Závislost na internetových diskuzích

c451
19. dub 2016

Je tu prosím Vás někdo, kdo je také závislý na internetových diskuzích? Snažíme se o mimčo a trávím tady (a na jiných diskuzích) většinu času. Místo učení a jiných aktivit jsem tady. Pročítám všechno možné od snažení se o miminko, přes výbavu, kočárky, výživu. Mám pocit jako bych vstřebávala všechno co se tady píše, abych to mohla aplikovat do svého života. Jako bych neuměla žít svůj vlastní život. Nevím jestli mě chápete jak to myslím, moc nevím jak to napsat. Neumím se sama rozhodovat a řídit se svojí intuicí. Nejdřív si tady všechno musím přečíst a pak to dělám podle toho. Ale nevím jak se té závislosti zbavit. Mám pocit, že když tady o všem nebudu mít přehled, tak budu v životě nepoužitelná. Moc mi ani nejde zabavit se jinými koníčky ☹

konidana
19. dub 2016

@c451 tak podle mne je tu závislých většina:D někdo více, někdo méně a většina z nich si to vůbec nepřipouští 😉 Já si to připouštím, čas lze trávit mnohem smysluplněji. Možná tě to přejde až se mimčo narodí - nebudeš mít tolik času. Za zkoušku stojí odepsat veškeré diskuze alespoň na víkend - nejlépe vůbec se nepřipojovat na internet. Pokud to nepůjde, tak super je vícedenní výlet do míst , kde není signál. Nebo aspoň víkend i bez mobilu. Třebas se budeš ze začátku nudit a ošívat/ mít nutkání, ale určitě si časem nejdeš nějakou jinou činnost než tlachat se všemi a s nikým 🙂 A nepoužitelní jsou právě lidé, kteří žijí tento virtuální svět, protože v tom reálném jim často plno věcí uteče 😉

mrskato
20. dub 2016

Taky jsem zrovna včera přemýšlela, jestli to u mě nehraničí se závislostí 😀 Vlastně od té doby, co jsem loni potratila, jsem tu snad denně. To je hrozný. Názor mám teda zatím furt svůj (doufám 😀)
Jestli se tady toho chceš vzdát, začni tím, že smažeš profil. Je mi jasný, že si ho můžeš založit znovu, ale je potřeba vydržet. Ono se pak něco najde, jak se zabavit 🙂 Mě to taky za chvíli čeká 😀

amenophus
8. bře 2022

Jo, mas pravdu, dekuju za nakopnuti. Jdu to tu na chvili vypnout a procistit si hlavu 🙂