Boty pro roční dítě. Máte tip?

kokoska29
29. dub 2024

Ahoj,

mám doma roční holčičku, která cca měsíc krásné sama chodí.

Jako první botičky jsme pořídili barefoot Bobux Xplorer.

Každopádně je mi jasné že botiček bude potřebovat víc, chtěla jsem ji pořídit ještě jedny tenisky "na zahradu a na písek", alespoň dvoje sandálky ( k šatům, k moři atd) a gumáky.

Ale úplně se mi nechce za každé ty boty dávat cca 1500, to už by se celkem nasbíralo 😵

Většinou ale v obchodech narážím na boty které jsou totálně tvrdé a těžké, mají vysokou podrážku atd.. v takových by bolely nohy i mě 🤷

Máte nějaký tip na botky tzv zlatou střední cestu? Hlavně sandále, nějaké lehoučké, měkké, dostatečně široké ale za normální cenu?

Budu ráda za doporučení 🙏

verunnaj
29. dub 2024

@kokoska29 decathlon☺️ jejich síťkované ,,cvičky” nosi dcera už tři roky léto/školka jako bačkorky 🙂 a tenisky taky, lehké a ohebné s širokou špičkou 🙂 holiny máme coqui, jsou lehké a kupovala jsem ve sportisimu 🙂

l_
29. dub 2024

Skupina na fb barefoot nejen pro deti.. poradi a je tam i bazarek.. jinak.co nejvic bosky, max capacky - znacka ideal.. ono toho zatim.tolik nenachodi..a dvoje sandalky nema holka ani v sedmi letech 🙈

mysh_me
29. dub 2024

Ne, rocni dite opravdu nebude potrebovat tolik bot. Ja jsem sla radsi cestou ze jsem koupila jedny poradne, kvalitni barefooty, a dite je nosilo vsude. Je to dite, takze z tech bot vyroste driv nez je znici, a je mnohem dulezitejsi mu nedeformovat vyvijejici se chodidlo nez mit boty “na paradu”. Ale hlavne, v tomhle veku se jeste velice rychle meni velikost. Vyhni se tomu ze ji ted nakoupis tenisky, sandalky, holinky, a za 2-3 mesice ji vyroste noha a muzes to vse vyhodit a koupit znova 😅 ty holinky vezme treba 1-2x, nez z nich vyroste, protoze uprimne jak casto se s ni chodis cachtat v desti do louzi, ze jo. Na plazi muze chodit bosa, to je pro nohy stejne nejlepsi… ted uz ma byt teplo, koupila bych jedny kvalitni barefoot sandalky a kdyz budes mit stesti, vydrzi ji velikost az do podzima, kdy koupis treba celorocky…

pe_tu_ss_ka
29. dub 2024

Syn měl na první chození venku kožené capáčky, a vydržely mu dlouho, pak jsme kupovali froddo prewalkers, sandále jsme nakupovali, protože mi přišly všechny barefoot jak nahoře otevřené kožené celoročky. Víc bot má syn až co nastoupil do školky (gumáky demar mammut, tenisky na fotbalový kroužek a jedny na normální nošení (fare bare, reima, beda), kožený celoročky (froddo), a pak na zimu (baby bare febo). Na zahradě doteď i s dcerou běhají bosky. Dcera má podobné značky, ale má jen jedny kecky, celoročky koupíme až na podzim zase, teď z nich vyrostla, a gumaky má také demar mammut. Teď koukám pro oba ma sandále od froddo (dcera typ flexy a pro syna flexy mini).

l_
29. dub 2024

@pe_tu_ss_ka ty jo, ty sandalky by mohli sednout dceri 👌🏻 taky nosi fare bare a beda.. dik 😎

pe_tu_ss_ka
29. dub 2024

@l_ není zač... syn zkoušel jiny typ od froddo v naboso, a tyto tam neměli, tak jim je musím objednat. Ty co měli na prodejně, tak měli jen přesku přes praty a kolem kotníku, ale nepřišly mi vhodné na to jejich běhání, by se přerazili 😆

me_druhe_ja
29. dub 2024

@kokoska29 za mě je teda zbytečný kupovat tolik botů. Dcera měla taky první bobux Xplorer a nosila jen je dokud z nich nevyrostla. Dětem rostou rychle nohy navíc. V těch malých velikostech se klidně podívej na bazar, boty bývají v super stavu. Gumáky teď k ničemu, to malý děti neuslapnou.
Nějaký tenisky nebo sandály na parádu jsou úplně k ničemu. Stačí ty bobuxy a jedny sandály a hotovo. Uvidíš dál. 🙂

me_druhe_ja
29. dub 2024

Jinak dcera tři a čtvrt a má aktuálně jedny kožený celoroční, jedny plátěnky a jedny gumáky (ty jsou obyč, chodí v nich minimálně). Toť vše. Na léto budu brát jedny sandále. A to už výhradně chodí asi půl roku (jako že už vůbec nemáme kočárek, chodí od roku a čtvrt😀). Nemám nic rozděleny na parádu/na lítačku. Koupím prostě jedny poradny a ty nosí tak dlouho, dokud je nezničí nebo z nich nevyroste. Značku BF nemá smysl radit, každej má jinou nohu a sedi jiná značka🙂

tereza0111
29. dub 2024

sandalky holkam krasne sedely Primigy, ale nevidim jedinny duvod, proc kupovat dvoje. Vem 1 kvalitni, s rozumnym nadmerkem, dite v tom pravdepodobne odbeha cele leto k tomu jedny mekke lehke tenisky a nic vic nepotrebuje (za me Froddo, Fiilli nebo jak se to pise, ale zrovna levne nejsou :( )

nektarinka123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miryp
29. dub 2024

No já tedy nevidím jediný důvod, proč by dítě potřebovalo na sezónu více párů bot téhož typu. Naše děti mají na chladnější jarní dny jedny celoročky, co nosily v zimě, na klasické jarní dny jedny plátěné tenisky a na horké dny jedny sandály. A ty plátěnky a sandály mají i na léto. Nic víc nekupuji. A pokud jim neposkočí moc noha (už jsou přeci jen starší a noha už roste pomalu), tak v těch plátěnkách odchodí ještě teplou část podzimu. Pak koupím celoročky a v těch odchodí zbytek podzimu, zimu a pokud jim nevyroste noha, tak i chladnější část jara.

rebe
29. dub 2024

Pro roční dítě stačí kvalitní capáky a holínky. Pro starší jsou pak jedny sandálky v pohodě. Mně vyhovovaly ty hodně uzavřené od tikki. Barefoot botky jsou hodně drahé, ale po sezoně je prodáš zhruba za polovinu. Případně se na bazárcích dají sehnat vmli málo nošené za polovinu ceny. Zatímco klasické boty se nemají dědit, protože mřížka v podrážce se prošlapává podle nohy dítěte, u barefoot nic takového nehrozí, takže nošené boty jsou naprosto v pohodě.

ninive211
29. dub 2024

Roční dítě určitě nepotřebuje dvoje sandálky. Kup bf capáčky, třeba tikki (nevím, jak sedíí šířkově). U ročního bych se nebála ani děděných bot, protože v tomto věku je dítě hlavně v kočárku a spíš boty má na parádu a max. ujde pár kroků nebo i kdyby vc, tak je prostě nesešlape jako třeba předškolák. Zároveň i ty nově koupené botičky pak následně můžeš slušně prodat.

ninive211
29. dub 2024

A k čemu u ročního dítěte boty "na zahradu, na písek. Normálně bych jí dávala ty bobuxy ve všech případech, opravdu dokud nejde o předškoláka, tak nějaké "náhradní" boty "na lítačku" jsou naprosto zbytečné. Roční děcko ti zdaleka tak boty nezničí jak to pětileté, co chodí do školky...

alianan
29. dub 2024

Já jsem matka kruťas, moje batolata vlastní jedny jarní, jedny letní a jedny zimní boty. A vlastně ještě jedny holinky a na terasu nazouváky, ale ty mají spíš na hraní.

veru181
29. dub 2024

Tolik bot nepotřebuje 🙂. Míváme dle sezóny jedny až dvoje. Co se týče ceny, většinou se levněji dají sehnat přes internet v různých akcí (třeba u bot, co už budete mít vyzkoušené). Pro měkčí boty je dobré navštívit specializovanou prodejnu obuvi než řetězce.