardaky zkousela banky..no prvni pokusy nic moc..ale snad se bude libit..snaha byla 😀

natalieh
7. lis 2014

Skvělé téma 🙂 Děkuju za inspiraci. Já ještě "jedlé" homemade dárky nedávala, určitě to letos napravím 🙂

t22d
11. pro 2014

já loni i letos dávám jedině domácí jedlé dárky,(pro další inspiraci koukněte ke mě do alba https://www.modrykonik.cz/blog/t22d/album/tvori... )

happylenulka
autor
11. pro 2014

@t22d máš to krásné. zajímal by mě recept na tu hříbkovou směs na chleba 🙂 děkujííí

t22d
11. pro 2014

@happylenulka díky,já mám takový problém že si vždycky zapomenu recept uložit,ale bude to nějak tak - 1kg čerstvých hub 1/2kg cibule, 3dcl oleje, 1 palička česneku, 1 rajský protlak, 1 velký kečup,
sůl,pepř,feferonka(pálivá paprika nebo chili)-Houby povařit a tyčákem rozsekat.Podusit na oleji s cibulí na kostičky. Přidat ostatní ingredience a povařit.Hotové plnit do sklenic a zavařit.

happylenulka
autor
11. pro 2014

@t22d to zní skvěle... to asi budu muset příští rok navařit... 🙂 teda pokud budou houby :D letos jich bylo požehnaně, příští rok se stěhujem k lesu, tak doufám, že jich bude dostatek 🙂

t22d
12. pro 2014

@happylenulka ještě mi došlo,že ty houby se před rozsekáním musí slít

happylenulka
autor
12. pro 2014

@t22d já už asi našla i přímo ten recept. to asi bude ono, že? http://www.toprecepty.cz/recept/40180-houby-po-...
už se na ně těším 🙂 škoda že už mám v mrazáku poslední balíček 🙂 ten musím nechat na omáčku 🙂))

t22d
12. pro 2014

@happylenulka jo je to podobné, akorát já houby rozsekám má to jemnější strukturu,plním horké a steriluji hned

ceasar
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
franerka
8. pro 2015

@happylenulka můžu poprosit recept na cibulovou marmošku?

j83
29. pro 2023

📌