Začíná mít přítel problém s workoholismem?

iwett1122
8. kvě 2018

Zdravim damy...
Uz delsi dobu se trapim... pritel (nezijeme spolu) je hodne pracovne vytizen, ale doted se to dalo nejak zvladat a vidali jsme se celkem pravidelne. Ovsem nastal zlom.. vecne nestiha, nema cas.. Pracuje sam na sebe (manualni prace)..od rana...vlastne do rana.
Nejprve jsem myslela, ze je neco spatne mezi nama, ze uz ho vztah nebavi..nekolikrat jsme se kvuli tomu pohadali. Ale v tom problem nakonec neni. Uz i jeho znami si stezuji, promlouvaji mu do duse, ale vzdy ho tento typ rozhovoru jen rozcili. Je mozne, ze zacina mit opravdu problem s workoholismem?

sarkoc
8. kvě 2018

Určitě je...vidí jen práci a na vztah a kamarády, asi i rodinu kašle...já to měla naopak kdysi (sice během studia a s prací k tomu, ale to je celkem jedno) a přišla jsem kvůli tomu o vztah po sedmi letech, už sme spolu i žili, nevydržel to...(a nedivím se upřímně)...je to normálně na psychologa, dostává se z toho dost těžko

iwett1122
autor
8. kvě 2018

@sarkoc uz to prestavam zvladat, pripadam si uplne odstrcena. Porad slibuje jak si udela cas a najednou mu do toho neco vleti.. Takhle uz je to dva mesice a je to spis cim dal horsi. Zrovna vcera jsem mu nadhodila, jestli to treba mezi nama nechce utnout... uplne vyletel, ze jsem paranoidni a bla bla bla... :/

jolal
8. kvě 2018

@iwett1122 jak je na tom financne? Nepotrebuje nutne penize?

iwett1122
autor
8. kvě 2018

@jolal asi tak jako my vsichni ostatni... Rozhodne je na tom financne lepe nez ja

domca1991
8. kvě 2018

@iwett1122 Ivet napsala bys prosím konkrétně, co to znamená od rána do večera? Protože já to taky tvrdím, ale třeba je to pro každou z nás jiný pojem. Napsala bys, jak bys chtěla aby tvůj pracoval?

stef_stef
8. kvě 2018

Můj pritel od 6:30 do 19:00
od pondělka do soboty a nedele dela z domu. Uz tohle mne osobne teda vadi.

iwett1122
autor
8. kvě 2018

@domca1991 od 7....klidne do 1 do rana...

domca1991
8. kvě 2018

@iwett1122 šmarja... a co dělá? :O no tohle je fakt moc... :/

budilinka
8. kvě 2018

Kolik je priteli a jak dlouho jste spolu? Jak to mel v rodine, ze ktere pochazi? Resim neco podobneho... pritel neumi travit cas se mnou/s nami (s dcerkou) a pri kazde prilezitosti prcha do prace. Podnika, a tak pracuje kdykoli. Patek, svatek, streda, nedele. Jsou vikendy, kdy ho od So rana do Ne vecera vidim hodinu a pul. Zacinam toho po roce a pul mit dost. Vztah se neda budovat, kdyz spolu lidi netravi cas spolecne. Jeho matka neustale jeho otce do prace... i kdyz hmotnou nouzi nemeli... proste byla a je nenazrana materialistka. Takhle to videl doma a i v rodine, kterou pak vytvoril (uz ma 2 dospele deti), casto prchal do prace. Ma pocit, ze to materialni zabezpeceni je velmi dulezite. Pro me ale na prvnim miste neni. Tezko ucit nekoho neco, kdyz ma nejake vzorce chovani nebo vytesnuje neco jineho. Za workoholismem zridkakdy byva to, ze "je potreba vydelat hodne penez".

kristyn.g
8. kvě 2018

@iwett1122 a co dělá za práci? ono živnostníci si bohužel nemůžou moc vyskakovat, vidím to u táty a bráchy, taky hodně makají, některé práce prostě musí vzít protože ve stavebnictví jednou odmítneš a zavřou se ti dveře, zákazník si najde někoho jiného (myšleno zákazník firma co staví)

domca1991
8. kvě 2018

@kristyn.g bohuzel musim souhlasit, muj je taky porad v praci :( kdyby to bylo přechodně tak bycj ho podpořila, ale vidina ze to takhle bude neustále vy se mi nelíbila :(

kristyn.g
8. kvě 2018

@domca1991 je to hrozný no, mají všichni živnostníci muj obdiv... přijde unavený domů a do večera zpracovává nabídky :-/ na oplátku má hezké peníze, a když není sezona tak má i dva měsíce volno (ale bez peněz samozřejmě)

domca1991
8. kvě 2018

@kristyn.g no jo, to jsi jedna ze sta. Co mam zkušenosti ja, tak si vsichni mysli ze je muj podnikatel co nic nemusí.... a vse mame zadarmo...nikdo nevidí snahu, pracovitost a to co tomu musi obětovat.... nedej bože nervy, riziko a tak...

kristyn.g
8. kvě 2018

@domca1991 no kdo si to nikdy nezkusil nepochopí nic, ono je hrozně snadný když chodí výplata každý týden, nemocenská placená, dovolená atd.. sama jsem zkusila chvíli podnikat ale nejsem na to tip, šla jsem zase do zaměstnaneckého poměru.

pipinka
8. kvě 2018

@domca1991 tak tak moje řeč, manžel je podnikatel , v práci denně skoro 12h a ještě se to lidem nelíbí. nemůže jít marodit, a ty kecy o tom že podniká že může jet kdy chce kam chce a že musí mít fůru peněz miluju. Rozdávala bych za to facky. Každý večer se na něj dívám jak je strhanej, unavenej a to nemluvím o práci kolem baráku. Jsem ráda že jsem zaměstnanec i když současně na rizikovém.Podnikat bych psychicky nezvládla

journals
8. kvě 2018

No, je taky trošku otázka, jestli za tím nedostatkem času stojí opravdu práce. Kolik vám je a jak dlouho jste spolu?