Vlhkost vzduchu v kočárkárně. Řešila jste některá?

22. lis 2020

Zdravím, bydlím ve starém paneláku a zjistila jsem, že všechny sklepní prostory nejsou vhodné na ukládání kočáru. Jde mi konkrétně o malou místnost s okénkem, kterou jsme předevčírem nově vymalovali a dnes do ní dali nový kočárek. Vždycky tam bylo otevřené okno. Včera když už byli zdi suché, jsem ho šla zavřít. Dnes jsem tam chtěli dát kočárek a šílený smrad a celé orosené okno. Bydlím ve 4 patře bez výtahu a kočár nemám kam doma dát. Na zimu tam nechci nechat otevřené okno, kvůli myším a potkanům co by se mohli stahovat do baráku.
Řešila jste některá stejný problém? Pomohlo koupit nějak pohlcovač vlhkosti? Mám strach, aby nebyl za chvilku kočárek plesnivý a zatuchlý.

alik20
22. lis 2020

Jo my meli v kocarkarne kocarek a kdyz jsme dyl nejezdili, tak jsem ho vytahka plesnivy, jsem myslela, ze me omyjou 🤦 tak jsem ho otrela co slo vyprala, takze ted ho mame prostě doma. My bydlime ve 3 patře, taky bez vytahu, pokazdy jsem ho tahala. A v 2+kk takze proste prostor taky nic moc.

amazonkajanik
22. lis 2020

My kocarkarnu nemáme,celý barák vlhký (špatně postavený,špatně udělané zateplení,prostě total děs). Kočárek mám vedle schodů s tím,že tam nechávám jen podvozek a zbytek jak vůl tahám nahoru. Jak chci někam autem,nejde pomalu ani složit,jak je zatuhlý. Zkuste nějaký pohlcovac vlhkosti,pokud jde o malou místnost,u nás by to neklaplo 😣

lolam10
22. lis 2020

A nelze nechat dole v prizemi?ja nechavala u schranek(zamceny)...mela jsem co delat tahat 2 deti nehoru do 3.patra kazdy den natoz jeste i kocarek.a nebo nechavat v aute v kufru...

autor
22. lis 2020

No budu muset nosit korbičku do bytu. Kočárek je sice lehký,ale asi bych ho odrovnala nosit ho pořád nahoru dolů. Auto máme jenom jedno a tím jezdí manžel každý den do práce, tam to nepřipadá v úvahu. Dělá 12ctky. Zkusím se domluvit se sousedy jestli by jim nevadil u schránek. Je tam sice málo místa, ale projít s taškama se kolem něho dá. Spíš jsou tady starší lidi a všechno jim vadí.Tak aby ho někdo schválně nepoškodil nebo neukradl. Plíseň je moje noční můra. Měli jsme ji v bytě před tímhle a každý měsíc savovat stěny a nábytek bylo hrůza. To bych si radši koupila nosítko a prodala kočár. 😂

holubinka
22. lis 2020

A nebyla ta vlhkost spíš třeba ještě z toho malování? Teď v zimě to schne pomalu. Nebo nějak vymyslet to okénko, aby to větralo, ale nic tam nemohlo prolézt - síť, mřížka, otvírání jen na úzko....

zelenaesmolda
22. lis 2020

Na vlhkost je dobra obycejna sul

autor
22. lis 2020

@holubinka
@zelenaesmolda
Díky vyzkouším a zkusím něco vymyslet na okno. Zkoušela jsem aspoň "mikroventilačku" ale ta nedrží...Chlap bude mít na víkend práci 😀

hanyzka11
23. lis 2020

ahoj, tak zkus do toho okýnka koupit nějakou síť nebo babička měla naťukaný v okně kus staré záclony (dvě vrstvy). Ťuknout zvenku do zdi nebo na rysáčky, aby se nepoškodilo okno, jestli je plastové.

astyna88
23. lis 2020

A nejde tam dát odvlhcovac? My máme teda panelák suchý, v kočárkarne obzvlášť, topí se tam.

autor
23. lis 2020

@astyna88 To mě napadlo jako první,ale nemáme tam nikde zásuvka. S těmi co nejsou do elektřiny nemám zkušenost, tak nevím jestli je nějaký opravdu účiný.

pipi_puncocha
23. lis 2020

Já jen napíšu svou zkušenost, 4p bez výtahu, kočárek máme u schránek, první půl rok jsme nechávali spodek a miminko v korbičce nosili, teď sporťák tam je celý a syna nosím po schodech v nositku. Mimo nás tady bydlí jen nerudní důchodci, slušně jsem je požádala a nikdo nemá problém, naopak syna milují a je tady mezi nima taková místní celebrita. 😀 bála jsem se toho a úplně v pohodě nakonec