5měsíční miminko - UM a příkrmy. Kolik toho má vypít a sníst?

tereterez
4. kvě 2022

Ahoj maminky, dcerka 5 mesicu je od narozeni na um, ted uz dostava prikrmy a odpoledne i presnidavku.

Porad tapu v tkm kolik toho ma vypit a snist. Davam ji 180 mlicka (180 vldy a 6 odmerek) 5x denne a ted tedy ma k obedu zeleninu a odpo presnidavku. Ale..

Doktorka mi uz od 4 mesicu tvrdi ze ji mam davat jen 120ml a jen 100g prikrmu a uz nedokrmovat a casem uz davku nezvysovat, ze bezne sta i detem do roka 120ml.. ze ma faldy a bude se ji slatne hybat (ve 4 mesicich mela 6330g a 60cm, porodni vaha 3030g -spadla na 2700g a 47cm).

Nevim cim se mam ridit, vypije i sni vsechno co ji dam, pak i cumla flasku kdyz uz tam nic nema a to vypihe 180. Dopo jsem ji zkusila dat 150 mlicka a neprotestovala,k obedu 150 zeleniny a caiik a dobry. Ale odpo mela 90 ovoce a udelala jsem 60 mlicka a rvala, dodala jsem tedy jeste 30 a byl klid.

Prece ji to nebudu porad brat od pusy jestli bude plakat, ze chce jeste...
Prijdu si jako spatna mama ze nepoznam kdy ma dost a kdy malo, nikdy mi jazykem flasku nevystrcila a na prikrm otvira pusinku vzdycky.Nekdy ani hlady nerve po tech 3 hodinach, ale kdyz vidi flasku, tak to uz vi a zaplace. Spinka celou noc a rano hlady neplace jen si brouka a ceka az dostane.

Dekuji za odpovedi
Odpo j

zmrzlinka
4. kvě 2022

@tereterez dej ji jak si zvykla když máš pocit ,že jí to nestačí a na doktorku se vykašli 😉

andreacantu
9. kvě 2022

@tereterez davala bych jak si miminko rekne. U nas zatim 4x denne cca 200 ml (180 ml vody a 6 odmerek) + obed masozelenina a trocha ovoce.