Sluneční brýle - 2 roky. Máte tip na kvalitní dětské?

23. dub 2024

Ahoj, jelikož se trh mění, chtěla bych poprosit o radu ohledně dětských brýlí. Vím jen o značce Kietla, ale existují třeba ještě jiné značky kvalitních dětských brýlí?
Dcera má 2,5 roku a maličkou hlavu. Obvod má 46 cm a šířka brýlí max. 10,5 cm.
Přiznám se, že je mi trochu líto kupovat brýle na jednu sezonu (zvlášť, když mohou přijít k úhoně a neprodám je ani za polovinu ceny) za 700 - 800, tak by mě zajímalo, jestli jsou i levnější varianty a stejné kvality. Děkuji.
Prosím o držení se tématu, dcera nemá problém si brýle nechat. 🙂

zuzkasim
23. dub 2024

UV filtr mají i ty obyčejné z Pepca nebo c&a a člověku není líto, když omylem přijdou k úhoně. Vyzkoušela bych, bez vyzkoušení je to nanic, jde třeba i o šířku kořene nosu atd.

autor
23. dub 2024

@zuzkasim To sice jo, ale trochu pochybuju, že se budou řadit do 4. kategorie UV ochrany. 🙂

pipi_puncocha
23. dub 2024

UV 4 mají i v Decathlonu v jedné řadě myslím. Každopádně syn má ty Kietla Wazz a nosí je už 3. sezónu, skvěle drží, mají gumičku a zatím je nerozbil a to nosí fakt denně (od 2. roku, teď má 4,5 a pořád sedí).

autor
23. dub 2024

@pipi_puncocha Jakou má velikost? Přijde mi, že ty 2-4 roky jsou jí ještě docela velký, že by zvládla o velikost menší. Ale zase kupovat nový brýle za 700,- na jednu sezónu. 🤷‍♀️ Proto bych ráda zkusila nějakou levnější značku.
Na Decathlon kouknu, díky.👍

pipi_puncocha
23. dub 2024

Tu velikost 2-4 má, na začátku nosil s gumičkou, teď už bez, od 2 let do 5 let to bude mít určitě. 3 sezóny. Pak je dostane mladší brácha.

leilinka1234
23. dub 2024

Byly jsme spokojené s brýlemi z decathlonu. Dceři hezky držely. A nestojí moc.

lti
23. dub 2024

Doporucuji bryle Babiators 😊

petulkadodo
23. dub 2024

My kupujeme dětské sluneční brýle v DM

emillyhk
23. dub 2024

Co si představuješ pod 4. kategorií UV ochrany? Jak už bylo zmíněno, 100% UV filtr mají brýle i Pepca, DM, apod. Pokud ti jde o zatmavení skel, tam se to řadí do kategorií 0 až 4. Většina běžně prodávaných brýlí je v kategorii 3 - jsou vhodné do "běžných" podmínek i na dovolenou u moře. Kategorie 4 se obvykle (u dospělých) používá spíš na vysokohorskou turistiku, apod.

sorboni30
23. dub 2024

A můžou tak malé děti nosit sluneční brýle? Mě lékařka říkala něco jiného... Že nesmí do několika let nějak vývinu. A že sluneční brýle tak malým dětem poškozují oči. Jako já nevím, sama jsem synům kupovala brýle..ale jak mám dceru a slyšela jsem to tak ji to nedávám. Mám strach no 🙈

emillyhk
23. dub 2024

@sorboni30 My jsme se třeba učili, že brýle ano, ale jen na chvilinku při fakt velkém oslnění, jinak lepší kšiltovka, apod. Je to kvůli tomu, že u těch mrňousků hodně rychle vzniká světloplachost.

pipi_puncocha
23. dub 2024

@sorboni30 do dvou let by se údajně nemělo, já jsem to dodržela, to jsme nebývali ani tak extra dlouho venku přes velké slunce, nechal si na hlavě klobouček.

sorboni30
23. dub 2024

@emillyhk ano světloplachost. O té mluvila. Tak od dvou let už by to mělo být v klidu. Díky

jirovapa
25. dub 2024

Máme ty Kietla a jelikož mají ohebné nožičky, tak velikost například 2-4 roky vydrží klidně do 6ti let. Takže to není, že se musí každý rok kupovat nové brýle. 🙂

swan42
25. dub 2024

Nam treba Kietla nesedi. Velikost 2-4 holce sedela jen ve 3 letech, takze ano, byly na rok. Klukovi ta mensi velikost to samy, v roce ano, ted mu budou 2 a uz ne 🤷‍♀️

evab112
25. dub 2024

Teď jsem synovi objednala značku Jan and Jul (koukněte na obchod Mylerie). Jsou úžasné, ohebné a nezničitelne. Cena je 590.